اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای شروع به کار با DSP سری 2000

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راهنمایی برای شروع به کار با DSP سری 2000

نوشته اصلی توسط rima3250
    وقتی پردازنده ای واحد محاسبات اعشاری نداشته باشد تعداد زیادی کلاک طول میکشه که تا ضرب و تقسیم دو عدد اعشاری را در هم انجام دهد. در صورتی که پردازنده ای با داشتن واحد محاسبات اعشاری ضرب را در یک کلاک و تقسیم با دقت 16 بیت را دو کلاک انجام می دهد.

هرجا که نیاز به پردازش سیگنال با محاسبات زیاد باشه (فیلتر، FFT و ...) کاربرد دارد.
    بله همونظور که بالا هم گفتم متوجهم که در مواردی که بصورت سخت افزاری این امکان باشه سرعت محاسبات بالاتر از پیاده سازیه نرم افزاریه
    اما میزان اهمیت این قابلیت برام گنگه و به همین دلیل میخواستم صورت امکان از موارد کاربرد عملی اون بیشتر توضیح بدین
    ممنون
    زندگي آن چه که زيسته ايم نيست ، بلکه آن چيزي است که از گذشته به خاطر داريم ...گابريل گارسيا مارکز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rima3250
      نکته ای دیگه که یادم رفته بود بگم اینه که:
      معماری دی اس پی CISC و معماری آرم RISC هست. یعنی این که DSP در یک کلاک می تونه یک دستور پیچیده رو انجام بده در صورتی که آرم در هر کلاک می تونه دستورات ساده رو انجام بده.
      یعنی این که اگه گفته بشه پردازنده DSP و ARM با کلاک 150MHZ کار می کنند نمی توانیم بگوییم سرعت اجرای یک الگوریتم روی هر دو برابر هست.
      برای همین فرق هایی که توی معماری پردازنده ها وجود دارد معمولا فقط کلاک نشان دهنده سرعت پردازنده نیست. برای رفع این مشکل از واحد دیگری به نام dhrystone برای مقایسه پردازنده ها از نظر سرعت با یکدیگر استفاده می کنند.
      مهندس با توجه به این تفاوت معماری CISC و RISC شما چه میکروی ARM رو در حد TMS320f28335 می دونید؟ که هم از نظر فرکانس کاری در حد هم باشند(با در نظر گرفتن تفاوت معماری) و هم اینکه سایر قابلیت هاشون مثل هم باشه.
      اگر آنگاه كه همه سرها به باد مي روند و همه نگاه ها،خيره تو را مي نگرند بتواني سر خود را نگهداري...اگر آنگاه كه همه با ترديد تو را نظاره مي كنند بتواني بخود اعتماد كني و در عين حال به ترديد ها نيز بها دهي...اگر بتواني بينديشي ولي صرف انديشيدن را مقصود خود قرار ندهي...اگر همه مردم برايت مهم باشند ولي نه از اندازه بيرون...اگر بتواني هر دقيقه برگشت ناپذير زندگي را با دويدن مسافت شصت ثانيه اي پر کني؛زمين از آن توست با هر چه كه در آن است و مهم تر از همه فرزندم،بتو مي توان گفت مرد!// خــــدايا فرصت بده

دیدگاه

علماء TMS کار نظر بدن لطفا: :-B
        من با یه بنده ی خدایی صحبت می کردم می گفتم این TMS320f28335 خب قابلیت محاسبات Float رو داره و....
        یه حرفی زد، گفت داشتن قابلیت محاسبات Float لزوما حسن نیست. :eek:

بعد مثال زد گفت یه TMS سری 6000 هست که floating point داره و یه tms سری 6000 دیگه هم هست که Fixed point هستش.

اون Tms ی که fixed point هستش، پردازشش به مراتب سریعتر از floating point انجام میشه(سایر مشخصاتشون هم یکسان بود، ظاهرا)

می گفت محاسبات ممیز شناورFloating point رو میشه با روش های برنامه نویسی جبران کرد.حتما لزومی نداره که هزینه روی نوع میکرو بکنی تا یه مشکل که میشه نرم افزاری هم حلش کرد رو بتونی جبران کنی. :read:

دوستان نظری در این مورد دارن؟
        اگر آنگاه كه همه سرها به باد مي روند و همه نگاه ها،خيره تو را مي نگرند بتواني سر خود را نگهداري...اگر آنگاه كه همه با ترديد تو را نظاره مي كنند بتواني بخود اعتماد كني و در عين حال به ترديد ها نيز بها دهي...اگر بتواني بينديشي ولي صرف انديشيدن را مقصود خود قرار ندهي...اگر همه مردم برايت مهم باشند ولي نه از اندازه بيرون...اگر بتواني هر دقيقه برگشت ناپذير زندگي را با دويدن مسافت شصت ثانيه اي پر کني؛زمين از آن توست با هر چه كه در آن است و مهم تر از همه فرزندم،بتو مي توان گفت مرد!// خــــدايا فرصت بده

دیدگاه

توی قیمت یکسان فرکانس فلوتینگ پوینت خیلی کمتر از فیکس پوینت هست
          مثلا اگر فیکس پوینت 600 مگ سرعت داره فلوت تو همون قیمت تقریبا 150 مگ هست با روش های نرم افزاری هم میشه محاسبات اعشاری رو با ممیز ثابت انجام داد ولی باید برنامه رو درست بنویسید تا بشه جواب درست گرفت
          در کل اگر کاری که میخوای انجام بدی طوریه که ممیز شناور نیاز داری بهتره ممیز شناور بگیری ولی اگر بیشتر کارت ممیز ثابت هست و گاهی ممکنه نیاز به ممیز شناور داری بهتره ممیز ثابت بگیری!

دیدگاه

من می خوام تا به نتیجه رسیدن این کار یعنی اتمام و جواب گرفتن از یه برد TMS این تاپیک رو ادامه بدم و ممنون میشم دوستان عزیز هم به راهنمایی هاشون ادامه بدن، تا این تاپیک یه مرجع خوبی باشه برای اونهایی که می خوان راه مشابهی مانند من رو برن
            دوستان من تصمیم گرفتم که مدارش رو خودم بزنم حالا چند تا سوال در زمینه ی تامین قطعات مورد نیاز دارم:

تمرکز روی میکروی TMS320f2812PGFA (بخاطر قیمت ارزان تر) هستش.
            قطعات مورد نیاز :
            1. میکروی TMS320f2812PGFA از کجا تهیه کنم؟ قیمت از 50 تومن دارم تا 130 تومن!! :eek:
            2. رگولاتور TPS676D301PWR این رگولاتور یه رگولاتور Dual هستش، اما توی بازار گیر نمیاد (اگر جایی رو می شناسید معرفی کنید، جوان موجود نداشت)به نظر شما مشابه ش از چه رگولاتوری(رگولاتورهایی) استفاده کنم؟
            3.اسیلاتور چی بذارم؟

دیدگاه

TMS320f2812PGFA از هرجا ارزون تره بخر.
              TPS676D301PWR یا TPS767D301 فکر کنم منظورته. قیمتش حول هوش 15 هزاره. به ارتباطات پیشرو زنگ بزن. اونا دارند.
              یه ولتاژش نسبت به دیگری باید دیرتر بالا بیاد. الان یادم نیست. میتونی رگولاتور های تو بازارم استفاده کنی و با مدار rc تاخیر لازمو ایجاد کنی.
              اسیلاتور معمولی.
              مهم نيست که کجايي هستي، چه رنگي هستي، به چه زبوني حرف مي زني. مهم اينه که انسان باشي.
              http://baranelec.mihanblog.com/
              آینده ای خواهم ساخت که گذشته ام در برابرش زانو بزند...

دیدگاه

بله دقیقا.
                منظورم همون TPS676D301PWR بودش. باشه تماس می گیرم توی جمهوری هر چی گشتم نداشتن.
                TMS هم جوان توی سایتش زده بود موجود اما گفت نداره.
                جای دیگه ای سراغ دارن دوستان که ارزون باشه؟
                در مورد TPS هم یه شماتیک توی Datasheet ش بود که نحوه ی استفاده از اون رو نشون میداد
                دوستان کسی از این مدار استفاده کرده؟ دقیقا چطور میشه 1.8v ساخت؟

به نظرتون با LF33 و LF18 نمیشه مشابه همین رو ایجاد کرد؟چه چطور؟

دیدگاه

میتونی از رگولاتور های لو دراپ لینیر استفاده کنی -پایا داره همون حدود 15 تومن 3 امپر

دیدگاه

Re: راهنمایی برای شروع به کار با DSP سری 2000

سلام به همه دوستان
                    به چه روشی میشه یک فایل با پسوند bin رو روی ای سی tms230f28034 لود کرد .
                    هر کدوم از دوستان تجربه و یا کمکی از دستش برمیاد ممنون میشم لطف کنند و جواب بدن

دیدگاه

سلام دوستان من یک برنامه برای سری 2000 میخوام که داده*ها رو از ورودی بخونه مثلا پورت*ها و یو اس بی و I2C و .. با بادریت**های مختلف و ... و امواج مختلف سینوسی و مربعی و غیره هم با فرکانس*های مختلف تولید کنم. فرصت زیادی هم ندارم بیرون هم گفتن 2500! که اصلا درتوانم نیست. کسی می تونه کمک کنه بهم؟ پنج روز بیشتر وقت ندارم بردهم TMS320F28379D هست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X