اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تاپیک مخصوص برد Raspberyy Pi

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تاپیک مخصوص برد Raspberyy Pi

خواهش می کنم،
    من با kivy کار نکردم، اما تو سایتش نمونه هاش به نظر خوب میان، امتیازش به پایتون بودنش هست، اگه استفاده کردین نتیجشو بگین از تجربتون استفاده کنیم،
    اما Qt دنیای متفاوتی هست، برای مثال ساخت ui خیلی راحت تر هست، اما از طرف دیگه بخش gpio به راحتی پایتون نیست، در کل سوای این پروژه تجربه کار با کیوت تجربه جالبیه،
    موارد دیگه ای هم هست، این که شما به چه زبونی مسلط تر هستی هم میتونه عامل انتخاب باشه
    در مورد سوال دوم
    ببینید کلا این بورد های مینی کامپیوتر به جای یک avr یا arm معمولی، یه ارم قوی دارن که سیستم عامل سطح بالا مثل لینوکس میخوره، اما در اصل چیزی عوض نشده و میکرو همون میکرو هست، همه قوانین بر این میکرو صادق اند، پس بله میشه با avr ارتباط یوزارت داشت، بحث برنامه هم پیش میاد که خارج از حوصله این متن هست، کار کنید روش اگه مطلبی بود، بگین حلش کنیم
    The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

خیلی خیلی ممنونم که جواب سوالهام رو با حوصله دادین!
      کوچ کردن از بورد های embeded به بردهای RTOS یه مقدار گنگ و سخت هست! تو سایتهای فارسی هم مطلب کم هست متاسفانه!
      باز هم ممنونم

دیدگاه

این رسپبری منو دیووونه کرد!!! :angry: :cry2:
        با QT کامپایل کردم اما برنامه اجرا نمیشه ، همش اینو میگه
        wiringPiSetup: Must be root. (Did you forget sudo?)

به نظرتون اشکال از کجاست؟!

دیدگاه

معلومه چرا، نیاز به سوپر یوزر هست، با کامند لاین برین تو محل فایل اجرایی و اینجوری اجراش کنین
          کد:
          sudo ./yourfilename
          امیدوارم این تاپیک هم کمک کنه
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...5583#msg705583
          The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

اگه بخواهیم همیشه در سوپر یوزر بمونیم چیکار باید کرد؟
            وقتی سیستم عامل بالا میاد با سوپر یوزر وارد بشه

دیدگاه

من یه دوری تو نت زدم، ببینم چطور میشه، تا اینکه دیدم مثل اینکه تو rpi دسترسی کاربر به sysfs نیاز به روت نداره، از متد گفته شده در لینک پست قبل استفاده کنید.

دیدگاه

سلام من میخام با رزپری پای کار کنم لطفا یه توضیح مختصر به من بدید اگه اوبونتو رو روش نصب کنم میتونم همه نرم افزار های اوبونتو رو روی سیستم عامل اوبونتو این برد نصب کنم؟؟؟؟من با اوبونتو و لینوکس کار نکردم اول باید اوبونتو رو رو لپتاب نصب کنم و باهاش کار کنم سپس یک رزبری بخرم و روش اوبونتو بزارم و خروجی hdmi رزبری رو بدم به lcd وباهاش کارکنم....لطفا اگه نظر خاصی برای شروع کار دارین اطلاع بدین دستتون درد نکنه :applause:

دیدگاه

خیلی خوب،امیدوارم خوش بگذره تو کار با این برد،
                  نمیشه از این برد انتظار کامپیوتر داشت، رم، سی پی یو، پس مثلا بخوایم همون بازی و یا برنامه روش نصب شه، اما پورت هایی براش انجام شده، می تونید از اونا استفاده کنید، برای شروع هم بد نیست حداقل یک اشنایی حداقلی با لینوکس داشته باشین، و نیز مختصری اطلاعات مداری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hessam2013
                    خیلی خوب،امیدوارم خوش بگذره تو کار با این برد،
                    نمیشه از این برد انتظار کامپیوتر داشت، رم، سی پی یو، پس مثلا بخوایم همون بازی و یا برنامه روش نصب شه، اما پورت هایی براش انجام شده، می تونید از اونا استفاده کنید، برای شروع هم بد نیست حداقل یک اشنایی حداقلی با لینوکس داشته باشین، و نیز مختصری اطلاعات مداری
                    سلام دوست عزیز هدف اصلی من اجرای برنامه های در حد متلب و c# بدون پردازش گرافیکی روی این برد است. من اصلا نیاز به پردازش برنامه های گرافیکی مثل بازی ندارم فقط میخوام داده های سنسور ها رو بخونم و الگوریتنم های ریاضی رو روی داده ها اجرا کنم سپس خروجی ها رو کنترل کنم. اگه نرم افزار مناسبی برای محاسبات ریاضی و برنامه نویسی در اوبونتو میشناسید لطفا اسمش رو بگین ممنون

دیدگاه

با سلام و عرض ادب
                      یه سوال فنی و تخصصی دارم
                      من یه برنامه با QT نوشتم ، اما برای اجرای اون باید حتما از طریق دستور su وارد root بشم و بعدش با دستور sudo <file location> اپلیکیشن رو ران کنم
                      حالا میخوام با روشن شدن رسپبری فایلم بدون اینکه کلیدی زده بشه ران بشه و نمیخوام دسکتاپ رسپبری رو نشون بده :smile:
                      ایا امکانش هست؟!
                      کسی تا حالا کار کرده با این چیزا؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidsport
                        آقا رو این برد میشه اندروید ریخت؟
                        من اندروید را روش نصب کردم.ولی خیلی کنده.زیاد جالب نبود.
                        اگه اندروید را واسه رسپبریتون میخواین berryboot raspberry pi2 را از اینترنت دانلود و unzip کنید و بریزید رو مموری و بزنید رو رسپبری و از اونجا اندرویید را دانلود و بوت کنید.
                        [glow=red,2,300]بياييد با كمك هم الكترونيك را گسترش دهيم[/glow]
                        [glow=yellow,2,300]AVR & ARM[/glow]
                        [glow=green,2,300]عشق است و برنامه نويسي [/glow]

دیدگاه

سلام من میخام برنامه های متلب رو روی رزپری پای اجرا کنم من میتونم با متلب فایل exe بسازم این فایل اجرایی به همراه یک کامپایلر به نام mcrinstaler روی سیستمی بدون متلب میتونه اجرا بشه
                          هدف من اینه برنامه ها مو با متلب بنویسم سپس از اون برنامه ها فایل exe بسازم و در نهایت این فایل exe رو به همراه mcrinstaler روی رزپری پای با سیستم عامل اوبونتو بریزم تا برنامم توی رزپری پای کارکنه...میخام بدونم توی اوبونتو در رزپری پای فایل های exe اجرا میشوند...باتشکر

دیدگاه

بهترین کامپایلر برای زبان c توی لینوکس رزبیان چی هست؟ qt ، eclips یا ....

و اینکه من میخوام با رزبری کار کنم با پایتون کار کنم یا c خودم c بلدم اما انگار خیلی از کارهای انجام شده با پایتونه؟
                            AYRIC

دیدگاه

هیچکدوم، لینوکس خودش gcc داره
                              با کد زیر میتونید کامپایل کنید
                              کد:
                              gcc yourfile.c
                              پایتون کتابخانه هاش بیشتره، پس کار باهاش راحت تر، اصلا پای تو رسپبری پای مخفف همین پایتون هست، که نشان از اهمیت این زبان برای این برد است

دیدگاه

یعنی چطوری با اون کد میتونم کامپایل کنم؟

gcc برای c هست یا برای پایتون هم هست؟
                                AYRIC

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X