اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی میکرو کنترلرهای شرکت cypress وanalog devices که دارای هسته 8051 هستند

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی میکرو کنترلرهای شرکت cypress وanalog devices که دارای هسته 8051 هستند

ه نظر بعضی از ماها دوران 8051 به سر اومده و تا وقتی میکروهای avrوpicوarm وجود داره .کسی دیگه سراق 8051 نمی ره.اما جالبه بدونید تراشه های عجیبی وجود داره که ما حتی اسمشون رو نشنیدیم و کارهایی می تونن انجام بدن که از عهده دیگر میکروها بر نمی یاد.مثل تراشه های سری cy7 شرکت cypress که یک میکروکنترلر پرسرعت usb2 و اتصال FIFO که باهاش میشه کارهای فوق العاده ای انجام داد یا میکرو کانورترهای شرکت analog devices سری aduc که مخصوص کارهای صنعتیه ودر بعضی از اونها مبدل های adc اونها 24bit رزولیشن داره و داری pll داخلی هستن و تا 24MHZ کریستال خارجی رو پشتیبانی می کنن.برای مثال خودم با تراشه CY7 شرکت CYPRESS یک پروگرمر USB2 برای FPGA SPARTAN-II شرکت XILINX ساختم و یا یک مبدل هارد IDE به USB2 ساختم.سعی می کنم در آینده اطلاعات بیشتری در اخیارتون قرار بدم

کاربردها

سلام
    اون لینک رو خودم توی usb blaster گذاشتم icon_lol..اما در مورد اینکه چه اتفاقی می افته..میکروی c7yc68013 نقش واسط رو داره و اتصال jtag رو به usb برمیگردونه.شما با برنامه ای که می نویسید و اون رو توی میکرو قرار می دید می تونید این کا رو انجام دهید usb tms .usb tck .usb tdi در لینک زیر یک فایل جدید هست .شماتیک مربوط با usb پروگرمر که توی بردهای جدید xilinx استفاده می شه
    ftp://ftp.xilinx.com/pub/documentation/misc/sp601_RevC_Schematic_UCF.zip

نرم افزار keil قسمت مربوط به این تراشه رو داره ...از منوی انتخاب آی سی توی قسمت شرکت cypress برید وcyc68xxxx رو انتخاب کنید.می تونید به زبان های c و c++ و اسمبلی براش برنامه بفرستید.و از طریق پرت usb اون رو پروگرم کنید.البته حق با شماست باید usb رو کامل بشناسید.قیمتش توی ایران 9000 تومان ..البته از شرکت cypress فقط همین تراشش تو ایران پیدا می شه..ولی خوب یکم کمیابه و هرجایی ندارن..جوان الکترونیک داره...با cy7 می تونید کارای زیر رو انجام بدین

Portable video recorder
    ■ MPEG/TV conversion
    ■ DSL modems
    ■ ATA interface
    ■ Memory card readers
    ■ Legacy conversion devices
    ■ Cameras
    ■ Scanners
    ■ Home PNA
    ■ Wireless LAN
    ■ MP3 players
    ■ Networking
    اینم لینک دیتا شیت cy7
    http://www.cypress.com/?docID=17266

مثلا با سری cy8 که هسته m8c داره کارای جالبی میشه انجام داد.می تونید واسه خودتون یک فلش مموری بسازید..یا یک کارت تلوزیون برای کامپیوترتون طراحی کنید..که سیگنال رو از انتن بگیره و به پرت usb بفرسته و شما با یک نرم افزار شبکه هارو توی کامپیوترتون دریافت کنید..یا یک آداپتور bluetooth طراحی کنید که به usb وصل میشه..و غیره...البته این یکی اصلا توی ایران پیدا نمی شه به لینک های زیر یک نگاهی بنداز
    http://www.cypress.com/?rID=14422

http://www.cypress.com/?rID=14388

http://www.cypress.com/?rID=38015

http://www.cypress.com/?rID=37776

http://www.cypress.com/?rID=37775

دیدگاه

پاسخ : معرفی میکرو کنترلرهای شرکت cypress وanalog devices که دارای هسته 8051 هستند

سلام بحث جالبیه ولی همونطور که خودتون گفتین آی سی های این خونواده کمیابن.
      اتفاقا منم میخواستم یه مبدل usb به parallel full speed درست کنم ولی خوب آی سی نبود.
      اگه ممکنه راجع به برنامه نویسیش یه کم بیشتر توضیح بدین.
      اگه برنامه هایی که کار کردین رو اینجا بذارین واقعا لطف میکنین.
      It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

پاسخ : معرفی میکرو کنترلرهای شرکت cypress وanalog devices که دارای هسته 8051 هست

سلام
        من این آیسیو تهیه کردم باچه نوع بروگرامری فایلو بریزم توش فقط میدونم که 8051 طریقه اتصال اونو میخوام نقشه بروگرامرش چه جوریه ممنون .
        راه را راهبر قرارمده
        بلكه راهي ناپيموده را آغاز كن
        و از خود راهي بر جاي بگذار.

دیدگاه

پاسخ : معرفی میکرو کنترلرهای شرکت cypress وanalog devices که دارای هسته 8051 هستند

سلام
          خیلی ممنون بابت بحث جالبتون...
          راشه های سری cy7 شرکت cypress که یک میکروکنترلر پرسرعت usb2 و اتصال FIFO که باهاش میشه کارهای فوق العاده ای انجام داد یا میکرو کانورترهای شرکت analog devices سری aduc که مخصوص کارهای صنعتیه ودر بعضی از اونها مبدل های adc اونها 24bit رزولیشن داره و داری pll داخلی هستن و تا 24MHZ کریستال خارجی رو پشتیبانی می کنن.برای مثال خودم با تراشه CY7 شرکت CYPRESS یک پروگرمر USB2 برای FPGA SPARTAN-II شرکت XILINX ساختم و یا یک مبدل هارد IDE به USB2 ساختم.
          یه سوال...
          این کار ها رو میشه با میکرو های ARM که نسبت به این میکرو ها قابل دسترس بودنه انجام داد؟
          چون آرم ها هم USB 2 دارند :redface: ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد مزرعه
            ه نظر بعضی از ماها دوران 8051 به سر اومده و تا وقتی میکروهای avrوpicوarm وجود داره .کسی دیگه سراق 8051 نمی ره.اما جالبه بدونید تراشه های عجیبی وجود داره که ما حتی اسمشون رو نشنیدیم و کارهایی می تونن انجام بدن که از عهده دیگر میکروها بر نمی یاد.مثل تراشه های سری cy7 شرکت cypress که یک میکروکنترلر پرسرعت usb2 و اتصال FIFO که باهاش میشه کارهای فوق العاده ای انجام داد یا میکرو کانورترهای شرکت analog devices سری aduc که مخصوص کارهای صنعتیه ودر بعضی از اونها مبدل های adc اونها 24bit رزولیشن داره و داری pll داخلی هستن و تا 24MHZ کریستال خارجی رو پشتیبانی می کنن.برای مثال خودم با تراشه CY7 شرکت CYPRESS یک پروگرمر USB2 برای FPGA SPARTAN-II شرکت XILINX ساختم و یا یک مبدل هارد IDE به USB2 ساختم.سعی می کنم در آینده اطلاعات بیشتری در اخیارتون قرار بدم
            سلام شما کارتون فقط تبلیغ ایسا هستش خوب وقتی یه ابر usbمیای شرح میدی حالا یا توضیح میدی یا ترجمه میکنی ببین میتونی تا تهش بری تایپیک بزن معرفی کن
            راه را راهبر قرارمده
            بلكه راهي ناپيموده را آغاز كن
            و از خود راهي بر جاي بگذار.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط morteza_uve
              سلام شما کارتون فقط تبلیغ ایسا هستش خوب وقتی یه ابر usbمیای شرح میدی حالا یا توضیح میدی یا ترجمه میکنی ببین میتونی تا تهش بری تایپیک بزن معرفی کن
              دوست عزیز ، فعالیت دوستان در اینجا بر حسب وظیفه و تکلیف و ... نیستش بلکه هر کسی که اینجا داره مطلبی ارائه می کنه و از وقت خودش مایه می گذاره در واقع داره به دیگران لطف می کنه ، پس نباید طلبکارانه برخورد کنیم !!!

ایشون هم تبلیغ آی سی نمی کنه بلکه داره اونو معرفی می کنه و میگه که یا ایها الناس همچین آی سی هم تو بازار وجود داره ، همین که شما موجودی بازار دستت باشه خودش غنیمته

حالا شما به مشکل برخوردی تقصیر این دوستمون نیست یا وظیفه ایشون حل مشکل شما نیست ، شما توانایی های خودت رو بسنج بعد برو آی سی رو تهیه کن

دیدگاه

سلام مخترع مواظب باش با این همه اطلاعات امریکا ندزدتت. تو می تونی

دیدگاه

جالب شد به 8051 علاقه مند شدیم ادامه بدید :job:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X