اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کیلومتر سنج روی LCD

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کیلومتر سنج روی LCD

خیلی راحت که به خوام بگم کل پروژه از این قراره:
    من تقریبا غیر از برنامه نویسی از همه چیز توی کامپیوتر سر در میارم. ی دوستی هم دارم که بد جوری از الکترونیک سر در میاره.
    من ی طرحی به ذهنم رسیده که در حد اطلاعات ما دو تا نیست و از شما کمک می خوایم

ساده ترین چیزی که میتونم بگم اینه که ما میخوایم تمام آمپرها و درجه ها و چراغهایی رو که توی داشبورد ماشین وجود داره رو به دستگاهی بفرستیم که به ما خروجی AV بده. یعنی یه صفحه کیلومتر کاملا دیجیتال که بشه روی تلویزیون یا همون LCD دیده بشده.
    می خوام بدونم برای این کار باید به چه زبان برنامه نویسیی تسلت پیدا کرد و به چه سخت افزاری نیاز داریم.

بیاین با کمک هم این طرح رو عملی کنیم.

به نظر شما آدمهایی که میان « مثلا » یک میلیون خرج سیستم صوتی ماشین می کنن، نمیان ی همچین دستگاهی رو روی ماشینشون نصب کنن که روی یک LCD هم ویدئو ببینن هم کیلومتر ماشینشون رو به سلیقه خودشون و کاملا انیمیشنی داشته باشن

کیلومتر سنج روی LCD

سلام دوست عزیز این پروژه از نظر من هم خیلی باحال هست مخصوصا اگه بر روی تمام ماشین های فعلی قابل نصب باشه
    الان تو ماشین های جدید کیلومتر شمار و باک بنزین دیجیتالی شدن ولی اگه بشه رو ماشین هایموجود نصب بشه و کار کنه حرف نداره.
    فکر کنم فقط زبان C بس باشه.

دیدگاه

کیلومتر سنج روی LCD

سلام.
      فکر کنم برای نمایش این اطلاعات باید از یک صفحه LCD جداگانه ای استفاده بشه.
      چون نمیشه وقتی طرف داره یه سی دی تصویری نگاه میکنه ؛ نتونه از وضعیت ماشینش بی اطلاع باشه که.
      در کل فکر خوبیه منتها فکر کنم به صنعت خودرو سازی بیشتر مربوط بشه تا تزئینات خودرو.
      شما فکری برای تبدیل اطلاعات فیزیکی (مثل دور موتور و سرعت و دمای آب و میزان روغن و شارژ باتری و ... ) به اطلاعات الکترونیکی کردید؟

منتظر ایده و نظرهای خودتون هم هستیم.
      الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

کیلومتر سنج روی LCD

با سلام به تمام دوستان به نظر من السیدی گرافیکی رنگی که اصلا توی ایران گیر نمیاد پس باید یک فکر دیگه برای نشان دادن اطلاعات کرد برای قسمت کیلومتر شمار باید از شفت دیکودر استفاده کرد برای نشان دادن روغن یا بقیه مایعات در ماشین باید از سنسور مایعات استفاده کرد برای سیستم دنده عقب باید از مدار های التراسونیک استفاده کرد به نظر من کلا این طرح طرحه خوبیه ولی اصلا اقتصادی نیست چون شرکت های زیادی توی ایران هستند که از این طرحها زیاد دارن به نظر من ما باید طرحی بریزیم که هم از لحاظ اقتصادی وهم از لحاظ فنی توی سطح بالایی باشه مثل اتومبیلهای بدون راننده مثل هواپیماهای بی سرنشین مثل بالونهای بی سرنشین به نظر من اینها طرحهایی که توی جهان هم حرفی برای گفتن داره
        فهبني صبرت علی عذابک فکیف اصبرعلی فراقک
        گیرم که برعذاب توصبر کنم ،چگونه بر جدایی ات شکیبایی ورزم

دیدگاه

کیلومتر سنج روی LCD

مسئله اقتصادی بودنش رو قبول دارم که هر کاری که ما بخوایم بکنیم گرونتر از ساخت کارخونه ای در میاد.

ولی ال سی دی رنگی که توی بازار خیلی وجود داره ی نمونه سادش همین ال سی دی هایی که به جای آفتاب گیر نصب می کنن.

مشکل اینجاست که ما ی جعبه ای بسازیم که از یک طرف چند تا سیم بهش وصل کنیم و از طرف دیگه ی سیم خروجی داشته باشیم « A/V » که روی هر تلویزیونی یا ال سی دیی به ما نشون بده

منم مطمئن هستم با همفکر می تونیم این کار رو انجام بدیم. فقط فرقش اینه که وقتی تعداد افرادی که همکاری می کنن بیشتر بشه 100 % ایده های به وجود میاد که به کم خرج درآوردن طرح کمک می کنه

دیدگاه

کیلومتر سنج روی LCD

اگه اشتبه نکنم برای درجه های جلوی داشبورد از استپ موتور استفاده میشه اگه بشه اطلاعاتی رو که به این موتورا می رسه رو آشکار کرد می تونیم چیز باحال و کم خرجی درست کنیم

دیدگاه

کیلومتر سنج روی LCD

نوشته اصلی توسط hirkany
              مسئله اقتصادی بودنش رو قبول دارم که هر کاری که ما بخوایم بکنیم گرونتر از ساخت کارخونه ای در میاد.

ولی ال سی دی رنگی که توی بازار خیلی وجود داره ی نمونه سادش همین ال سی دی هایی که به جای آفتاب گیر نصب می کنن.

مشکل اینجاست که ما ی جعبه ای بسازیم که از یک طرف چند تا سیم بهش وصل کنیم و از طرف دیگه ی سیم خروجی داشته باشیم « A/V » که روی هر تلویزیونی یا ال سی دیی به ما نشون بده

منم مطمئن هستم با همفکر می تونیم این کار رو انجام بدیم. فقط فرقش اینه که وقتی تعداد افرادی که همکاری می کنن بیشتر بشه 100 % ایده های به وجود میاد که به کم خرج درآوردن طرح کمک می کنه
              http://www.vga-avr.narod.ru/main.html

ببین منظورت این بود؟
              الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X