اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دانلود پروژه های قدیمی من

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه دستگاه جوجه کشی

این یک دستگاه جوجه کشی هست که برای سنسور رطوبت ار hs1101 و برای دما از ds18b20 استفاده کردم
    جهت موتور هم عوض میکنه.
    با زدن 4 تا لیدی که پشت سر هم هست میتونید دما یا رطوبت ببینید
    مثلا با زدن کلید temp دما ببینید ,
    با زدن کلید hium رطوبت ببینید
    با زدن کلید time_h میتونید زمان چرخش موتور ببینید که ساعت هست مثلا اگه تنظیم بشه روی 2 یعنی 2 ساعت
    با زدن کلید time_l میتونید زمان چرخش موتور تنظیم کنید که ثانیه هست . مثلا وقتی موتور روشن میشه شما میبینید 10 ثانیه طول میکشه که تخم مرغ ها یه دور بزنند

حالا برای تنظیم کردن هم اگه هر کدام از این کلید ها فشار بدید و نگه دارید مقادیر تنظیم شده میتونید ببینید مثلا کلید TEMP فشار بدید و نگه دارید که دمای ست شده نمایش میده حالا هم زمان با فشار کلید های + و - میتونید دما تنظیم کنید.
    برای سایر قسمت ها هم همینجوره.
    حالا اگه درب دستگاه باز کردید و خواستید تخم مرغ هارو دستی بچرخونید با فشار کلید + موتور همینجوری میچرخه تا دستتونو از روی کلید بردارید.

پروژه مال قدیمه ولی خوب جواب میده .

دیدگاه

پاسخ : چند نمونه اسیلوسکوپ خوب

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
      این پروژه ها از توی سایت های مختلف گرفتم . بعضی قطعاتش مجبورید وارد کنید . همه قطعاتش تقریبا هست به غیر از ADC که من چند سال پیش وارد کردم ولی باز ارزش داره
      این اسیلوسکوپ تا 100 مگا هرتز هست . نرم افزار کامپیوتریش زیاد جالب نیست . میتونید خودتون کامل ترش کنید

این هم یه نمونه دیگه که خود من همین حالا هم دارم ازش کار میکشم . خیلی عالی جواب میده . تا 5 مگ بهش دادم بهم نمایش داده . همه قطعاتش پایا داره
      فقط قیمت LCD اون زیاده که اگه WINAVR کار کرده باشید میتونید تغییرش بدید به یک نمونه ارزان تر

• [*=left]Maximum sample frequency: 40MSPS
        [*=left]Maximum input frequency: 5MHz
        [*=left]Maximum displayed frequency without aliasing: 10MHz
        [*=left]Input circuit bandwidth: 20MHz
        [*=left]Display resolution: 240x128 total, trace resolution 200x125
        [*=left]Sensitivity: 40mV/div
        [*=left]Coupling: DC
        [*=left]Input impedance: 10K
        [*=left]Power supply: single DC source 8V..10V, 1A
        [*=left]No incremental mode
        [*=left]Time base: 1s/div, 500ms/div, 200ms/div, 100ms/div, 50ms/div/, 20ms/div, 10ms/div, 5ms/div, 2ms/div, 1ms/div, 500us/div, 200us/div, 100us/div, 50us/div, 20us/div, 10us/div, 5us/div, 2us/div, 1us/div, 500ns/div
        [*=left]Trigger: digitally adjustable
        [*=left]Trace offset: digitally adjustable

http://s9.picofile.com/file/83229382...velop.zip.html
      لینک این مدارات رو هم بزارین لطفا...
      ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

پاسخ : چند نمونه اسیلوسکوپ خوب

نوشته اصلی توسط Blue Ice نمایش پست ها
        لینک این مدارات رو هم بزارین لطفا...
        سایت اصلی اون دیگه نیست . فکر کنم 1 سال پیش بسته شده . از قدیم ذخیره کرده بودم

دیدگاه

پروژه Superprobe

یک نقشه این دستگاه چند سال پیش ساختم
          یه دستگاه Superprobe کامل . بعضی وقت ها توی عیب یابی از یک اوسکوپ بیشتر به کارم میاد. امکانات زیادی داره شاید باور نکنید.
          با اون 2 تا کلید مد هاش عوض میشه .

Prob Logic Probe The logic probe shows 'H' for high (over 3.7 volts), 'L' for low (below 0.8 volts) and '-' for floating in the first display location. If a pulse is detected (0.5 usec minimum), the second location flashes a 'P'.
          PULSE Logic Pulser The logic pulser shows the pulse rate (5, 50, 500, 5.0) in the last 3 locations. The first location shows the sensed logic level as a dash in the bottom or top of the digit. When button #1 is held down, a series of 0.5 microsecond pulses are generated in the opposite direction and the center segment is lit. Pushing button #2 cycles thru the 4 pulse rates. The selected pulse rate is saved on power down.
          FrEq Frequency Counter In the frequency counter mode, hitting button #1 switches the display to the next 4 digits of the count. For instance, the display shows '12.57' for a frequency of 12,576 hz. Holding down button #1 shows '2576' - the lowest 4 digits. If a decimal point shows, the value is in Khz, if the decimal is flashing, the value is in Mhz. Hence, a frequency of 42,345,678 hz is displayed as 42.34 with a flashing decimal. Holding down button #1 in this case will display 5678.
          Cnt Event Counter In the event count mode, the display shows the lowest 4 digits. Button #1 switches to the next higher 4 digits while held down. Button #2 resets the count.
          VoLt Voltmeter The voltmeter uses the power going into the probe as a voltage reference. The current implementation shows only an approximate voltage - about 2% high. This can still be very useful for most measurements. Do not connect the probe to voltages that exceed 5 volts under any conditions.
          drink Diode Junction Voltage This is just the voltmeter function with 10k resistor feeding current to the probe tip. When a diode or transistor junction is connected from the tip to the ground lead, the drop voltage is displayed.
          Cap Capacitance Measurement When a capacitor is connected from the tip to the ground lead, and button #1 is pushed, its value is displayed. Values from .001 uf to about 500 uf are displayed. The larger the capacitor, the longer it takes to measure. A value of 100uf takes a couple of seconds.
          Coil Inductance Measurement When an inductor is connected from the tip to the ground lead, and button #1 is pushed, its value is displayed. Values from 0.1 to 999.9 millihenries are displayed. Note: this function assumes that the DC resistance is not more than a few ohms. Also, if the unit gets 'stuck' in this mode, jumper the tip to ground to free it.
          THEMSELVES Signal Generator This mode generates a 500hz square wave at about 0.5 volts. The signal is only generated while button #1 is held down.
          ntSC Video Pattern Generates an NTSC video frame with a white dot pattern.
          9600 Serial Ascii Each time button 1 is pushed, the letters A-Z followed by cr/lf is generated. Auto polarity sensing. If the signal injection point is originally high, then normal (zero start bit) ascii is generated. Otherwise, the other polarity is done. New feature: Button #2 cycles thru 1200, 2400, 4800, 9600 baud.
          Midi Midi Note Sends note number 60 (middle C) on any of the 16 midi channels. Holding button 1 sends 'note on'. Release of button 1 sends 'note off'. Button 2 cycles thru the 16 channels. The midi channel number is stored.
          R / C R/C Servo Generates 1ms to 2ms pulse for r/c servos. Button 1 increases pulse, Button 2 decreases pulse. Defaults to 1.5 ms each time mode is entered.
          [ ] Square Wave Generates 1 - 9999 hz square wave. Button 1 decreases frequency, Button 2 increases frequency.
          Prn Pseudo Random Number Generates 10khz digital PRN series.
          ir38 IR LED
          Generates 1 millisecond on and 2.5 millisecond off of 38khz square wave. When connected to IR LED, used for testing IR receiver modules.
          PWM Pulse
          Width
          Modulation
          Generates variable pulse width 3-97 percent of a 6khz (approx) digital signal. Button 1 decreases pulse width, Button 2 increases pulse width.
          StOP Stop Watch Button 1 starts/stops timer. Change of state on probe tip also will start/stop timer. Button 2 resets timer. Timer counts in 1/100 seconds from 0-99 seconds, then counts in 1/10 seconds from 100-999 seconds, then counts in whole seconds from 1000-9999 seconds (about 2 hours 46 minutes).

این سایت نمونه هایی نمایش میده که ساخته شده

فایل pcb که خودم کشیدم به همراه سورس کد و هگز
          فقط نکته اینجاست که ترانزیستور های سگمنت منتاژ نکنید و به جاش کلکتور به امیتر لحیم کنید

پیشنهاد میکنم حتما بسازید . واقعا به درد میخوره

دیدگاه

پاسخ : پروژه Superprobe

عرض سلام و احترام
            واقعا دست مریزاد جناب sepehr63* شما نمونه یک استاد واقعی هستید
            لطفا ادامه بدین ... و دلسرد نشین بزرگوار
            شاد و سربلند باشید

دیدگاه

پاسخ : دانلود پروژه های قدیمی من

درود اول تشکر کنم از جناب سپهر بزرگوار ، از روز اول ایجاد تاپیک خیلی مجذوب پست ها و پروژه ها شدم که بعضاً بسیار کارآمد هستند ، مستدام باشید .

[MENTION=251210]rezamajdi[/MENTION]
              درود . من خیلی شیفته ی پروژه پست ۳۴ شدم ، اولین فرصت اجرا میکنم ، پیشنهاد میکنم شما هم بسازید به جای برنامه هایی که برای اسیلوسکوپ و مولتی متر دارید ، توضیحاتش وسوسه کننده ست

دیدگاه

دانلود کتابخانه kpd 4*4 برای کد ویژن

کتابخانه کیبورد 4*4 برای کد ویژن که چند سالی ازش استفاده کردم و عالی بوده
                فقط اون define اول فعال کنید و پورتی که قراره کیبورد بهش متصل بشه معرفی کنید

/*

#define port_key PORT X
                #define pin_key PIN X
                #define ddr_key DDR x

*/

char key_code[4][4]={{13,14,0,15},{12,9,8,7},{11,6,5,4},{10,3,2,1}};
                char key;
                char colom,row;

void scan_key(void){
                if(pin_key!=0xf0){
                ddr_key=0x0f;
                port_key=0xf0;
                delay_ms(1);
                if (pin_key == 0B01110000)row=0;
                if (pin_key == 0B10110000)row=1;
                if (pin_key == 0B11010000)row=2;
                if (pin_key == 0B11100000)row=3;
                ddr_key=0xf0;
                port_key=0x0f;
                delay_ms(1);
                if (pin_key == 0B00000111)colom=0;
                if (pin_key == 0B00001011)colom=1;
                if (pin_key == 0B00001101)colom=2;
                if (pin_key == 0B00001110)colom=3;
                key=key_code[colom][row];

delay_ms(1);
                ddr_key=0x0f;
                port_key=0xf0;
                while(pin_key!=0xf0);
                }
                }

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
                درود اول تشکر کنم از جناب سپهر بزرگوار ، از روز اول ایجاد تاپیک خیلی مجذوب پست ها و پروژه ها شدم که بعضاً بسیار کارآمد هستند ، مستدام باشید .
                @rezamajdi
                درود . من خیلی شیفته ی پروژه پست ۳۴ شدم ، اولین فرصت اجرا میکنم ، پیشنهاد میکنم شما هم بسازید به جای برنامه هایی که برای اسیلوسکوپ و مولتی متر دارید ، توضیحاتش وسوسه کننده ست
                من خودم با این وسیله بیشتر عیب یابی هامو انجام میدم . حتی در مواردی به جای اوسکوپ استفاده میکنم
                در حالت پروپ اگه به قسمت هایی بزنی که موج مربعی داشته باشه اگه دیوتی بالای 50 باشه HL و اگه کمتر باشه LH نمایش میده
                این در حالتی هست که از حالت فرکانس متر استفاده نکنم. امکانات زیادی داره و فقط سر پین های میکرو که دیتا رد بدل میکنند زنر 5.1 بزار که اگه به ورودی ولتاژ بیشتر از 5 دادی آسیب نبینه

دیدگاه

عرض سلام و احترام
                  وقت بخیر جناب SEPEHR63
                  ببخشید این پروژه را با AVR* ندارین؟مثلا با mega8؟ دلیل خاصی داشته که شما از PIC*استفاده کردین؟
                  دیدگاه

نوشته اصلی توسط eca.engineer نمایش پست ها
                    عرض سلام و احترام
                    وقت بخیر جناب SEPEHR63
                    ببخشید این پروژه را با AVR* ندارین؟مثلا با mega8؟ دلیل خاصی داشته که شما از PIC*استفاده کردین؟
                    کدام پروژه ؟؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

مدار این منبع از سایت 320volt.com گرفتم
                    pcb اون به صورت عکس بود که تبدیل به پروتل کردم
                    منبع واقعا عالی هست . اگه به ورودی پاور 12 بدید باز ولتاژ از 0 تا 30 بالا میبره ولی از 12 ولت به بالا جریان کمتری میده
                    محافظت شده در برابر اتصال کوتاه هست
                    اگه بتونید ترانزیستور اصلی با فن خنک کنید تا 3 آمپر هم جریان بهتون میده.

جدیدترین ویرایش توسط sepehr63; ۰۸:۲۲ ۱۳۹۷/۰۲/۱۱.

دیدگاه

سلام وقت بخیر جناب SEPEHR63
                      ببخشید که درست اشاره نکردم. منظورم مدار پست 34 بود. super prob ارائه شده در پست 34 امکان ساختش با AVR*نیست؟ دلیل خاصی بوده که از PIC استفاده شده است؟
                      تشکر از صبر و شکیبایی شما در پاسخگویی.
                      شاد باشید.

دیدگاه

ببخشید که درست اشاره نکردم. منظورم مدار پست 34 بود. super prob ارائه شده در پست 34 امکان ساختش با AVR*نیست؟ دلیل خاصی بوده که از PIC استفاده شده است؟
                        شاد باشید.
                        درود ، کسب اجازه از جناب سپهر . همون روز که ایشان این پروژه رو قرار دادند همین سوال برای من پیش آمد و کمی جستجو کردم .
                        دلیل این امر محدودیت هایی ست که در خصوصیات چیپ های avr نسبت به pic وجود داره و در راس اونها ، محدودیت جریان روی پین های io هست ، البته تلاش هایی برای اجرای پروژه مشابه روی سایر چیپ ها مثل avr و آردو هم شده با نام arduprobe و منابعی در گیت*هاب نیز موجود هست ، اما اکثرا با محدودیت هایی مواجه هستند و از نظر امکانات به pic نرسیدند و تا جایی که بررسی کردم نیمه کاره رها شدند .
                        بهرحال اگر قرار باشد با مثلاً چیپ avr انجام شود مطمئنا مشکلات پیش رو با طراحی درست قابل حل هستند اما مسئله مهم اندازه پروژه هست که باید در ابعاد یک پراپ جمع شود و ...

دیدگاه

super prob avr

شاد باشید.
                          اون پروژه از خود من نبود از یه جایی کپی کردم و براش pcb زدم
                          ولی خودم با avr ساختم ولی کاملش نکردم . میتونید ابزار هایی که احتیاج دارید بهش اضافه کنید

جدیدترین ویرایش توسط sepehr63; ۰۸:۴۲ ۱۳۹۷/۰۲/۱۳.

دیدگاه

پاسخ : دانلود پروژه های قدیمی من

عرض سلام و احترام خدمت جناب SEPEHR
                            خدا قوت
                            جناب مهندس پس ادامه نمیدین؟
                            منتظر حضور شما هستیم
                            راستی دوتا سوال داشتم:
                            1- شما بردی برای کنترل موتورهای تک فاز خازندار (خازن راه انداز) درب های برقی ندارین. من با دربی مشکل دارم که متاسفانه هنوز هم نتونستم کنترل دور انجام بدهم.
                            2- درباره کنترل دور موتور لباس شویی با استفاده از سنسور تاخو (تاکومتر) مطلبی ندارین؟ مساله استفاده از این موتور در یک پروژه جهت راه اندازی یک مکانیزم است و با توجه به دو امکان کنترل دور با سنسور تاخو و کنترل دور با استفاده از میزان جریان مصرفی یا هر روشی که بسته به وزن لباس ها ست از این موتور استفاده شده است.

قبلا از زحمات شما سپاسگذارم.
                            شاد باشید./

دیدگاه

SSD1963 PCB LCD 4.3 اینچ

سلام
                              ممنون . اگه وقت کنم و سرعت اینترنت اجازه بده چشم . آخه همه پروژه ها نمیتونم به اشتراک بزارم . بعضی هاشونو فروختم .
                              من اوپراتور کامل درب ریلی ساختم ولی موتور اون BLDC بوده . با این نمونه کار نکردم

یه مدت بود که برد راه انداز SSD1963 نه ECA داشت و نه ایران میکرو . . کلا جایی نبود . تصمیم گرفتم برد خودم بکشم که نتیجه اون این برد شد
                              پین های ورودی و خروجی دقیقا مثل برد های آماده هست
                              ولی در قسمت تاچ یه تغییراتی دادم . اون هم اینه که قسمت تاچ 2 تا مدار داره . یکی با همون آی سی تاچ و یکی هم با ADC اون هم با دقت زیاد
                              اگه شما آی سی منتاژ نکردید باید قسمتی از برد که 4 تا ترانزیستور و تعدادی مقاومت داره (توی شماتیک مشخصه) منتاژ کنید
                              با توجه به اینکه برد های آموزشی سایت MIKROE هیچ نوع آی سی تاچ نداشت شماتیک برد دیدم و متوجه شدم از این مدار استفاده میکنند

این مدار بستم و دیدم واقعا عالی جواب میده . من هم توی این برد این قسمت اظافه کردم .

http://s8.picofile.com/file/8326221018/SSD1963.rar.html

شماتیک و PCB اونو اینجا قرار میدم

دیدگاه

پاسخ : SSD1963 PCB LCD 4.3 اینچ

عرض سلام و احترام مجدد مهندس جان
                                ممنون از بابت پاسخگویی
                                درباره همون برد میشه یکمی اطلاعات بدین. منظورم برد درب باز کن که میفرمایید زدین.
                                درباره موتور ماشین لباسشویی و سنسور تاخو چیزی تا الان نزدین؟ مثلا نشده که بردی برای راه اندازیش بسازین؟

ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X