اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه های آموزشی با میکرو 8051

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام علی جان دیگه فکر کنم با این پست کارتون راه بیفته اگه خدا بخواهد :

این تصویرش این هم تمامی فایل هایی که نیاز دارید :

http://www.4shared.com/file/691661/152ac807/multip.html

امیدوارم کارت رو راه بندازه اگه بازم مشکلی بود در خدمتم .
    موفق باشید .
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

ممنون نحوی جان مرسی مرسی مرسی مرسی مرسی !!!
      فقط یه سوال ، پس اشکال از پروتیوس بود که نمیتونه دیوایس های انالوگ رو آن لاین سیموله کنه
      یعنی اگه من مدار خودم رو که با سگمنت های تکی ساخته بودم و با ترازیستور درایور میکردم رو همراه با برنامه ای که خودم نوشته بودم ( همون تاخیر 20 میلی ) به صورت عملی و حقیقی تو دنیای واقعی ببندم و برنامه رو روی میکرو پروگرم کنم مدار من به درستی کار خواهد کرد و سگمنتها چشمک نخواهند زد ؟ یا اینکه مدار و برنامه من اشکال داره حتی برای ساختن حقیقی ؟
      ممنون ازت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مصطفی
        سلام علی جان
        من پروژه رو امتحان کردم
        100% جواب میده بدون هیچ خطایی
        ولی یه احتمال میدم. پروتئوس شما شاید مشکل داره. چون من همون نتیجهآ‌ای که عکسش رو انداختم تو دنیای مجازی پروتئوس عینا دیدم
        مصطفی جان شما یه لطفی بکن و همون طور که آقای نحوی گفتن فایل اسمبلی و هگز و پروتیوسی که خودتون در کامپیوترتون تست کردین رو اینجا پلود کنین شاید این فایل های پلود شده مشکل دارند من 100 بار تست و تنظیم کردم ولی کار نکرد که نکرد :shock:

دیدگاه

علی جان سلام .
          ظاهرا که اگه مدار رو به صورت عملی پیاده سازی کنید نباید مشکلی باشه ولی خوب دیگه پیاده سازی سخت افزاری مشکلات خاص خودش رو داره باید خیلی دقت کنید که مدارتون مشکلی نداشته باشه به این معنی که از پایه های میکرو جریان نکشید ، اتصالاتتون درست باشن و ... .
          در ضمن این رو هم بگم این پروتئوس خصوصا این ورژن کرک شده ای که ما داریم مشکلات زیاد داره ، به عنوان مثلا شیف به چپ و راست LCD های کاراکتری رو نمیتونه شبیه سازی کنه و بعضی از کیبرد ها و ... رو به هر حال یه اصطلاح هست که میگن هر چه قدر پول بدی همونقدر آش میخوری .
          موفق باشید .

دیدگاه

یعنی ورژن کرک نشده اش و با لیسانس خود labcenter این مشکلات رو نداره ؟؟؟ :?

دیدگاه

علی جان سلام . من این غیر کرکش رو ندیدم ولی خیلی ساده است فرض کنید شما کلی پول دادید و این نرم افزار رو خریدید . حالا اگه ببینید که این نرم افزار قطعاتی که قابلیت شبیه سازیش رو داره رو نمیتونه به خوبی شبیه سازی کنه شما حتما از این شرکت شکایت خواهید کرد .
              ولی ما که دستمون جایی بند نیست که بخواهیم شکایت کنیم . اگه شکایت کنیم اول یقه خودمون رو میگیرن .
              موفق باشید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mn_nahvi
                علی جان سلام . من این غیر کرکش رو ندیدم ولی خیلی ساده است فرض کنید شما کلی پول دادید و این نرم افزار رو خریدید . حالا اگه ببینید که این نرم افزار قطعاتی که قابلیت شبیه سازیش رو داره رو نمیتونه به خوبی شبیه سازی کنه شما حتما از این شرکت شکایت خواهید کرد .
                ولی ما که دستمون جایی بند نیست که بخواهیم شکایت کنیم . اگه شکایت کنیم اول یقه خودمون رو میگیرن .
                موفق باشید .
                آهان از اون لحاظ میگین کپی رایت و اینا بله درست میگین یوزرهای لایسنس دار براحتی میتون از باگ هاب برنامه به شرکت مورد نظر شکایت کنند و اونا هم موظف هستند جوابگو باشند

دیدگاه

با سلام:
                  در مورد پروگرامر برای میکرو سری s باید بگویم که حتما باید از یسم شیلد دار استفاده شود .من خودم با استفاده از سیم شیلد دار (حتی با طول 2.5 متر) توانسته ام میکرو را پروگرام کنم بدون کوچکترین مشکلی.فقط نکته مهم آنست که اولا سیم شیلد دار استفاده کنیم و ثانیا از یک بافر در مسیر پروگرام شدن استفاده شود .باز هم اگر مشکلی بود در خدمتم
                  ر کسي را بهر کاري در جهان آورده اند
                  کار ما عشق است و ما را بهر آن آورده اند

دیدگاه

سوال

با سلام

محمد جان تو اولین بستتون تو این تابیک کفته بودین که تو بروتییوس نمیشه یک متن رو از جب به راست شیفت داد ولی من مدار ساده lcd بستم که یک متن از جب به راست حرکت میکنه :!:
                    ww.microworld.blogfa.com

دیدگاه

سلام . خوبی دوست عزیز ؟
                      باید بگم که شما آدم خوش شانسی هستید . چه روی چه ورژنی جواب گرفتید ؟
                      یکی از اساتید میگفت که اگه یه خطوط خاصی به برنامه اضافه کنید درست کار میکنه . ولی خوب الان خاطرم نیست چی بودن .
                      ولی من همون برنامه ای که توی پروتئوس جواب نداد رو به سی نوشتم و با پورت کامپیوتر دادم به LCD و کار کرد .
                      موفق باشید .

دیدگاه

جواب

با سلام به دوستان

ورون 6.3
                        ORG 00H
                        MOV DPTR,#300H
                        MOV A,#38H
                        CALL COMMAND_WR
                        MOV A,#0CH
                        CALL COMMAND_WR
                        MOV A,#1H
                        CALL COMMAND_WR
                        A2:MOV R1,#80H
                        A1:MOV R0,#00H
                        MOV A,R1
                        CALL COMMAND_WR
                        A0:MOV A,R0
                        MOVC A,@A+DPTR
                        CALL DATA_WR
                        INC R0
                        CJNE R0,#5H,A0
                        CALL DELAY2
                        INC R1
                        MOV A,#1H
                        CALL COMMAND_WR
                        CJNE R1,#91H,A1
                        LJMP A2
                        COMMAND_WR:CALL DELAY1
                        MOV P1,A
                        CLR P3.0
                        CLR P3.1
                        SETB P3.2
                        CLR P3.2
                        RET
                        DATA_WR:CALL DELAY1
                        MOV P1,A
                        SETB P3.0
                        CLR P3.1
                        SETB P3.2
                        CLR P3.2
                        RET
                        DELAY1:MOV R2,#100
                        S0:MOV R3,#8
                        S1JNZ R3,S1
                        DJNZ R2,S0
                        RET
                        DELAY2:MOV R4,#250
                        S4:MOV R5,#40
                        S3:MOV R6,#10
                        S2JNZ R6,S2
                        DJNZ R5,S3
                        DJNZ R4,S4
                        RET
                        ORG 300H
                        DB 'HAMID'
                        END
                        در ضمن الان یک اشاره ای به بورت کامبیوتر کردین اکه یک توضیح کاربردی در زمینه برقراری ارتباط یک برنامه با بورت کامبیوتر بدین ممنون میشم
                        ما که مردیم از بس بین این تابیکها برای کرفتن جواب اواره شدیم :?
                        اکه با یک مثال ساده باشه که بهتره
                        ممنونم
                        ww.microworld.blogfa.com

دیدگاه

سلام .خوبی دوست عزیز ؟
                          کاش خود فایل رو هم میفرستادید چون اینطوری کپی کردنش و ... یه مقدار مکافات داره .
                          ولی در مورد پورت من یه سوال از شما دارم شما تا الان توی سایت سرچ کردید (( پورت موازی )) . اگه این کار رو میکردید کلی مطلب پیدا میکردید ولی خوب من آدرسش رو بهتون میدم توی قسمت مقالات آموزشی ( به زبان فارسی)آ‌ یه موضوع هست با عنوان نحوه کار کردن با پورت های کامپیوتر .
                          نمیدونم ظاهرا دوستان هیچ کس از این جستجوی سایت استفاده نمیکنه . روشی به ذهنتون نمیرسه که یه کاری کنیم استفاده از جستجوی سایت فراگیر بشه :roll: .
                          موفق باشید .

دیدگاه

دوستان عزیز سلام .
                            برنامه زیر به زبان اسمبلی هست و فقط روتین های LCD و کیبرد رو داره .
                            شما هر کلیدی رو روی کیبرد فشار بدید روی LCD نشون میده :

http://www.4shared.com/file/1642874/4270baa3/leylcdasm.html

موفق باشید .

دیدگاه

سلام و عرض ادب
                              این بروژه نحوه استفاده از lcd رو به عنوان تابلو روان نشون میده
                              http://www.zivaten.persiangig.com/89c51.rar

دیدگاه

با سلام به همه دوستان
                                من یک برنامه برای یک شمارنده دو رقمی با استفاده از 7448و یک پورت 8051 با سی نوشتم روند اجرای برنامه تو فرانکلین درسته ولی تو پروتئوس اصلا درست کار نمیکنه
                                نه ترتیب شمارش درسته نه رفرش چون با اینکه سرعت رفرش بالاست ولی کاملا روشن و خاموش شدن سون سگمنتها دیده میشه من قسمتی از برنامه که مربوط به رفرشه میزارم اگه لطف کنید اشکال برنامه رو بگین ممنون میشم
                                .
                                .
                                .
                                (;for
                                }
                                ;a=c/10
                                ;(b=c-(10*a)
                                ;P1=b|0x40
                                ;()delay
                                ;P1=a|0x80
                                ;()delay

{

یک توضیح مختصر اینکه متغییر سی از 0 تا 99 افزایش پیدا میکنه برای مثال اگه سی برابر42 شود با تقسیم بر 10 عدد 4 که حکم دهگان را دارد در متغییر ای ذخیره میشود و بی هم با 2 پر میشود محتوای بی با 40 هگز اور میشود و این مقدار در سون سگمنت دوم نمایش داده میشودو بعد از یک تاخیر محتویات ای با 80 هگز جهت فعال شدن سون سگمنت اولی و خاموش کردن سون سگمنت دوم
                                اور میشودو این چرخه تا امدن وقفه تایمر ادامه پیدا میکنه با امدن وقفه تایمر مقدار متغییر سی افزایش پیدا کرده این روند ادامه پیدا میکند مطالبی که گفتم دقیقا در فرانکلین اجرا میشه
                                در ضمن من پروزه اقای نحوی رو در همن رابطه در صفحه اول همن تاپیک دیدم ولی بعد از دانلود یک فایل ورد که باز نمیشه دانلود شده.
                                متشکرم موفق باشید.
                                ww.microworld.blogfa.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X