اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کتابخانه USB در بیسکام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کتابخانه USB در بیسکام

سلام.

دوستان آیا تاکنون برای بیسکام کتابخانه ای برای کار با USB نوشته شده؟؟؟

چیزی مثل obdev؟! اگه کتابخانه ای هست از کجا میشه دانلود کرد؟

آیا راهی هست در بیسکام برای برقراری ارتباط با USB؟ بدون آی سی های واسط مثل FTD و بدون استفاده از میکروهایی که USB رو پشتیبانی میکنن؟
    http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

پاسخ : کتابخانه USB در بیسکام

کسی در این مورد اطلاعی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :cry2: :cry2: :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behnam_kh2002

دیدگاه

سلام
        من خیلی دنبالش گشتم
        نبود.

دیدگاه

گشتم نبود نگرد نیست :mrgreen:

فقط یه لایبری برای at90usb ها داده که میکروش توی بازار نیست
          به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alitaroosheh
            گشتم نبود نگرد نیست :mrgreen:

فقط یه لایبری برای at90usb ها داده که میکروش توی بازار نیست
            خدا خیرشون بده! به خاطر همین پورت USB مجبور شدم از بیسکام برم سراغ WinAvr که پوستم کنده شد! :cry2: :cry2:

چون برنامه نویسی تو بیسکام انصافا خیلی راحته! ولی حیف که usb رو نداره!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behnam_kh2002

خدا خیرشون بده! به خاطر همین پورت USB مجبور شدم از بیسکام برم سراغ WinAvr که پوستم کنده شد! :cry2: :cry2:

چون برنامه نویسی تو بیسکام انصافا خیلی راحته! ولی حیف که usb رو نداره!
              مشکل این رشته الکترونیک همینه ... همیشه الاف این کامپایلر اون کامپایلر هستیم ... حالا اگه فردا یه میکروی دیگه بیاد که usb نداره ... بخوای به usb وصل کنی باید بری بگردی کدوم کامپایلر یا آدم بیکار نشسته براش لایبری نوشته

ولی winAVR از حق نگذریم خیلی باحاله

خیلی شکننده برنامه هاش راه میافته (نمیدونم چرا اینقدر قاطی پاتی برنامه libusb رو نوشتن) ولی کار میکنه در حد حدود لالیگا
              به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

مشکل این رشته الکترونیک همینه ... همیشه الاف این کامپایلر اون کامپایلر هستیم ... حالا اگه فردا یه میکروی دیگه بیاد که usb نداره ... بخوای به usb وصل کنی باید بری بگردی کدوم کامپایلر یا آدم بیکار نشسته براش لایبری نوشته

ولی winAVR از حق نگذریم خیلی باحاله

خیلی شکننده برنامه هاش راه میافته (نمیدونم چرا اینقدر قاطی پاتی برنامه libusb رو نوشتن) ولی کار میکنه در حد حدود لالیگا
                من الان با کار با USB در Winavr هیچ مشکلی به اون صورت ندارم و راحت میتونم باهاش کار کنم. ولی مشکل اینجاست که وقتی یه پروژه رو میخوام با Winavr انجام بدم، اول باید بشینم ببینم کتابخانه هایی که میخوام بکار ببرم رو دیباگ کنم! مثلا سر Lcd4bit نشستم ایراداتشو رفع کردم تا بتونم استفاده کنم! (بعضی از کتابخانه هاش) ولی بیسکام که نیازی به توضیح نداره! همه میدونن چقدر راحته. :agree:

آیا ارزش داره که یه ماژول بسازیم واسه کار با USB؟

دیدگاه

سلام

والا من یه پروژه داشتم می ارزید اون موقع ها هنوز از این سوسول بازیا نیومده بود avr309 رو بسته بودم روی یه میکرو tiny2313 و یه tiny2313 هم برای یه کار دیگه که با هم وصل بشن به usb ... بعضی مواقع برای اینکه پروژه زود برسه به جواب آره هیچ ایرادی نداره

فکر کنید یه ftdi گذاشتید ولی سرعتش پایینتره و ارزون :mrgreen:
                  به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

سلام

والا من یه پروژه داشتم می ارزید اون موقع ها هنوز از این سوسول بازیا نیومده بود avr309 رو بسته بودم روی یه میکرو tiny2313 و یه tiny2313 هم برای یه کار دیگه که با هم وصل بشن به usb ... بعضی مواقع برای اینکه پروژه زود برسه به جواب آره هیچ ایرادی نداره

فکر کنید یه ftdi گذاشتید ولی سرعتش پایینتره و ارزون :mrgreen:
                    من با اینکه تا حالا با FTDI کار نکردم، زیاد ازش خوشم نمیاد!
                    همین الان داشتم یه برنامه مینوشتم با مگا 8 که از یه lcd 16*2 اسفاده شده به همراه پورت USB و همچنین از پورت سریال مقدار یه سنوسور رو میخوندم و همینطور از ADC استفاده کردم واسه تبدیل مقدار یه سنسور! :eek: با WinAvr هم دارم مینویسم و پوستم کنده شده :cry2: هنوز هم جواب نگرفتم! به محض اینکه UART رو اوردم رو کار مدار از کار افتاد!!!!!!! :angry: :angry:

ولی با اینکه WinAvr قلب منو هی میشکنه نمیدونم چرا نمیشه ولش کرد!!!!

حالا با تمام این اوصاف همه قبول داریم که WinAvr واقعا عالیه! آیا ارزش داره که یه ماژول USB بسازیم (بدون FTDI) و کلا سوپیچ کنیم رو بیسکام؟

دیدگاه

ببین مثلا میخواید دو روزه یه پروژه رو بدی بره (مثل پروژه ای که گفتم) بعد توش dtmf هست و usb هست و چند تا خرت و پرت دیگه تنها راه بود

این رو هم در نظر بگیر سرعت avr-cdc یا libusb خیلی کمتر از ftdi یا pl2303 و دیگه توی سرعتهای بالا نمیشه روی این برنامه ها حساب کرد

وگرنه همه ماژولهای gms با بورد usb pl2303 بسته شدن یا خیلی از ماژولهای IrDA همینطور (کسی نیومده با mega8 ببنده)

یه چیز دیگه ... اگه از libusb استفاده کنی فقط یک وسیله روی کامپیوتر کار میکنه ... من پروگرامر usbasp رو دارم دیگه نمیتونم از libusb استفاده کنم :cry2:
                      به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

ببین مثلا میخواید دو روزه یه پروژه رو بدی بره (مثل پروژه ای که گفتم) بعد توش dtmf هست و usb هست و چند تا خرت و پرت دیگه تنها راه بود

این رو هم در نظر بگیر سرعت avr-cdc یا libusb خیلی کمتر از ftdi یا pl2303 و دیگه توی سرعتهای بالا نمیشه روی این برنامه ها حساب کرد

وگرنه همه ماژولهای gms با بورد usb pl2303 بسته شدن یا خیلی از ماژولهای IrDA همینطور (کسی نیومده با mega8 ببنده)

یه چیز دیگه ... اگه از libusb استفاده کنی فقط یک وسیله روی کامپیوتر کار میکنه ... من پروگرامر usbasp رو دارم دیگه نمیتونم از libusb استفاده کنم :cry2:
                        سلام.
                        این جور که من از حرفهای شما فهمیدم اگه از FTDI استفاده کنیم به جای LibUsb از نظر سرعت خیلی به نفعمون هست! ولی نویز پذیری FTDI من شنیدم که بالاست (نمیدونم که این حرف چقدر درسته!)

راجع به usb pl2303 هم چیزی نشنیدم! میشه یه کم معرفی کنید؟ :smile:

یه سوال: اگه Libusb قرار باشه که در یک لحظه با یک وسیله کارکنه که خیلی بده! :cry2: این در چه حالتی هست؟ در حالتی که usbasp به usb وصله، شما نمیتونین دیگه با Libusb کارکنین؟

دقیقا فکر من اینه: برنامه نویسی با bascom راحته و آدم سریع میتونه به نتیجه برسه و همینطور کتابخانه هاش کامله! ولی winavr سختی های خاص خودشو داره. تنها دلیلی که اومدم سمت winavr هم استفاده از libusb بود! پیش خودم فکر میکنم که اگه با یه FTDI یه ماژول بسازم و کلا تو بیسکام کار کنم، از نظر کاری و آینده برنامه نویسی به ضررم نیست؟ چون میگن بیسکام ضعیفه و winavr بسیار قدرتمند؟؟؟ من چه کنم؟؟؟؟؟؟ با بیسکام کار کنم یا با winavr؟ (اینکه کار با بیسکام زودتر نتیجه میده رو فاکتور بگیریم) فقط از نظر قدرت برنامه نویسی و اینکه درسته به خاطر ضعف بیسکام بریم سراغ winavr؟ با اینکه بیسکام کتابخانه هاش بسیار کامله؟!

واقعا موندم که با بیسکام کار کنم به خاطر کتابخانه های کاملش و اینکه راحته یا با winavr که میگن قویه؟؟؟؟ میرم سراغ بیسکام، میگن ضعیفه! winavr هم که ماشاا... سخت! چه کنم؟ :cry2: :cry2: :cry2: :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

سلام

آقا شرمنده که شما رو وارد یه معمای پیچیده کردم ... چون من هم نفهمیدم که چی کار کنم

یک: هیچ وقت نمیشه سی و بیسیک رو با هم مقایسه کرد (این نظر منه مثل این میمونه که بخوای مثلا بقالی رو با یه ماشین مقایسه کنی ... اصلا ربطی به هم ندارن)

ولی اگه پروژت سبکه و نیاز به سرعت زیاد نداری از libusb استفاده کنی بهتره

ولی نه اگه سرعت ملاکه پس یه مبدل میخواید

pl2303 هم یکی از بهترین مبدلهای usb2rs232 هستش که همه بوردهایی که با usb به کامپیوتر وصل میشن و توشون از اساس rs232 کار شده از pl2303 استفاده میکنن نه ftdi

ولی من مداری ازش بعنوان رفرنس ندیدم (نویز هم حالیش نیست ولی ftdi شنیدم خیلی زود قش و ضعف میکنه)
                          به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

دوست عزیز در مورد درست کردن pl2303 میشه منو راهنمایی کنین؟ از چه آیسی استفاده کنم؟ شماتیکش؟ داریورش و هر چیزی که لازمه؟؟؟ :agree:

دیدگاه

سلام

واقعا شرمندم من فقط چند تا مدار داشتم که توشpl2303 بود

نه شماتیک دارم نه درایور

راستی الان یه چیزی پیدا کردم از سایت edabord گرفتم اگه کار نکرد تقصیر من نیست

http://alitaroosheh.parsaspace.com/AVR/PL2303-PL2313%20Schematic.zip

اون سلفها هم فریت بید هستن

اینم سایتشه:
                              http://www.prolific.com.tw/eng/Products.asp?ID=59

درایور رو از این بگیر
                              به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X