اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری فاصله با سنسور التراسونیک و در حالت پویا(دینامیکی)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری فاصله با سنسور التراسونیک و در حالت پویا(دینامیکی)

سلام
    من می خوام دو تا سنسور الترا سونیک جلوی ماشین ببندم و فاصله ماشین رو با ماشین جلویی و چاله های خیابان در حالت حرکت ماشین اندازه بگیرم.
    الف:برای این کار آیا سنسور دیگری پیشنهاد می کنید؟
    ب:چطوری با سنسور الترا سونیک این کار رو بکنم.(یه فکر به نظر خودم رسد ولی نمی دونم میشه یا نه.من میگم اول از یه طریقی سرعت ماشین خودمونو رو اندازه بگیرم مثلا با استفاده از چرخ هاش و بعد امواج رو ارسال کنیم بعد این که برگشت و با استفاده از سرعت صوت و زمان ثبت شده تو میکرو فاصله استاتیکی بین دو خود رو محاسبه میشه بعد با توجه به سرعت ماشین و رابطه x=vt یا x=1/2at2+v0t از عدد به دست آمده کم یا زیاد کنیم.البته در مورد چاله های خیابان نظری ندارم)
    ج:سرعت ماشین خودمونو رو چطوری میشه راحت تر حساب کرد(مثلا نمی شه از خود سرعت سنجش گرفت)
    د:هیچکدام :mrgreen:
    :nerd: :nerd:

پاسخ : اندازه گیری فاصله با سنسور التراسونیک و در حالت پویا(دینامیکی)

کسی نظری نداره؟

دیدگاه

سرعت ماشین رو میتونی با یک کانتر IR در واحد زمان اندازه بگیری.
      و برای چاله هم از آلتراسونیک میتونی استفاده کنی هم از لیزر
      خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

کانتر IR رو کجای ماشین بزارم؟؟اونوقت باید خودم یه چیزی درست کنم که به پشت چرخ بچشبه و با اون بچرخه و از وسط کانتر هم عبور کنه.اگه تاحالا خودتون کانتر گذاشتین بگین کجا که من دیگه دنبال محل مناسب نگردم
        با لیزر تاحالا کار نکردم لطفا راهنمایی کنید.
        ممنون از جوابتون

دیدگاه

ماشین چی هست ؟

دیدگاه

یکی میگفت از عقربه کیلومتر شمار استفاده کرده.
            یعنی رو سطح صفحه مثل ساعت گذاشته و حرکت عقربه رو تشخیص میده
            خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

سلام .................

برای سرعت فکر کنم بشه از انکودر نوری استفاده کرد یعنی دو طرف چرخ ماشین ..
              دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام
                ممنون از همتون
                ماشین پرایده(مگه واسه ماشین های دیگه فرقی هم میکنه؟)
                اگه رو پانل جلوی ماشین یه چیزی اضافه کنیم یکیم جالب نمیشه.
                اره از شفت اینکودر هم میشه استفاده کرد.اونوقت باید با یه تسمه یه چیزی مشابه اون اینکدر رو به یکی از شفت های ماشین وصل کنم(یه کم سخته)
                از کیلومتر دیجیتال ماشین نمیشه کمک گرفت.؟
                راستی خود ماشین برای اندازه گیری سرعت خودش از چی استفاده می کنه؟
                میشه از اون سنسورشم خروجی گرفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadi_sl66
                  سلام
                  ممنون از همتون
                  ماشین پرایده(مگه واسه ماشین های دیگه فرقی هم میکنه؟)
                  اگه رو پانل جلوی ماشین یه چیزی اضافه کنیم یکیم جالب نمیشه.
                  اره از شفت اینکودر هم میشه استفاده کرد.اونوقت باید با یه تسمه یه چیزی مشابه اون اینکدر رو به یکی از شفت های ماشین وصل کنم(یه کم سخته)
                  از کیلومتر دیجیتال ماشین نمیشه کمک گرفت.
                  باید کیلومتر شمار را باز کنی و یک مکانیزمی برای اون در نظر بگیری که بتونی سرعت دوران سیم کیلومتر را با یک وسیله بخونی ( مثلا سنسور اثر هال )آ‌

دیدگاه

اینم میدونی که کیلومتر پلمپ هست و نمیشه بازش کرد

دیدگاه

نه نمی دونستم
                      رفتم یه بازدیدی از ماشین کردم
                      واسه دور موتور و این حرفا میشه از تسمه تایمینگ استفاده کرد واسه گذاشتن وسایل و سنسور جا زیاد داره.ولی واسه کیلومتر خروجی گیر بکس رو پیدا نکردم.
                      به نظر خودم همون چرخ عقب خوبه.میشه پشتش یک صفحه نصب کرد ویه آهنربا گذاشت و بعد یه سنسور اثر هال هم تو محل مناسب بعد به ازای هر دور چرخ سنسور یک بار فال و بعد خاموش میشه که با این روش هم مسافت و هم سرعت به دست میاد.البته تو سرعت های بالا و دست انداز و باد بارون و گرما و مخصوصا این نامیزانی که وزن آهنربا به وجود میاره شاید سیستم کار نکنه.حالا این به ذهن من رسید.باز میرم با ماشین ور میرم ببینم چیزی دستگیرم میشه.
                      حالا اگه شما زود تر به جواب رسیدید ممنون میشم راهنمایی کنید.

دیدگاه

در مورد نحوه استفاده از لیزر در فاصله سنجی کسی نظری نداره؟
                        میخوام فاصله چاله ها تا ماشین رو اندازه بگیرم.(با برد 20-30 متر).نظر بهتری ندارین؟؟
                        مهمه ها!!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X