اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شروع کار با ARM9 و Windows CE

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : شروع کار با ARM9 و Windows CE

ای ول بحث داره توپ پیش میره راستش منم دارم یکم جیبمو جم و جور میکنم تا بتونم بردو و قطعاتش رو بخرم اخه برای یه بچه مدره ای 120 تومن پول کم نیست.
    خوب من اگه کاری از دستم بر میاد بگید انجام بدیم تا اگه آقای samisin خواستن شروع کنن من گذارشات ایشون رو در صورتی که کار به نتیجه رسید ضمیمه کنم و یا علی...
    الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

- این بورد اتمل ال-سی-دی نداره و حسی باید بفهمی ویندوز بوت شده :biggrin: . البته مشکل از میکرو هستش که کنترلر ال-سی-دی نداره . ولی من یه برد دیدم به این میکرو ال-سی-دی وصل کرده بود و احتمالا لینوکس بوت کرده بود .(البته اتصالش کاری نداره . یه TFT رو با دوتا بافر وصل کرده بود . شما که تجربه کار با WIN CE رو دارید ببینید میشه برای AT91SAM9260 که کنترلر ال-سی-دی نداره مثلا ال-سی-دی گوشی چینی ها رو درایو کرد برای ویندوز ؟ )
      - برد من کامله (Data Flash - NAND Flash - NOR-Flash - SDRAM- Ethernet - EEPROM - AudioCodec - RS232/RS485 - SD/MMC - PS2/Keyboard&Mouse - Camera Interface )
      - من دیروز که بوت کردم ، رفت تو مد دانلود کرنل ( چون نمی تونستم چیزی به برد بفرستم نتونستم درست برم توی منوش - چون باید اولش کلید Space رو بزنم که نمیشد ) Ethernet Controller رو کاملا شناخت و با روتر هم کانکت شد ولی من نمیدونم چجوری باید کرنل رو با Ethernet بریزم توش درضمن باد IPAddress رو هم تنظیم کنم ( نمیدونم دیفالتش چنده )
      - کریستالش 18.432 هست .به نظرت دقتش کافیه یا مثلا 18.432000 باید باشه ؟ کریستال 32.768K هم از چهره گرفتم , روش عددی ننوشته . راستی اولشکه بوت میشه اینارو مینویسه :

Microsoft Windows CE Ethernet Bootloader Common Library Version 1.1 Built Dec 18 2006 11:19:19

Master Clock is 50070885 Hz

Microsoft Windows CE Ethernet Bootloader 1.7 for the AT91SAM9260EK board (built Dec 18 2006)

Adaptation performed by ADENEO (c) 2005

Resetting factory default configuration...

Press [ENTER] to download now or [SPACE] to cancel.

Initiating image download in 0 seconds. System ready!

Preparing for download...

memset 80059000 len=75144cINFO: Trying to initialize the internal NIC (EMACB)...

pEmac->EMAC_SA1L= 5040302

pEmac->EMAC_SA1H= 706

Init Emac Ethernet controler

Enter in AT91F_EmacEntry base = 0xbffc4000

EMACB revision 0x1010c

at91_macb_alloc_sdram 80043340<-at91_macb_alloc_sdram at91_macb_init_dma 80043340at91_macb_init_dma a0059780at91_macb_init_dma a0059780<-at91_macb_init_dma Enter in AT91F_EMACInit

PHY ID : 25278624Found Phy (DM9161A) at address 0

CONTROL REG : 0x3100

STATUS REG : 0x7859

Autonegociation failed

ERROR: Failed to initialize EMACB Ethernet controller.

WARNING : No Ethernet link detected... Check the connection !

Retrying in 0 seconds. (press <SPACE> or <ENTER> to cancel)

INFO: Trying to initialize the internal NIC (EMACB)...

البته الآن کابل شبکه رو وصل نکردم بخاطر همین ارور داده .
      - خلاصه آدم صاف میشه . مشکل اصلی هم اینجاست که سواد کافی رو ندارم و کارم شده سعی و خطا .
      فرق ما با جهان غرب در اینه که اونا هیچی نمیدونن! و تحقیق میکنند ولی ما همه چیزو می دونیم! و تحقیق برای ما معنی نداره!!!!!!!!!!!! .(از یه آدم اینکاره)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AlirezaT
        - این بورد اتمل ال-سی-دی نداره و حسی باید بفهمی ویندوز بوت شده :biggrin: . البته مشکل از میکرو هستش که کنترلر ال-سی-دی نداره . ولی من یه برد دیدم به این میکرو ال-سی-دی وصل کرده بود و احتمالا لینوکس بوت کرده بود .(البته اتصالش کاری نداره . یه TFT رو با دوتا بافر وصل کرده بود . شما که تجربه کار با WIN CE رو دارید ببینید میشه برای AT91SAM9260 که کنترلر ال-سی-دی نداره مثلا ال-سی-دی گوشی چینی ها رو درایو کرد برای ویندوز ؟ )
        - برد من کامله (Data Flash - NAND Flash - NOR-Flash - SDRAM- Ethernet - EEPROM - AudioCodec - RS232/RS485 - SD/MMC - PS2/Keyboard&Mouse - Camera Interface )
        - من دیروز که بوت کردم ، رفت تو مد دانلود کرنل ( چون نمی تونستم چیزی به برد بفرستم نتونستم درست برم توی منوش - چون باید اولش کلید Space رو بزنم که نمیشد ) Ethernet Controller رو کاملا شناخت و با روتر هم کانکت شد ولی من نمیدونم چجوری باید کرنل رو با Ethernet بریزم توش درضمن باد IPAddress رو هم تنظیم کنم ( نمیدونم دیفالتش چنده )
        - کریستالش 18.432 هست .به نظرت دقتش کافیه یا مثلا 18.432000 باید باشه ؟ کریستال 32.768K هم از چهره گرفتم , روش عددی ننوشته . راستی اولشکه بوت میشه اینارو مینویسه :

Microsoft Windows CE Ethernet Bootloader Common Library Version 1.1 Built Dec 18 2006 11:19:19

Master Clock is 50070885 Hz

Microsoft Windows CE Ethernet Bootloader 1.7 for the AT91SAM9260EK board (built Dec 18 2006)

Adaptation performed by ADENEO (c) 2005

Resetting factory default configuration...

Press [ENTER] to download now or [SPACE] to cancel.

Initiating image download in 0 seconds. System ready!

Preparing for download...

memset 80059000 len=75144cINFO: Trying to initialize the internal NIC (EMACB)...

pEmac->EMAC_SA1L= 5040302

pEmac->EMAC_SA1H= 706

Init Emac Ethernet controler

Enter in AT91F_EmacEntry base = 0xbffc4000

EMACB revision 0x1010c

at91_macb_alloc_sdram 80043340<-at91_macb_alloc_sdram at91_macb_init_dma 80043340at91_macb_init_dma a0059780at91_macb_init_dma a0059780<-at91_macb_init_dma Enter in AT91F_EMACInit

PHY ID : 25278624Found Phy (DM9161A) at address 0

CONTROL REG : 0x3100

STATUS REG : 0x7859

Autonegociation failed

ERROR: Failed to initialize EMACB Ethernet controller.

WARNING : No Ethernet link detected... Check the connection !

Retrying in 0 seconds. (press <SPACE> or <ENTER> to cancel)

INFO: Trying to initialize the internal NIC (EMACB)...

البته الآن کابل شبکه رو وصل نکردم بخاطر همین ارور داده .
        - خلاصه آدم صاف میشه . مشکل اصلی هم اینجاست که سواد کافی رو ندارم و کارم شده سعی و خطا .
        likns
        مهندس صفر های بعد ممیز که حسلب نیست که کریستالت درسته
        داکیومنتش برا تنظیم Ip که تو bps با فرمت پاور پوینت ساده هست
        قبل تنظیم ip اول با سامبا طبق راهنمایی های فایل پاور پوینت تا صفحه هفتش قدم به قدم برو وبعد فایل nk.nbo رو بریز رو نند فلش و تموم نیازی با اترنت نیست برای پورت ایمیج ویندوز از eboot برا بالا اومدن ویندوز استفاده شده
        این برد حیف شد ال سی دی کنترلر نداره و حیف که کلاکش کمه
        اما برای خیلی کارا عالیه و ارزونه ( امیدوارم چینیا اقلا این امتیاز رو نگیرن ازش)
        به جای ال سی دی یک وب سرور داره که میشه از صحت عمل سیستم عامل مطمئن شد
        برای این کار دقیقا بعدش یعنی صفحه هشت بعد قدم به قدم برید جلو تا برسید به صفحه دوازده قبل دستور العمل صفحه 13
        با انتخاب گذینه 1) IP address: xxx.yyy.zzz.ttt اگه ip ست شده یاد داشتش کنید اگر نه یک ip با انتخاب گذینه 1 ست کنید وبعد برید صفحه 13 بعدش با اتصال یک کابل کراس بین کارت شبکه و pc خودتون و تنظیم ip پی سی در رنج ip برد اتصال باید بر قرار شه وشما با تایپ کردن ip مورد نظر در اکسپلورر باید صفحهوب سرور بیاد بالا
        در ضمن میشه وب سرور خودتون رو هم با تل نت بریزید رویو اس بی فلش وحالشو ببرید
        با نوشتن وب سرور میشه مشکل ال سی دی رو حل کرد مثلا تنظیمات برنامه ای که به کرنل اضاف ه شده رو انجام بدید یا a/d رو بخونید و وضعیت gpio رو تغییر بدید یا بخونید دقیقا این وب سرور های دستگاه مختلف برای مثال همین مودم های وایرلس بیسیم

دیدگاه

مشکل اینجاس که من اصلا نمیتونم کد اسکی ای رو درست به برد بفرستم . مشکل باودریت دارم .این نوشته ها رو هم توی 38400-7-N-1 به زور دریافت می کنم .
          بحث دقت کریستالو هم برا این گفتم چون اگه اون خطا با PLL ضرب در مثلا 3 بشه شاید قابل صرف نظر نباشه ولی اینقدر هم نباید داغون باشه که .
          یه چیزی الآن 18.432 * 3 = 55.296 پس چرا Master Clock is 50070885 Hz ؟؟؟ در ضمن 115200 = 38400 * 3
          فرق ما با جهان غرب در اینه که اونا هیچی نمیدونن! و تحقیق میکنند ولی ما همه چیزو می دونیم! و تحقیق برای ما معنی نداره!!!!!!!!!!!! .(از یه آدم اینکاره)

دیدگاه

حاجی تو پی دی اف نوشته یه جایی با یه جامپر و دو مقاومت کلاک در دو حالت تنظیم میشه اونو چک کنم تو پست ای قبلی هم دقیقا صفحه اش رو نوشتم

دیدگاه

نه جانم از اونا نیستش . اون r18 و r20 مقاومت نیستن . در واقع جامپراند (مقاومت 0 اهم ) که دوتا پایه ی کریستال MHz xxx.18 رو جدا میکنن و میتونی یه کریستال یا ایسلاتور خارجی جاش بذاری . اون جامپر هم برای انتخاب کریستال داخلی یا کریستال ساعت خارجی هستش که دیفالتش خارجیه که من هم رو خارجی گذاشتم .

دیدگاه

آقا کسی پیدا نشد مشکل ما رو حل کنه؟؟؟
                راستی دیشب دیگه زد به سرم linux Ubuntu رو دانلود کردم و امروز رو لپتاپم نصبش کردم . خدایی ویندوز از نظر راحتی یه سر و گردن از لینوکس بالا تره . هر کاری کردم WLAN روش نصب نشد که نشد . فرق لینوکس با ویندوز مثل فرق جاوا با سیمبیانه . خلاصه من که با لینوکس حال نکردم . میگم همون WINDOWS CE رو پی شو بگیریم بهتره . ( چون هیچ کس بیلگیتس نمیشه !)

دیدگاه

علی جون من دنبالشم و تا چند وقت دیگه ان شا الله میسازمش سختم اگه کار کرد میرم پیشه اون رفیقمو ویندوزو استاد میکنیم.
                  الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

سلام بچه ها خوبین؟
                    آقا من بد قولی کردم شما که سخت افزار داشتین چرا؟
                    الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

من که حسابی درگیر کارای دیگه شدم . فعلا که نتونستم روی این پروژه کاری کنم .

دیدگاه

سلام من تمام انجمنها و فرومها را مطاله کردم
                        به نتیجه جالبی در مورد بوت کردن لینوکس و ویندوز رسیدم

1- برای شروع کار نیاز به سخت افزار اماده دارید ، یا اینکه اون بسازید که هزینه پایینی داشته باشه که طبق برسی های که کردم یک سخت افزار اماده را پیدا کردم با امکانات مموری کارت ، رم، فلش ، ال سی دی ، یو اس بی و خیلی امکانات جانبی دیگر با قیمت ارزان بله .
                        گوشی های سونی ارکسون با سیپی یو ارم 9 و 11
                        فعلا من k750 را انتخاب کردم .
                        مزایای ان

1-تمام نقشه ها در اینترنت هست .
                        2-به سخت افزار اضافی برای فلش نیاز نداره ، همان کابل رابط نرم افزار setols لایت.
                        3- قبلا سیستم عامل اون هک شده تمام درایورهای ال سی دی و کتابخونه اماده وجود داره
                        4-میتون لینوکس رو رو اون نصب کن هسته ارم 9 و ای سی رم یا هیپ ان تا 32 مگا قابل افزایش
                        5- مهمتر از همه امده است و دست دوم سالم اون تا 40 تومن را حت پیدا میشه

2- دومین مساله نرم افزار نویسی و بوت کردن سیستم عامل که طبق برسی ها متوجه شدم از لینوکس که منبع باز باید شروع کنم
                        کمپایلر keil انتخاب کردم به عنوان ادیتور و تصمیم دارم کرنل لینوکس که توسط کمپایلر gcc میسه کمپایل کرد برای این گوشی ادیت کنم
                        لازم به ذکر در گوشی موترلا که سخت افزار ضعیف تری نصبت به k750 داره لینوکس نصب شده

من برای شروع کار می خوام یک تاپیک جدید بزنم

از دوستان در این مورد نظر می خوام

هر کس تمیل به همکاری داره با من تماس بگیره تا ریز نکات نقشه ها و نرم افزارهای مورد نیاز در اختیاش قرار بدم

email : hadi.bashniji@gmail.com

دیدگاه

سلام! :bye
                          منم پایه ام! :nice:
                          یه تاپیک جدید بزن و شروع کن! :job: :job:
                          در انتظار تو چشمم سپید گشت و غمی نیست
                          اگر قبول تو افتد، فدای چشم سیاهت

http://upload7.ir/images/83524254953910725183.gif

دیدگاه

تاپیک رو دیدم مو به تنم سیخ شد به هر چی فکر کنی جذب کنی همینه ها من اتفاقا این قضیه تو سرمه از زمانی که شروع به کار با آرم کردم اولین جلسه کلاس اندازه گیری رایانه ای یه استاد باحال اومد که بوی آرم می داد :nice: منم باهاش حرف زدم گفت با آرم 11 یه بورد زدیم :eek: که همه کار میکنه منتها که برای شرکتی بود که در اون مشغول به کار بود که من خشکم زد بعد بگو چی گفت : گفت این بورد هر مولتی مدیای رایج(mp3,wav,mp4...) رو اجرا میکنه بدون استفاده از دیکدر واین داستان ها بعد دوباره من خشکم زد قرار شد کمکم کنه می خوام یه بورد بسازم که یه os مثل لینوکس یا شایدم ویندوز روش پورت بشه حالا اگه بقیه پایه باشن بیان بریم پیش استادمون و بسازیم بورد رو و همه اطلاعات رو رو سایت قرار بدیم کی پایس؟ :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط یه بنده حقیر
                              سلام! :bye
                              منم پایه ام! :nice:
                              یه تاپیک جدید بزن و شروع کن! :job: :job:
                              آقا این دیگه یه انقلابه در هد 57 لینوکس رو k750 که اگر بشه میشه ce رو 750 با قیمت بسیار مناسب و کلی کار ارزون وشماتیک و بردی که میشه تهیه کرد

دیدگاه

سلام
                                سال نو همه مبارک
                                من تاپیک زدم
                                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=48639.15
                                شروع کردم چیزهای جالبی پیدا کردم گستردگی موضوع زیاد
                                از همه کمک میخوام
                                میدونم راه درست پیدا کردم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X