اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایده استفاده از مینی کامپیوتر بدید ..... مینی کامپیوتر هدیه بگیرید !

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ایده استفاده از مینی کامپیوتر بدید ..... مینی کامپیوتر هدیه بگیرید !

درود و خسته نباشید خدمت شما..
    بسیاری از مردم در کشور ما دارای سرعت بالایی نیستن به همین دلیل خیلی از فایل های دانلودی خودشون رو کنار میگذارن.این طرح که چند وقت پیش بر روی یک سرور پیاده سازی کردیم جواب داده به این صورت که از هر کجای جهان که سرور ها باشند به روی سیستم خودمون اپلود میکنیم.که البته این کار به یکم زمان نسبت به سرعت اینترنت نیاز داره که این کار را میشه با مینی پیسی ها توی ساعت های مختلف به صورت جدا انجام داد و با قیمت خیلی کم افراد به فایل هاشون برسن.به طوری که حافظه در دسترسی که دارند رو برای ما میفرستند و ما فایل رو براشون میریزیم.این امکان هم هست که فایل ها رو با فرمت SHA-256 انکریپت کنیم و داخل یک هاست بزاریم و ان ها مثلا یک فایل 100 گیگی را با حجم نهایت 500 مگابایت دانلود کنند.و دیکریپت کردن ان هم فقط دست خودشون باشه.در این زمان حتی وقتی حساب های وبسایت کرک هم شدن مشکلی ایجاد نمیکنه چون کرک کردن فایل ها با این فرمت کریپت برای fbi هم بالای یک ماه طول میکشه! در این پروژه از مینی پی سی ها می توان به عنوان سیستمی که روشن باشد و نظارت کنه به عنوان یک ربات بر کار ها نیاز هست که در برد های امبدد هم حتی میشه از رزبری پای یا حتی اورنج پای هم استفاده کرد!

دیدگاه

ایده بنده چیزی شبیه به توپ سرگرمی اسفیرو هست با چند تفاوت اساسی و بزرگ
      1-توپ sphero بسیار گران قیمت هست و نسبت به متریالش از نظر بنده نمی ارزه
      2-بدنه این ایده از چهار قسمت مجزا برای ساخت یک توپ ساخته میشه که به وسیله پرینتر سه بعدی و متریال ABS پرینت میشه و یک لایه روکش جدا شدنی فیبر شیشه روش کشیده میشه
      3-اگر به ربات جنگ ستارگان دقت کرده باشید سرش به صورت مغناطیسی وصل شده است ما از این روش برای متصل نمودن دوربین و وصایل جانبی بی سیم استفاده میکنیم
      کاربرد این ربات بیشتر جاسوسی و کاربرد های نظامی است به دلیل استفاده از ژیروسکوپ مکانیکی تعادل فوق العاده ای را هم ارایه میدهد
      4-مینی کامپیوتر مورد استفاده در این پروژه Asus Tinker Board خواهد بود به دلیل رم قوی تر پردازنده اصلی و گرافیکی قدرت مند تر و داشتن API های فوق العاده و سازگاری عالی با انواع زبان ها
      ممنونم که ایده من رو خوندید

دیدگاه

باسلام
        ایده های که تو ذهن من اومد که میشه با مینی کامپیوتر بشه ساخت
        1.امروزه که بازار خودروهای هوشمند گرمه بجای اینکه دنبال سیستم خاصی برای طراحی کامیپوتر خودرو باشیم از همین مینی کامپیوتر ها مث رزبری استفاده کنیم که خودش یسری هزینه هارو کاهش میده یا میشه ظبط صوت و سیستم ماشین رو هم با همینا با یه ui زیبا طراحی کرد
        2.گزینه بعدی اینکه بیایم و یه سیستم خونه هوشمند یا همونbms رو با اینا بسازیم که باز بخاطر انعطافی که این مینی کامپیوتر ها دارن اسونتر میشه این کارو انجام داد
        3.میشه مداری شبیه ستاپ باکس طراحی کرد یا وسایل خونه رو مث تلویزیون یخچال لباس شوی و ظرفشوی رو هوشمند سازی کرد که جنبه تجاری زیادی داره و میشه حتی با پایین ترین مینی کامپیوتر مث اورنج پای واینا ساخت
        4.ساخت سیستم حضور غیاب یا نگهبان هوشمند(برای ساختمون یا خوابگاه و بیمارستان و اینا) که بتونه افراد رو تشخیص بده و بنا به دستورات که بهش میدن یا سوالاتی که میپرسن یا برنامه ای که از قبل براش تعریف شده کار یه ادم رو انجام میده

دیدگاه

به نام خدا
          سلام خدمت دوستان عزیز
          من از بورد Tiny210 برای اجرای پروژه ای برای شرکت استفاده کردم چند سال هست در این زمینه کار میکنم و قصد داشتم تجربیات خودم در این چند سال کار روی این بورد و Windows CE را در غالب آموزشهایی ارائه بدم که البته فعلا این بورد را ندارم و قیمتش هم اخیرا بالا رفته (تو مایه های تخم مرغ)
          طرح بنده این هست :
          از اونجا که شرکت ما در زمینه دیسپنسرهای سوخت رسانی فعالیت میکنه جدیدا به فکر افتادم از یک بوردی مثل RaspberryPi3 (یا شاید اورنج)درون دیسپنسر استفاده کنم و به این وسیله قابلیتهای بیشتری مثل شبکه Lan برای ثبت دقیقتر تراکنشها و السیدی رنگی برای نمایش اعداد ؛ امکان استفاده از کارت RFID برای سوخت گیری و... چند قابلیت دیگه اضافه کنم که مطمئنا با توجه به بازار هدف و تجربیاتی که در این زمینه دارم خالی از سود نخواهد بود، ازون گذشته دنیا به سمت هوشمند تر شدن و در یک کلام IoT پیش میره و ما هم نباید عقب بمونیم
          با ارزوی موفقیت

دیدگاه

صنایع گل و پرورش گل یکی از صنایع خیلی سخت ولی سود ده هستند.
            گلهایی وجود دارند که بعضا قیمتشون بالای چند صدهزار تومنه و وارداتی هستند
            من چند باری پیگیر مسئله شدم که چرا توی ایران تولید نمیشند، فهمیدم که پرورششون خیلی سخته و شرایط ویژه ای رو طلب می کنه
            الان این MINIPC ها یک کیس بسیار مناسب برای این کار هستند
            میشه با تحقیق روی گل های خاص و فهمیدن شرایط لازم برای پرورش اونها، دستگاه هایی رو با این MINIPC ها درست کرد که بتونند علاوه بر اینکه با سنسورهای مختلف شرایط محیطی اون گیاه رو تنظیم کنند، با قابلیت پردازش تصویرشون میشه بصورت خیلی دقیقتر گیاه رو تحت نظر گرفت و حتی میشه از طریق یک سیستم کلی همشون رو تحت نظر گرفته و مونیتورینگ کرد.
            پردازش تصویر یکی از برتری های این دستگاه ها نسبت به دستگاه های معمولی هستش و توی موارد خاص مثل همین پرورش گلهای کمیاب می تونه خیلی به دردبخوره

دیدگاه

سلام .
              من فکر میکنم بهتره مینی کامپیوتر ها روی خودرو نصب کرد و با اتصال اون به اینترنت و gps سرعت خودرو در اون جاده - ترافیک - تست خودرو .... به صورت صوتی یا تصویری به اطلاع راننده برسونه
              در مواقعی که راننده با سرعت بالا حرکت کرد و به توصیه ها عمل نکرد به پلیس شماره خودرو - سرعت و مسیر اطلاع بده
              با پردازش تصویر بفهمه که راننده خواب آلوده هست . با هشدار به راننده اطلاع بده
              در زمان حادثه با پلیس و اورژانس تماس بگیره یا پیام بده
              در زمان سرقت بشه با یک پیام یا app از موقعیت خودرو با خبر شد
              توسط یک دوربین در جلو در زمان حرکت یک فیلم کوتاه 10 دقیقه ای بگیره و هر 10 دقیقه فیلم قبلی پاک کنه و جدید بگیره که در زمان تصادف پلیس با دیدن این فیلم بهتر بتونه مقصر پیدا کنه ( کلا باید یه جعبه سیاه خودرو باشه ).فقط برنامه نویسی میخواد روی یک orang pi میشه پیاده سازی کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان نمایش پست ها
                سلام
                الان تمام علاقمندان به الکترونیک به نوعی درگیر استفاده از MINI PC ها هستند. خیلی ها خرید کردند خیلی ها دسترسی ندارند و خیلی ها به زودی خواهند خرید. ولی نکته مهم این هست که چه استفاده ای از این بردهای قوی و توانمند میشه کرد؟
                پردازش های قوی ؟ نمایشگر های زیباتر؟ کاربا سیستم عامل؟ پورت های متعدد و متنوع؟
                کدوم یکی از این موارد شمارو جذب استفاده از MINI PC ها کرده؟

تصمیم گرفتیم که این موضوع رو ایجاد کنیم و کاربران، هدف یا طرح کاربردی خودشون رو جهت استفاده های صنعتی، آموزشی و کاربرهای خاص برامون بیان کنند.
                به زبان ساده تر شمایی که دوست دارید MINI PC داشته باشید و یا شماییکه جدیدا یک مینی کامپیوتر خرید کردید میخواهید با این برد چکار کنید؟
                با ارائه طرح جذاب و یا طرح های کاربردی خود میتوانید به راحتی از ما MINI PC بگیرید !!!
                البته مسئله جالبتر خواهد شد وقتی که به شما بگیم هیچ محدودیتی در تعداد این MINI PC های اهدایی وجود نداره و به تمام طرح های جذاب، کامل و البته عملی MINI PC مورد نیازشان رو ارسال خواهیم کرد.

خب چطور در این طرح شرکت کنیم؟
                • نام طرح یا موضوع استفاده به صورت گویا
                • توضیحات خلاصه و توضیح طرح و کاربرد مورد نظر
                • Mini PC مورد نظر جهت استفاده در این طرح (دقت کنید انتخاب برد مناسب متناسب با کاربرد طرح بسیار سیار مهم هست و سهم بالایی در امتیاز دهی خواهد داشت)
                • در صورت تجاری بودن طرح توضیح مختصری در مورد بازار هدف

شرکت ECA این طرح رو جهت بالا بردن توان فنی، ذهنی افراد و همچنین بالا بردن فرهنگ استفاده از Mini PC ها در صنعت کشور پیاده کرده است.
                تنها مرجع تصمیم گیری در مورد اهدا Mini PC ها کادر علمی ECA بوده و تمام توضیحات ارائه شده توسط نویسنده در انتخاب افراد برنده موثر خواهد بود.

پس منتظر ایده های جذاب شما هستیم
                سلام.
                ۱.اول خودروی شخصی خودم رو به یه مانیتور مجهز به mini pc میکردم.
                ۲.تلویزیون منزل رو مجهز میکردم و مثل یه کامپیتور ازش استفاده میکردم.
                ۳.یه کامپیتور کوچک میساختم و ازش استفاده میکردم

دیدگاه

با سلام
                  نام پروژه : مدیریت هوشمند باغ ویلاها
                  توضیحات : ایجاد شبکه ای از سنسورها و عملگرها با کنترلر مرکزی رسبری پای 3 ( همون اینترنت اشیا در زمینه کشاورزی )که با توجه به شرایط محیطی باغ ویلا اقدام لازم از قبل تعریف شده ( آبیاری ، روشنایی ، غذادهی حیوانات ، قفل الکترونیکی درها ، دوربیهای نظارتی ) را انجام دهد. و نیز این امکان را به اپراتور می دهد تا با app مورد نظر از طریق اینترنت بر شرایط محیطی باغ ویلا (اطلاعات سنسورها ، دوربین ها، وضعیت عملگرها) نظارت داشته و هم در شرایط غیرعادی خود ، عملگرها را در اختیار بگیرد. بالطبع علائم هشداری مبنی بر وضعیت های نامشخص نیز به اطلاع اپراتور خواهد رسید.
                  با توجه به اینکه پروژه نسبتا بزرگی است ولی در چند فاز توسعه میتوان به تمام اهداف رسید و با توجه به رفاه طلبی اکثر ویلا نشین ها این کار در صورت پیاده سازی با این ابزار صرفه اقتصادی خواهد داشت.

دیدگاه

با درود خدمت اساتید گرامی
                    ایده من استفاده همزمان از یک مینی کامپیوتر و یک FPGA مثل LATTICE هستش که میتونن همزمان با هم پردازش موازی انجام بدهند و در کاربردهای real time هم کاربرد داشته باشن .این کاربرد بلادرنگ میتونه خیلی جاها مثل سیستم های مانیتورینگ و پردازش تصویر ... استفاده بشه.البته پروسسورهای zynq و imx6 هم دارای یه fpga و arm داخلی هستن ولی به عنوان یه راه حل ساده این رو پیشنهاد میکنم.

دیدگاه

سلام .
                      یکی از کارهایی که بنده علاقه دارم با این مینی پیسی ها انجام بدم راه اندازیه all in one صنعتیه .
                      بک مینی پیسی با اتصال به برد LCD درایور Realtek با ورودی HDMI که توی سایتم موجوده و اتصال به یک ال سیدی میتونه یه کامپیوتر ال این وان باشه .
                      کافیه که در سمت دیگه با اتصال یک FPGA تعداد زیادی پروتکلهای صنعتی از قبیل 485 و 232 راه اندازی کرد . همین طور شبکه با w5100 و وای فای و جی اس ام
                      برای سیستم عاملش هم کافی هست یه لینوکس مینیمال نصب کنیم با اپن باکس session بهش بدیم تا موس رو نمایش بده و یه ویندو منجر داشته باشه .یه برنامه برای کنترل سیتسم با qt مینویسیم و داخلش میریزیم
                      چیزی که الان به وجود اومد عملا یه دستگاه سخت افزاری اسکاداست با برنامه و سیستم عامل شخصی شده .
                      کافیه سخت افزار داخل یه کیس ال این وان بره و پشت کیس رو ببندیم تا در دید نباشه
                      موقعی که دستگاه روشن میشه علامت شرکت رو صفحه بوت نمایش داده میشه و وقتی سیستم عامل بالا اومد خبری از استارت و یونیتی نیست . برنامه qt اتو استارت میشه به صورت فول اسکرین و دکمه close هم نداره .کی برد و موس به مینی پیسی میخوره و اطلاعات از طریق مینی پیسی به FPGA که کنترل کنده پروتکلهای ضنعتیه انتقال پیدا میکنه . خروجی های پیسی میتونه n تا از هر کدوم از اترنت rs485 یا rs232 یا حتی کن باشه. به طور مثال ده تا 485 ده تا 232 و 5 تا اترنت . با اتصال چند عدد از این کامپیوترها به هم و اتصال همشون به یه سرور ذخیره سازی که با postgreSQL اطلاعات رو ذخیره میکنه میشه اطلاعات یه نیروگاه بزرگ رو هم ذخیره و کنترل کرد و به انواع برد ها دستساز و plc و... دستور داد .برنامه نویسیشم راحت با qt یا هر IDE و زبانی که روی لینوکس GUI داشته باشه میشه انجام داد. به راحتی میشه تجاری کرد و توی ساخت سیستمای کنترل بزرگ استفاده کرد .
                      میشه به راحتی یه IDE مخصوص براش طراحی کرد که فایل QT بهش داده میشه و اون ایمج خروجی روی فلش میریزه . با انجام این کار میشه مثل PLC اما برای مانیتوریگ و کنترل یه سیستم بسیار بزرگ به کار بردش
                      اگه سیستم استند الون باشه سیتم wintelW8 atom جواب گو هست . اما برای شبکه کردن تعدادی از این سیستم ها با هم و سرور مرکزی دخیره سازی N3150 گزینه خوبیه
                      من توی کار خودم مجبورم یه پیسی جدا بگیرم یه مدار بقلش ببندم که GSM و RS485 و ... رو داشته باشه و همه روی میز باشه مانیتورم جدا و... این که بتونم همرو داخل یه کیس بزارم هم سیستم ها هم مانیتور واقعا هم کارو حرفه ای تر میکنه هم راحت تر به علاوه میشه واسه به علاوه میشه واسه ال سیدی یه قاب هم چاپ زد که مارکتولید کننده باشه نه مثلا سامسونگ یا الجی . این جوری trademark هم حفظ میشه . این جوری که پیکیج میشه قابلیت فروش هم داره .نه فقط به مشتری اخر بلکه به مهندسین دیگه تا طراحاشون رو کامل کنن
                      جدیدترین ویرایش توسط s699fx_bpr; ۱۷:۵۴ ۱۳۹۶/۱۰/۰۵.
                      اشکهايي که پس از هر شکست ميريزيم همان عرقيست که براي پيروزي نريخته ايم.
                      هيتلر

دیدگاه

طرحی که من بیش از سه ماه هست که دارم روش کار میکنم و طرف قرار داد هم یک شرکت دولتی هست. ساخت یک هشدار دهنده سیل هست که مخصوص مناطق کوهستانی است. طرح بدین صورت که به دلیل پوشش گیاهی ضعیف و همچنین شیب زیاد این مناطق با یک بارش در حدود 15 الی 30 دقیقه در ارتفاعات یک جریان آب با شدت بسیار زیاد و زمان خیلی کم در دره های اطراف به راه میافتد. این در حالی است که الزاما یک هوای ابری بیان کننده بارش در ارتفاع نبوده و یک هوای نیمه ابری نیز میتواند در ارتفاع باعث یک بارش 15 دقیقه ای شود این در حالی است که در کوهپایه های پایین هوا نیمه ابری و افرادی مشغول تفریح، استراحت و یا دام هایی مشغول چرا هستند. سیل اب میتواند خطر جانی برای همه این گروه ها رو در بر داشته باشد. نمونه ای از این سیل اب ها در ویدیو زیر قابل مشاهده می باشد.

دستگاه ساخته شده شامل سه تا چهار عدد از مینی کامپیوترها که توانایی ارسال داده از طریق پورت شبکه برای یک سری از بردهای میکروتیک داشته باشد نیاز هست. با استفاده از سنسور بارش باران به تشخیص ریزش باران اقدام می شود. پس از تشخیص ریزش باران بعد از زمان تقریبی 5 دقیقه دریچه ظرف در بسته ای که در ان سنسور تشخیص باران دومی قرار گرفته باز شده تا تداوم ریزش باران تشخیص داده شود. همچنین در زیر این ظرف میتوان یک لود سل برای اندازه گیری مقدار ریزش باران بر حسب سانتی متر مربع و محاسبه میزان بارش سالیانه و ... استفاده شود. یک دوربین 2 مگا پیکسلی برای مشاهده ی وضعیت بر روی برد نصب شده و تصاویر از طریق برد میکرو تیک بر روی شبکه ارسال می شود (کاربر بتواند با دوربین عکس گرفته و عکس را مشاهده کند و نه به صورت زنده ویدیو محل را مشاهده کند البته باید برای این دیدن ویدیو به صورت انلاین فکری بشود که هنوز در حال اقدام است ولی مصرف باتری افزایش میابد که از قابلیت اطمینان دستگاه کم می کند). داده ها از طریق بستر شبکه بیسم میکروتیک تا شعاع 5 کیلومتر با انتی اومنی دایرکشنال و تا شعاع 20 کیلومتری با انتن دیشی خواهد بود. همچنین در مناطقی که دارای پوشش شبکه موبایل هستند میتوان از مودم های GSM و یا بردهای مشابه که توانایی اتصال USB را داشته باشند نیز استفاده کرد. برای تغذیه از یک باتری لیتیومی به همراه برد شارژ کنترل و همچنین یک ارایه خورشیدی که با زاویه ثابت 45 درجه نسبت به افق نصب می شود استفاده می شود.
                        همچنین مناسب است تا یک میکروفون به همراه بلندگو از نوع لپ تاپی بر روی دستگاه نصب شود که در صورتی که افرادی در کوهستان ارتفاع نیازمند کمک بودند از این طریق بتوانند با مرکز ارتباط بر قرار کنند. هر دستگاه شامل یک برد مینی کامپیوتر خواهد بود و تعداد سه تا چهار عدد از این دستگاه ها بر روی چند ارتفاع نزدیک به هم نصب شده داده های بدست امده دقیق تر باشد.
                        بهترین برد همیشه بردی است که نمونه کدهای و برنامه های اماده زیادی از ان در دسترس است. همچنین چند سال است که تولید شده و عیب های جزیی که در مدار هست شناسایی و برطرف شده است. لازم است تا مینی کامپیوتر مورد نظر نمونه های ارزان قیمت با توانایی کمتر را داشته باشد تا در صورت نیاز به بهینه کردن طرح مانند مصرف توان کمتر و... امکان پذیر باشد. همچنین در صورت امکان قابلیت ایجاد مود های اسلیپ هم وجود داشته باشد. یکی از بهترین پیشنهاد ها برای این منظور بردهای رزبری پای است. این برد با داشتن اتصال USB و همچنین شبکه و تعداد پورت های خالی که می توان از ان ها برای مقاصد خواندن سنسور استفاده کرد مناسب است. همچنین اتصال دوربین به ان اسان، و برنامه های اماده برای ان در دسترس است. کیس های ضد اب ان در بازار موجود است. توان مصرفی ان مناسب است. همچنین نمونه های Zero تولید شده قیمت بسیار پایین 5 تا 10 دلاری دارا بوده که از قیمت تمام شده پروژه می کاهد.
                        جدیدترین ویرایش توسط amin20107; ۰۸:۳۴ ۱۳۹۶/۱۰/۰۶. دلیل: تکمیل
                        گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                        همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نام طرح: رادیو نرم افزاری باند HF با استفاده از مینی کامپیوتر MiniPc CX W8
                          مقدمه :از مدت ها پیش استفاده از مدارات دیجیتالی و میکروکنترلی در تمامی تجهیزات خانگی و صنعتی و مخابراتی رایج شده و امروز بعلت حجم بالای دیتاهای پردازش شده دیگر یک میکرو کنترلر کفاف پردازشهای لازم را نمی دهد و نیاز به کامپیوترها می باشد. استفاده از مینی کامپیوترها بعلت ابعاد کوچک و مصرف و قیمت کم جهت پردازش ها محاسبات و کنترل ها در تجهیزات صنعتی و مخابراتی بسیار ایده ال هستند . بخصوص مینی کامپیوترهایی که دارای سیستم عامل ویندوز هستند امکان استفاده از نرم افزار های قوی را می دهند .
                          توضیحات طرح: پروژه ای که من ورژن یک آن را با یک مینی کامپیوتر ساختم گیرنده باند HF نرم افزاری (SDR Radio) است و قصد دارم با یک مینی کامپیوتر دیگر ورژن ارتقاء یافته آن را بسازم .
                          در این گیرنده ابتدا توسط یک بانک فیلترمیان گذر هشت باند موج کوتاه بطور مجزا فیلتر می شوند و بعد از تقویت توسط یک میکسر و اسیلاتور محلی به فرکانس میانی 8 مگاهرتز تبدیل می شوند .سپس توسط چهار سویچ الکترونیکی با آی سی 4066 به دو سیگنال I و Q تبدیل می شوند حال این دو سیگنال به یک مبدل صوتی USB داده می شوند و مبدل به مینی کامپیوتر داده می شود . در مینی کامپیوتر تمامی پردازش ها و فیلتر ها و دمدولاسیون ها بصورت نرم افزاری با کمک نرم افزارهایی مانند SDR# یا SDRHD انجام می شود .
                          همچنین مینی کامپیوتر امکان مشاهده اسپکتروم دریافتی را می دهد .
                          مینی کامپیوتر مورد نیاز :MiniPc CX W8
                          جدیدترین ویرایش توسط EP4HR; ۱۸:۵۳ ۱۳۹۶/۱۰/۰۵.

دیدگاه

به نظر من توی سیستم BMS (Building Management System ) که جدیدا خیلی مد شده خوب کاربرد داره . این ساختمانهای به اصطلاح لاکچری . الان شرکت اشنایدر ایران نمونه آلمانی این سیستمو اجرا میکنه. اگه کسی بتونه بصورت آپشنال سیستم اونارو شبیه سازی کنه با قیمت پایین خیلی آینده خوبی به نظرم داره. میشه توی ساختمانهای رنج متوسط هم پیاده کرد.

دیدگاه

ایده من بر میگرده به خیلی سال قبل
                              من همیشه دوست داشتم توی ماشینم ی کامپیوتر کامل داشته باشم ک حتی این کا رو با کامپیوتر معمولی انجام دادم و تاپیکش توی سایت tt بود تا این ک با ب روز رسانی های قبلی کامل تاپیک پرید!!!
                              البته این بار دوس دارم با این نوع کامپیوتر این کار رو انحام بدم

و البته از این نوع نمایشگر استفاده کنم

و اونو با استفاده از این نوع تاچ لمسیش کنم تا دیگه واقعا رویایی بشه

و با استفاده از این برد تاچ رو راه بندازم

و اونو با استفاده از این کیبرد کامل کنم تا دیگه فضای زیادی هم نگیره
                              مینی کیبرد بی سیم حرفه ای قابلیت کار در سیستم عامل های Ubuntu,Debian,Andorid,Windows7,8,XP,Windows CE و... این کیبرد در سیستم عامل های ذکر شده به سادگ

اینجوری میتونی ی مالتی مدیا کامل داشته باشی ک عکس فیلم اهنگ رو پخش کنه با بهترین کیفیت و با استفده از برد عای امپلی فایر اونو ب باند های ماشینتون وصل کنید
                              میتونید با استفاده از این ماژول های ی جی پی اس قوی داشته باشیم
                              موقعیت یاب ماهواره ای GPS با قابلیت اتصال مستقیم به رایانه توسط پورت USB

میتونیم ماشینمونو با استفاده ا ز این ماژول فقط با اثر انگشت خودمون روشن کنیم
                              ماژول اثر انگشت اسکنر نوری FPM10A دارای پردازنده DSP سرعت بالا و سرعت بالای تشخیص اثر انگشت و ذخیره سازی 1000 اثر انگشت نمونه

میتونیم ی دستگاه دیاگ کامل و کار امد داشته باشیم تا دیگه نخوای واسه هر بار روشن شدن چراغ چک کلی هزینه کنیم و خودمون مشکل رو برطرف کنیم

میتونیم با استفاده از مودم های usb اینتر نت داشته باشیم و با ی صفحه بزرگ راحت تر و لذت بخش تر از گوشی داخل نت توی مسافرت ها وب گردی کنیم
                              میتونیم تلویزیون داشته باشیم داخل ماشین
                              میتونیم با استفاده از ماژول های رله و ی برنامه مثل مطلب قسمت های مخطلف ماشینو کنترل کنیم
                              و خیلی کارای دیگه
                              همه اینا با استفاده از از ی مینی کامپیوتر 400 تومنی و چنتا کیت ک همش رو هم به 1 ملیون نمیرسه
                              این کار توجیه اقتصادی هم داره چون فقط الان ی پخش تصویری ماشین بیشتر از 1 ملیون قیمتشه
                              ولی ی پخش کجا و ی کامپیوتر کجا ک میتونی با ی برنامه ی عالمه اکولایزر و ... صدا داشته باشی
                              جدیدترین ویرایش توسط AMIR_N; ۲۳:۵۷ ۱۳۹۶/۱۰/۰۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان نمایش پست ها
                                شرکت ECA این طرح رو جهت بالا بردن توان فنی، ذهنی افراد و همچنین بالا بردن فرهنگ استفاده از Mini PC ها در صنعت کشور پیاده کرده است.
                                سلام،
                                هم یه طرح دارم و هم یه پیشنهاد به ECA :
                                اول پیشنهاد:
                                بهتر بود یه دونه از این مینی PC ها (مثلا همون INTEL) رو به صورت عملی تست میکردید و فیلمش رو آپلود میکردید تا واقعا کاراییشون معلوم بشه!
                                مثلا وصلش میکردید به یه تلویزیون LED و یه فیلم HD یا فول رو نمایش میدادید و علاوه چند تا نرم افزار معمولی ویندوز هم نصب و باهاشون کار میکردید!
                                اون طوری، اول میفهمیدیم با چه سطحی از کارایی طرفیم، بعد مطابق اون ایده میدادیم.
                                ... .
                                حالا یه طرح کاربردی (به جای طرح های نجومی!!):
                                اگه واقعا کامپیوتر باشن و به اندازه یه pc خانگی معمولی (با کارایی رو به پائین) قدرت داشته باشن، میشه از اونها توی بحث تخته هوشمند مدارس استفاده کرد!!
                                یه بررسی کوچلو که کنید می بینید نهایت استفاده ای که توی بحث تخته هوشمند، از اون PC موجود میشه، نمایش چندتا اسلاید پاورپوینت و فیلم و PDF هست (یا نرم افزارهای مشابه).
                                که هم خود PC قیمت بالایی داره و هم تعمیر و نگهداریش برای مدارس داستانه!
                                و از طرفی الان حسابی مطرحه، و در حال گسترش به مناطق به اصطلاح کمتر توسعه یافته هست!
                                ... .
                                همه جا، کاهش هزینه ها حرف اول رو میزنه، کافیه چندتا تخته هوشمند رو با این mini PC ها راه بندازید و کار رو پرزنت کنید!!
                                به امید ایرانی آباد!
                                جدیدترین ویرایش توسط ubub; ۱۲:۱۳ ۱۳۹۶/۱۰/۰۶.
                                ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X