اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه مشکل عجیب با 485

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : یه مشکل عجیب با 485

آقا کسی نبود کمک کنه ؟
    من آداپتور 12 ولت 1 آمپر رو با 7505 اومدم به 5 ولت تبدیل کردم
    تورو خدا کمک کنید ببینم این چشه کل کارم خوابیده :cry2: :angry: :cry:
    دنبال کار میگردم تو تهران کسی سراغ داره

دیدگاه

آقا حل شد از تمام دوستان ممنون :wow:

دیدگاه

حالا چی بود
        زمین پورن کامپیوتر از مدار جدا بود
        ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r.babazadeh
          حالا چی بود
          زمین پورن کامپیوتر از مدار جدا بود
          آره دقیقا این بود :wow: :biggrin:

دیدگاه

سلام
            آقا این مشکلی که گفتی برای منم پیش اومده ولی یه مدل دیگه ، من ارتباط رو بین دوتا سخت افزار بر قرار کردم مشکلی تو انتقال دیتا ندارم ولی آی سی 485 خیلی داغ میشه به حدی که انگشتم تاول زد . آیا این حرارت طبیعیه مدار 15 روزه مداوم بدون هیچ مشکلی داره کار میکنه
            ممنون میشم اگه کمکم کنید . مرسی .
            A-Hosseini

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronet_ir
              سلام
              آقا این مشکلی که گفتی برای منم پیش اومده ولی یه مدل دیگه ، من ارتباط رو بین دوتا سخت افزار بر قرار کردم مشکلی تو انتقال دیتا ندارم ولی آی سی 485 خیلی داغ میشه به حدی که انگشتم تاول زد . آیا این حرارت طبیعیه مدار 15 روزه مداوم بدون هیچ مشکلی داره کار میکنه
              ممنون میشم اگه کمکم کنید . مرسی .
              بین PC و مدارات دیگه بهتره از مبدل های ایزوله استفاده کنیم.
              من دارم و اصلا گرم نمیشه چه برسه به اینکه دست رو بسوزونه!!!
              با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

خیلی ممنون که جوابمو دادید ولی من دوتا سخت افزارو به هم وصل کردم . مدارم هیچ ارتباطی با کامپیوتر نداره.
                منظور شما اینه که نویز دلیل حرارته؟
                A-Hosseini

دیدگاه

نه علت نویز نیست. منبع تغذیه ی PC اگه زمین نشه یه ولتاژ 110 ولت توی بدنه خواهد داشت. اگه مدار زمین شده ای بهش وصل بشه این 110 ولت وارد مدار میشه و باعث عبور جریان.

اما مدار شما که إ¾PC نداره.
                  بیشترین احتمال مال اینه که هر دو آی سی RS485 در دو مدار در یک زمان خروجی میشن.
                  احتمالات دیگر:
                  غیر از دوسیم RS485 اتصال زمین بین دو مدار برقراره؟ آیا دو مدار داری تغذیه های شناورند؟ چقدر فاصله دارند؟

دیدگاه

سلام
                    ممنون که جواب دادید
                    تغذیه هر دو مدار از یک منبع هستش و من تو فاصله 3متری اونو تست کردم .

من در فرستنده RE & DE رو به VCC
                    و در گیرنده هم به GND متصل کردم . این نمیتونه مشکل ساز باشه؟
                    A-Hosseini

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                      نه علت نویز نیست. منبع تغذیه ی PC اگه زمین نشه یه ولتاژ 110 ولت توی بدنه خواهد داشت. اگه مدار زمین شده ای بهش وصل بشه این 110 ولت وارد مدار میشه و باعث عبور جریان.

اما مدار شما که إ¾PC نداره.
                      بیشترین احتمال مال اینه که هر دو آی سی RS485 در دو مدار در یک زمان خروجی میشن.
                      احتمالات دیگر:
                      غیر از دوسیم RS485 اتصال زمین بین دو مدار برقراره؟ آیا دو مدار داری تغذیه های شناورند؟ چقدر فاصله دارند؟
                      احمد جان تغذیه شناور یعنی چی ؟ وکلا تغذیه 2تا دستگاهی که از RS485 استفاده می کنند باید چه مشخصاتی داشته باشه ؟

دیدگاه

فکر می کنم منظور استاد از شناور این بوده که یعنی زمین ها با هم یکی نباشه
                        تا جایی که می دونمهم دسته چون 485 کاری به گراند نباید داشته باشه
                        اخه دیتا رو به صورت تفاضلی می فرسته
                        علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

هرچند RS485 بصورت تفاضلی کار می کنه اما مثالی براتون می زنم:

ولتاژ 5 و 8 بترتیب وارد ورودی های آی سی RS485 میشه. نتیجه تفاضل این دو ولتاژ 3 ولته و آی سی بسادگی اونو تشخیص میده.

حالا اگه ولتاژ 9 و 12 بترتیب وارد ورودی ها بشن چه اتفاقی می افته؟
                          متاسفانه آی سی می سوزه. چون رنج ولتاژ مشترک در این آی سی ها 7 ولته.

پس زمین در انتقال داده ی RS485 بسیار مهمه.

فرض کنید توی یک کارخونه یه چاه ارت دارید و تمام دستگاه ها و مدارات شما به این زمین متصلند. بسادگی می توانید از یک زوج سیم بهم تابیده (یکی از زوج های داخل CAT5) برای انتقال RS485 استفاده کنید.

حالا فرض کنید می خواهید دو کار خانه را با لینک RS485 به هم وصل کنید. هر کدام از کاخانه ها چاه ارت خودشان را دارند. بدبختانه هر چاه ارت پتانسیل شناوری دارد که بسته به جنس زمین و رطوبت و ... متغیر است.

اگر اختلاف پتانسیل دو چاه ارت بیش از 7 ولت باشد شما نمی توانید به سادگی از RS485آ‌ استفاده کنید! در این حالت مجبورید فقط یکی از دوطرف را زمین کنید. و بهتر است از سیم شیلد استفاده کنید و فقط در یک طرف شیلد آنرا زمین کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X