اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه اندازه گیری قد Ultra sonic

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه اندازه گیری قد Ultra sonic

سلام من برنامه اندازه گیری قد انسان به کمک سیستم اندازه گیرقد Ultra sonic را می خواهم که در اون هم از وقفه و هم از تایمر باید استفاده کنم سرعت ارسال سیگنال 300متر بر ثانیه می باشد.
    محبت کنیداگه کسی میتونه کمک کنه ممنون. میدونم خیلی وقت گیره
    با تشکر از توجه همه عزیزان

پاسخ : برنامه اندازه گیری قد Ultra sonic

لطفا یکی جواب بده چرا هیچ کس به 8051 سری نمیزنه؟؟

دیدگاه

سلام
      ببین دوست عزیز من شبیه این پروژه رو قبلا انجام دادم باید بگردم پیدا کنم حتما طی چند روز آینده برات لینکش رو می زارن.
      از بابت که دیر جواب دادم شرمنده چون الان موقع امتحانات پایان ترم است و بیشتر کاربران مشغول امتحانات هستند.

دیدگاه

با سلام
        پروژه ی من "مدار فاصله یاب آلتراسونیک با 8051"، با تشخیص فاصله حداکثر تا 10 متر،
        خیلی Search زدم ولی نتونستم شمای مدار + کدش رو با هم پیدا کنم ، یا کدش نیست یا شمتیک مدارش،
        خواهش می کنم کمکم کنید. :cry2:
        باسپاس

دیدگاه

سلام
          دوست عزیز شما ابتدا سنسور ها را تهیه کنید این سنسور ها با فرکانس 40 کیلو هرتز کار می کنند.در دو نوع فرستنده و یا گیرنده و یا ترکیبی از هردو وجود دارند.
          شما ابتدا سنسور را بخرید ونوع آن را مشخص کنید من کمک می کنم که مدار را طراحی کنید.ممکنه با برد 10 متر جواب نگیرید.

دیدگاه

سلام
            همانطور که دوستان گفتند فرستنده و گیرنده آلتراسنیک با فرکانس 40 کیلو هرتز کار می کنه فرستنده سیگنال را ارسال می کنه و پس از برخورد به مانع برگشت می کنه و گیرنده آنها را دریافت میکند البته این سیگنال دریافتی بسیار ضعیف است و شماباید آن را ابتدا آشکار سازی کنید و بعد از آشکار سازی آن را چند مرحله تقویت کنید.
            شما همزمان با فرمان ارسال سیگنال تایمر را فعال و بعد از دریافت سیگنال تایمر را غیر فعال می کنید سرعت ارسال امواج آلتراسنیک 340 متر بر ثانیه است شما زمان را داری و سرعت را هم دارید مسافت بدست می آید.

این لینک رو یک نگاه بنداز:
            http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,13390.0/topicseen.html

برای نقشه مدار آلتراسنیک یک سرچی تو اینترنت و این سایت بزنی پیدا می کنی و برنامه اش رو خودت باید بنویسی اگر مشکلی داشتی در همین جا مطرح کن.

موفق باشی

دیدگاه

سلام. فکر کنم بقیه دوستان راهنماییتون کردن من پروژم تشخیص موانع هوایی بوده ولی موانع کمتر از 50 سانتی مترو تشخیص میداد که دقت خوبیم داره . نمیدونم مشکلتون حل شده یا نه ولی اگه بتونم کمکتون میکنم.
              موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X