اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ماژول HC-05

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راه اندازی ماژول HC-05

:cry2: :angry:

بـرای نـاراحت شدن فـرصت بسیـار است !!

چـرا به فـردا موکـولش نکنیم ؟

دیدگاه

چه برنامه ای استفاده میکنید ؟ خب اگه کد اسکی میفرسته شما به جای Waitkey میتونید از intkey استفاده کنید تا کد اسکی عبارت رو توی متغیر قرار بدهد یا میتونید از این کد در برنامه استفاده کنید
      [code=vb]$regfile = "m8def.dat"
      $crystal = 8000000
      $baud = 38400
      Config Portb.1 = Output
      Dim A As String * 1 , B As Byte

Do
      A = Waitkey()
      B = Asc(a)
      If B = 65 Then
      Toggle Portb.1
      End If
      Loop
      End[/code]
      چشم ها را باید شست ، جور دیگر باید دید . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hassantorabi
        چه برنامه ای استفاده میکنید ؟ خب اگه کد اسکی میفرسته شما به جای Waitkey میتونید از intkey استفاده کنید تا کد اسکی عبارت رو توی متغیر قرار بدهد یا میتونید از این کد در برنامه استفاده کنید
        $crystal = 8000000
        $baud = 38400
        Config Portb.1 = Output

Do
        A = Waitkey()
        B = Asc(a)
        If B = 65 Then
        Toggle Portb.1
        End If
        Loop
        End[/code]
        :cry2:
        ممنونم مهندس بابت توجه تون
        از فردا باید برم سرکار ... فعلا باید بذارمش کنار و بیخیالش بشم

لطف کردید @};-
        بـرای نـاراحت شدن فـرصت بسیـار است !!

چـرا به فـردا موکـولش نکنیم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hassantorabi
          $crystal = 8000000
          $baud = 38400
          Config Portb.1 = Output

Do
          A = Waitkey()
          B = Asc(a)
          If B = 65 Then
          Toggle Portb.1
          End If
          Loop
          End[/code]
          سلام
          ی سوال باود ریت ذیفالت HC05 9600 نیست؟
          فک کنم 38400 باود ریت مد AT باشه. برای ارتباط و ارسال و دریافت باید روی 9600 تنظیم بشه.
          "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
          ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
          ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.
          پس بهتره يکم به ثانيه هايي که داريم فکر کنيم تا به راحتي از دستشون نديم....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M.H.Askari
            سلام
            ی سوال باود ریت ذیفالت HC05 9600 نیست؟
            فک کنم 38400 باود ریت مد AT باشه. برای ارتباط و ارسال و دریافت باید روی 9600 تنظیم بشه.
            اگر اطلاعات مربوط به قطعه رو خونده باشید میبینید که به دو روش میشه وارد حالب AT mode شد یکی با baud rate 9600 و دیگری با baud rate 38400 . شما وارد هر کدوم از این مدها بشید baud rate اون مد به عنوان پیشفرض انتخاب میشه (توری مدی که ماژول رو پیکربندی میکنید ) حتی میتونید با استفاده از دستور زیر baud rate دلخواهتون رو انتخاب کنید
            [code=text]AT+UART=<Param>,<Param2>,<Param3&gt ;[/code]
            چشم ها را باید شست ، جور دیگر باید دید . . .

دیدگاه

راه اندازی ماژول HC-05

سلام
              من ماژول HC05 گرفتم و دو تا مشکل دارم
              وقتی تو حالت MASTER میذارم اصلا دیده نمیشه :angry:
              و دوم در حالت SLAVE فقط دیده میشه وقتی به pc میزنم از طریق گوشی پیدا میشه ولی داده نمیتونم ارسال کنم
              تو این زمینه مبتدی هستم ممنون میشم راهنماییم کنید ، همه سایت ها با برد اردینیو هست و میخوام خودم درست کنم ولی نیاز به راهنمایی دارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shnorouzii
                سلام
                من ماژول HC05 گرفتم و دو تا مشکل دارم
                وقتی تو حالت MASTER میذارم اصلا دیده نمیشه :angry:
                و دوم در حالت SLAVE فقط دیده میشه وقتی به pc میزنم از طریق گوشی پیدا میشه ولی داده نمیتونم ارسال کنم
                تو این زمینه مبتدی هستم ممنون میشم راهنماییم کنید ، همه سایت ها با برد اردینیو هست و میخوام خودم درست کنم ولی نیاز به راهنمایی دارم
                ماژول اچ سی 05 چیزی ب نام Master & Slave نداره اما 2 تا مود کاری داره که یکی مود AT کامند هست که میشه اسم و تنظیمات ماژولو عوض کرد و یکی حالت کاری عادی ماژوله که میشه ماژولو دید و وصل شد و دیتا رد و بدل کرد.
                بهتره اول یک کابل USB به Serial داشته باشید و باهاش تست کنید و ورودی و خروجی های HC05 رو تست کنید بعدش وارد برنامه نویسی با میکرو براش بشید.

در ضمن توجه کنید که HC05 با 3.3 V کار میکنه و پین های میکرو 5 ولته و کابل سریال هم 5 ولته در نتیجه 5 ولت رو با تقسیم مقاومتی به 3.3 ولت تبدیل کنید و بدید به ورودی(TXD) ماژول HC05 اما 3.3 ولت اچ سی رو لازم نیست به 5 ولت تبدیل کنید خودش سطح 1 فرض میشه.

موفق باشید.
                "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
                ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
                ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.

دیدگاه

ماژول اچ سی 05 چیزی ب نام Master & Slave نداره اما 2 تا مود کاری داره که یکی مود AT کامند هست که میشه اسم و تنظیمات ماژولو عوض کرد و یکی حالت کاری عادی ماژوله که میشه ماژولو دید و وصل شد و دیتا رد و بدل کرد.
                  بهتره اول یک کابل USB به Serial داشته باشید و باهاش تست کنید و ورودی و خروجی های HC05 رو تست کنید بعدش وارد برنامه نویسی با میکرو براش بشید.

در ضمن توجه کنید که HC05 با 3.3 V کار میکنه و پین های میکرو 5 ولته و کابل سریال هم 5 ولته در نتیجه 5 ولت رو با تقسیم مقاومتی به 3.3 ولت تبدیل کنید و بدید به ورودی(TXD) ماژول HC05 اما 3.3 ولت اچ سی رو لازم نیست به 5 ولت تبدیل کنید خودش سطح 1 فرض میشه.

موفق باشید.
                  خیلی ممنون از راهنماییتون :smile:
                  یک دیتاشیت خونده بودم که master و slave و slave loop میشه و نمیدونم چه تفاوتی دارن؟
                  و با دستور AT+ROLE =0 به حالت SLAVE میره که پیشفرض خود این ماژول SLAVE هست و AT+ROLE=1 به حالت MASTER که وقتی میزدم یا ERROOR میداد یا اصلا توسط گوشی دیده نمیشد وبا AT+ROLE=2 به SLAVE LOOP
                  و کلا تنظیماتش انجام دادم و در حالت SLAVE و SLAVE LOOP که دیده می شد گذاشتم و سر برنامه نویسیش باید برم والان میخوام میکرو بذارم و رگولاتور ندارم
                  میتونم فغلا با منبع به HC 3.3 ولت بدم و به میکرو 5 ولت ؟ یا تقسیم مقاوتی چجوری بذارم؟ :redface:

دیدگاه

Slave حالتی هست که دستگاه های دیگه میتونن به ماژول کانکت بشن و باهاش تبادل دیتا داشته باشن
                    Master حالت برعکس Slave هست به این صورت که ماژول باید به دستگاه های دیگه کانکت بشه و باهاشون تبادل دیتا داشته باشه
                    حالت Slave Loop هم فکر کنم حالتی بود که ازش برای تست ماژول استفاده میشد به این صورت که هر دستگای که بهش کانکت میشد هرچی که میفرستاد ماژول همونو براش بر میگردوند، مثل اینکه تو مد Slave پایه های Rx و TX ماژول به هم بسته شده باشن (تا جایی که یادمه!)
                    بهتر اینه که ماژول و میکرو با هم با 3.3 کار کنن
                    ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
                      Slave حالتی هست که دستگاه های دیگه میتونن به ماژول کانکت بشن و باهاش تبادل دیتا داشته باشن
                      Master حالت برعکس Slave هست به این صورت که ماژول باید به دستگاه های دیگه کانکت بشه و باهاشون تبادل دیتا داشته باشه
                      حالت Slave Loop هم فکر کنم حالتی بود که ازش برای تست ماژول استفاده میشد به این صورت که هر دستگای که بهش کانکت میشد هرچی که میفرستاد ماژول همونو براش بر میگردوند، مثل اینکه تو مد Slave پایه های Rx و TX ماژول به هم بسته شده باشن (تا جایی که یادمه!)
                      بهتر اینه که ماژول و میکرو با هم با 3.3 کار کنن
                      ممنون بابت توضیحاتون :smile:
                      پس الان فرقی نداره تو چه حالتی بذارم؟ میخوا م فقط تبادل دیتا داشته باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shabnamN
                        ممنون بابت توضیحاتون :smile:
                        پس الان فرقی نداره تو چه حالتی بذارم؟ میخوا م فقط تبادل دیتا داشته باشه
                        فرق داره، اگه میخواین که ماژول منتظر باشه تا دستگاه های دیگه مثل موبایل و کامپیوتر بهش کانکت بشن باید تو حالت پیشفرض یعنی Slave باشه.

دیدگاه

خیلی ممنون منم ی چیزی یاد گرفتم

ی HC08 داشتم که نمیتونستم بهش کانکت بشم چون ورژنش 4 بود و سیستمم 2 بود الان با ماژول میتونم ب لپ تاپ وصل بشم پس.

دیدگاه

ی HC08 داشتم که نمیتونستم بهش کانکت بشم چون ورژنش 4 بود و سیستمم 2 بود الان با ماژول میتونم ب لپ تاپ وصل بشم پس.
                            بلوتوث ورژن 4 یه سری فرق اساسی با ورژن های قبلی داره که حتی باعث شده اسمشم عوض کنن و بهش بگن (Bluetooth Low Energy) به اختصار BLE ، به خاطر همین نمیدونم تو این حالتی که شما گفتی جواب بده یا نه.

دیدگاه

سلام دیگه کسی نیس؟سوال دارم
                              { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلاااااااااااام کسی نیس؟مشکل دارم :angry: :angry: :angry: :angry:
                                { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X