اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تفاوت COM / rs232/ TTL / USB /Serial

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تفاوت COM / rs232/ TTL / USB /Serial

سلام
    یه نرمافزار پارکینگ دارم(البته من ننوشتم)دو تا کار خوان برا ورود و خروج با کارت داره که با یو اس بی به کامپیوتر وصله اینا رو وقتی جای یو اس بی رو عوض میکنم از پشت کیس کار نمیکنن باید حتما رو جای خودشون بزنم تو تنظیمات نرمافزار پورت ورودی زده ۴ و پورت خروجی زده ۳ میخام ببینم اگه یه بار خاستم جای یو اس بی رو عوض کنم این شماره ها رو چطور عوض کنم تا کار کنه نرمافزار؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hashemisali70 نمایش پست ها
      پاسخ : تفاوت COM / rs232/ TTL / USB /Serial

سلام
      من یه مقدار تحقیق کزدم
      طبق تحقیق من پورت COM کامپیوتر همون RS232 هست!
      وTTL هم که همون منطق ترانزیستور_ترانزیستو خودمونه! تو میکروکنترلها از این منطق استفاده میشه!
      وقتی از UART میکرو استفاده میکنیم در واقع داریم از UART TTL استفاده میکنیم! تو منطق TTL بیت 1 معمولا با 5ولت نشون داده میشه و بیت 0 با صفر ولت (حدودا 0.3 ولت)! اگر اشتباه نکنم به UART TLL میگن UART معمولی!(مطمئن نیستم)
      RS232 هم در واقع یک نوع UART هستش! ولی برخلاف UART میکرو که 0-5 ولت (TTL) هست! تو RS232 صفر ویک با ولتاژها بزرگتری(اندازه بزرگتر) حدود +3تا+25ولت , -3تا-25 ولت نشون داده میشند! (معمولا +13ولت و -13 ولت)

و دلیلش هم اینه که استنادارد TTL بخاطر کوچیک بودن اندازه ولتاژش نمیتونه برد زیادی داشته باشه(عملا درحد چند ده سانتی متر) ولی RS232 میتونه 7.5 متر برد داشته باشه(طول سیمش)
      درشکل زیر تفاوت داده "
      0b01010101
      " در سطح TTL و RS232 رو مشاهده میکنید

برای تبدیل UART TTL به UART RS232 معمولا از چیپ MAX232 استفاده میکنند
      درضمن برای تبدل TTL به USB میتونیم از چیپهای CP2102 و PL2303 استفاده کنید!
      که درایور PL2303 بدقلقه! بعضی از نسخه های قدیمی این چیپ(مثل PL2303H وPL2303HX و PL2303HXA و PL2303X و PL2303XA) تو ویندوز8 و 10 نصب نمیشه واونطور که من از دیتاشیت این چیپ فهمیدم اگر چیپتون تقلبی باشه(که گویا تقلبی هاش زیادبودن که خود سازنده هشدار داده فقط از فروشگاههای معتبر بخرید) درایورش عمل نمیکنه! تو دیتا شیتش نوشته:

به نظر من بهتره از همون CP2102 استفاده بشه(مظرشخصی)
      برای تبدیل RS232 یا همون پورت COM به USB هم یک سری کابلهایی هست که میتونیدازاونها استفاده کنید
      سلام ایا ttlبا uart با هم متفاوت هستن میخوام یه میکرویی که روی برد هست و خروجی rxوtx داره باهاش ارتباط بگیرم همون مبدی usb به ttl بگیرم درسته؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط essi71 نمایش پست ها

سلام ایا ttlبا uart با هم متفاوت هستن میخوام یه میکرویی که روی برد هست و خروجی rxوtx داره باهاش ارتباط بگیرم همون مبدی usb به ttl بگیرم درسته؟
        با سلام و احترام
        بله همون معمولا جواب میده.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X