اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار راه انداز ماسفت IRF540N

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدار راه انداز ماسفت IRF540N

نوشته اصلی توسط mojtabair نمایش پست ها
    سلام دوستان من این مدار رو با کمک دوستمون درست کردم و با استفاده از ATMEGA16 و این مدار تونستم یه ریسه 220 ولت RGB رو درایو کنم ولی مشکل اینجاست که تو حالتی که فقط میکرو و ماسفت درایور تو مدارن همه چی درسته ولی وقتی یه ماژول دیگه مثل ESP8266 یا SIM900 رو تو مدار میذاریم باعث میشه نور LED ها پر پر بزنه و ماسفتا مون داغ شه بعد کلی ور رفتن و سوزوندن ESP8266 فهمیدم مشکل از GND هست یعنی وقتی GND میکرو با ماژول های دیگه وصل میشن این اتفاق میفته ولی وقتی GND های ماژول ها رو از میکرو جدا می کنم دیگه پر پر نمی زنن و ماسفتا هم داغ نمیشه لطفا کمک کنید دیگه گیج شدم خیلی رو اعصابه
    سلام میشه بفرمایید چجوری از esp استفاده کردین و شماتیک رو بدین؟ esp رو به میکرو وصل کردین؟ بدون گراند؟ بدون گراند که نمیتونین اصلا سیگنال بدین گراند ها باید مشترک باشه لطفا کاری که میکنین رو دقیق شرح بدین

امیرحسین ضیا

دیدگاه

نه بدون گراند که نمیشه من عرض کردم وقتی گراند ها رو مشترک می کنم پر پر می زنه ولی وقتی گراند ESP رو جدا می کنم دیگه پر پر نمیزنه و ثابت میشه
      اینم از شماتیک البته قراره یه SIM900 هم بهش اضافه کنم

جدیدترین ویرایش توسط mojtabair; ۱۶:۳۹ ۱۳۹۸/۰۲/۰۶.

دیدگاه

نه بدون گراند که نمیشه من عرض کردم وقتی گراند ها رو مشترک می کنم پر پر می زنه ولی وقتی گراند ESP رو جدا می کنم دیگه پر پر نمیزنه و ثابت میشه
        اینم از شماتیک البته قراره یه SIM900 هم بهش اضافه کنم

در uupload.ir آپلود کنین

امیرحسین ضیا

دیدگاه

سلام.دوستان کمک میخوام
          برای یه جمر الکترومغناطیس از فلاش دوربین استفاده کردم.ولی خازن داخل سیم پیچ خروجی تخلیه نمیشه و به محض برخورد همونجا تخلیه میشه و جرقه میزنه؟؟
          مشکل از کجاست؟؟
          لطفا کسی میدونه یا به جیمیل من پیام بده یا همینجا بگه.سپاس

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Mmdd22 نمایش پست ها
          سلام.دوستان کمک میخوام
          برای یه جمر الکترومغناطیس از فلاش دوربین استفاده کردم.ولی خازن داخل سیم پیچ خروجی تخلیه نمیشه و به محض برخورد همونجا تخلیه میشه و جرقه میزنه؟؟
          مشکل از کجاست؟؟
          لطفا کسی میدونه یا به جیمیل من پیام بده یا همینجا بگه.سپاس
          سلام دوستان
          من میخوام یه ال ای دی rgb نواری ۲۲۰ ولت رو با میکرو atmega16 رنگاش رو تغییر بدم و برای این کار از ماسفت IRF840 استفاده کردم
          که متاسفانه چون نمیتونم درست درایوش کنم ماسفت داغ میکنه و میسوزه فرکانس کاریم ۱۷۵ کیلو هرتزه لطفا اگه کسی روشی برای درایو این ماسفت می دونه بگه
          نوشته اصلی توسط seyed saeed نمایش پست ها
          سلام
          لطفا بفرمایید دقیقا چی نیاز دارید میزان ولتاژ , جریان و فرکانس چه قدر هست؟؟
          آیا می خواهید مثل خروجی میکرو پوش پول باشه یا نه (یعنی تو مداری که الان دوستان گذاشتن فقط مثل یک کلید سر راه عمل می کنه که البته بسته به ولتاژ ترانزیستورها ممکنه خوب هم عمل نکنه)
          سلام یه کمک میخواستم

دیدگاه

[IMG][/IMG]

نوشته اصلی توسط azjaguar نمایش پست ها
            در uupload.ir آپلود کنین
            [IMG][/IMG]

دیدگاه

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
              سلام قربان شما دارین 220 ولت ac رو به درین ماسفت وصل میکنین؟ ( من زیاد از ماژول درایورتون سر در نیاوردم)

امیرحسین ضیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azjaguar نمایش پست ها
                سلام قربان شما دارین 220 ولت ac رو به درین ماسفت وصل میکنین؟ ( من زیاد از ماژول درایورتون سر در نیاوردم)
                سلام
                خیر قربان اول با یه دیود پل یکسوش کردم و بعد دادمش به درین ماسفت ماژول درایورم همینه دیگه البته با کمک شما ساختمش

فقط چون led من rgb هستش سه تا از این مدار رو ساختم که سه تا ماسفت میشه و درین هر کدوم میره به led های سبز قرمز و آبی
                البته درین ماسفت در اینجا نقش کاتد led ها رو بازی می کنه (چون rgb من آند مشترکه) و آندش رو مستقیم از دیود پل می گیرم که ۲۲۰ دی سی هستش

دیدگاه

سلام
                  خیر قربان اول با یه دیود پل یکسوش کردم و بعد دادمش به درین ماسفت ماژول درایورم همینه دیگه البته با کمک شما ساختمش

فقط چون led من rgb هستش سه تا از این مدار رو ساختم که سه تا ماسفت میشه و درین هر کدوم میره به led های سبز قرمز و آبی
                  البته درین ماسفت در اینجا نقش کاتد led ها رو بازی می کنه (چون rgb من آند مشترکه) و آندش رو مستقیم از دیود پل می گیرم که ۲۲۰ دی سی هستش
                  بعد از اینکه یکسو کردین بهتره برای از بین بردن ریپل یک خازن هم موازی کنین با خروجی/ منفی 350 ولتی که در خازن ذخیره میشه رو باید با تمامی منفی ها مشترک کنین و شما برای دستور دادن به آردویینو از esp استفاده میکنین پس گراند esp هم با آردویینو و گراند خازن مشترک هست/ esp این وسط فقط نقش دستور دادن به آردویینو رو داره درسته؟ پس نباید بسوزه و یا های ولتاژی بهش برسه/ همچنین درایور داره پالس هارو از آردویینو میگیره و اگه به میکروی آردویینو آسیبی وارد نکرده باشین با لو شدن آردویینو ال ای دی ها هم خاموش باید بشن و نباید چشمک بزنن

امیرحسین ضیا

دیدگاه

من یه خازن 6.8 میکرو فاراد 400 ولتی گذاشتم ولی تاثیر نداره انگار وقتی منفی ESP رو مشترک می کنم گراندم نویز دار میشه یا چی میشه نمیدونم من که دیگه گیج شدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X