اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه دو عدد 8 بیتی را به صورت یک عدد 16 بیتی تبدیل کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چگونه دو عدد 8 بیتی را به صورت یک عدد 16 بیتی تبدیل کنم؟

سلام
    لینک زیر برنامه ی بالا در پروتئوس هست
    برای اینکه سون سگمنت یه چیزایی نشون بده چند تا هم عدد در رجیستر A ریختم
    اینجا
    خدا حافظ

دیدگاه

بازم سلام وشرمنده که این چند روزه براتون زحمت شدم.آقا مقاله وراهنمایی هاتون نو خوندم مفید واقع شد. ولی ی اشکال کوچولو هست من اعداد را که محاسبه میکنم نتیجه محاسبات نیاز به حداقل به دو رجیستر 16 بیتی داره و همه مشکل من هم همینجاست.در اسمبلی من دستور و رجیستری سراغ ندارم که 16 بیت باشه(غیر از dptr که در اینجا به درد ما نمیخوره) در زبان سی مثلا ما تعریف میکردیم که فلان متغیر از نوع اینتیجر یا ورد باشد . ولی الان من کارم به این ی مود گیر افتاده اگه کسی میدونه که چه ترفندی برای حل این مشکل هست لطفا به ما اعلان کنه. یا حداقل پیشنهاد بدید که با شرایط من اگه شما جای من بودید چکار میکردید؟ حداقل از نظرات بهره مند میشویم.مرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mhe
        بازم سلام وشرمنده که این چند روزه براتون زحمت شدم.آقا مقاله وراهنمایی هاتون نو خوندم مفید واقع شد. ولی ی اشکال کوچولو هست من اعداد را که محاسبه میکنم نتیجه محاسبات نیاز به حداقل به دو رجیستر 16 بیتی داره و همه مشکل من هم همینجاست.در اسمبلی من دستور و رجیستری سراغ ندارم که 16 بیت باشه(غیر از dptr که در اینجا به درد ما نمیخوره) در زبان سی مثلا ما تعریف میکردیم که فلان متغیر از نوع اینتیجر یا ورد باشد . ولی الان من کارم به این ی مود گیر افتاده اگه کسی میدونه که چه ترفندی برای حل این مشکل هست لطفا به ما اعلان کنه. یا حداقل پیشنهاد بدید که با شرایط من اگه شما جای من بودید چکار میکردید؟ حداقل از نظرات بهره مند میشویم.مرسی
        سلام
        خواهش می کنم، خودم هم یاد گرفتم ،بنابراین به زحمتش میرزه.
        اما در مورد سوالتون
        شما می خواهید چی کار کنید، یعنی رجستر 16 بیتی برای چی می خواهید؟
        کارتون رو دقیقا بفرائید تا ایشالا مشکل حل بشه.
        در ضمن تو اسمبلی هم می تونید یه کاری شبیه به رشته توی برنامه نویسی های سطح بالا بدید.
        مثلا 32 بیتی و هر بیتی که دوست دارید.

گفتم نیازتون رو بفرمایید .
        دستوری که کار بالا را انجام میده
        DB
        هست
        که شما می تونید مثلا بنویسید سلام یا اصلا خاطره بنویسید :icon_razz:
        بعد با دستور
        MOVC
        8 بیت 8بیت جداشون کنید و روشون پردازش انجام بدید.

موفق باشید
        خدا حافظ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X