اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Tiny2313 و SPI

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : Tiny2313 و SPI

نوشته اصلی توسط MortezaMir
    استاد، در مثال های بیسکام که برای هر کلاک پالسش یک فرمان نرم افزاری نیامده است.
    پس این میکرو SPI دارد.

در مورد spi من هم سوال دارم استاد
    این که می فرمایید مدویژن spi نداره واسه 2313 یه دلیل خوب هست واسه این حرف ولی خوب من stk200/300 دارم و می دونیم که این پروگرامر داره spi پروگرام می کنه و همچنین این ارتباط سخت افزاری است نه نرم افزاری.درسته؟

و من این ای سی رو دارم با stk پروگ میکنم و تمام یاین پایه های mi mo clk رو به صورت hard داره

من یه پیشنهاد دارم به قول ناز طلا که میگه به عمل کار براید
    خوب یه برنامه spi بنویس و بعد از تست رو یه میکرو مثل اتمگا 8 بیا همون رو روی 2313 پروگرام کن نتیجه رو بزار تا لذت ببریم
    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

oo:
      انگار ISPآ‌ رو با SPI اشتباه گرفتی!!!
      من یه بار سالها پیش این راه رو رفتم. حالا تو برو ببین به کجا می رسی. البته جالبه بودنی USI در حالت SLAVEآ‌ چیزی از SPI کم نداره. اما در حالت master کلاک رو خودش تولید نمیکنه و توی برنامه باید کلاک رو با فرمان دادن به یکی از رجیسترهای USI تولید کنیم!
      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

[• Special Microcontroller Features
        – debugWIRE On-chip Debugging
        – In-System Programmable via SPI Port
        – External and Internal Interrupt Sources
        – Low-power Idle, Power-down, and Standby Modes
        – Enhanced Power-on Reset Circuit
        – Programmable Brown-out Detection Circuit
        – Internal Calibrated Oscillator]

پس این چیه تو دیتاشیت 2313نوشته شده؟
        علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

سلام
          استاد عزیزم، حیف که این جا، جای بحث فلسفی نیست. فقط یک مثال نقض برای فرمایش شما:
          شما به وجود خودتان علم دارید( تو فلسفه می گویند علم حضوری). مگر وجود خودتان ماورای آفریده هایتان نیست؟ ولی در آن به قول شما سیر می کنید.
          بگذریم. من شرمنده همه ام که از اصطلاح فلسفی استفاده کردم.
          در پست دوم از همین تاپیک، مثالی که بود، در آن Tiny2313 مستر بود، ولی خبری از فرمان خاصی مبنی بر تولید فرکانس نیست.
          برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
          http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omega_adiban
            [• Special Microcontroller Features
            – debugWIRE On-chip Debugging
            – In-System Programmable via SPI Port
            – External and Internal Interrupt Sources
            – Low-power Idle, Power-down, and Standby Modes
            – Enhanced Power-on Reset Circuit
            – Programmable Brown-out Detection Circuit
            – Internal Calibrated Oscillator]

پس این چیه تو دیتاشیت 2313نوشته شده؟
            دایی امید گلم
            انگار تو هم SPIآ‌ را با ISP اشتباه گرفتی. ایندو زمین تا آسمون با هم فرق دارند. ISP یک پورت برای برنامه ریزی آی سی است و SPI پورتی برای اتصال سریال مدارات جانبی. درسته هردو از یک پایه استفاده می کنند اما بل کل باهم متفاوتند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MortezaMir
              سلام
              استاد عزیزم، حیف که این جا، جای بحث فلسفی نیست. فقط یک مثال نقض برای فرمایش شما:
              شما به وجود خودتان علم دارید( تو فلسفه می گویند علم حضوری). مگر وجود خودتان ماورای آفریده هایتان نیست؟ ولی در آن به قول شما سیر می کنید.
              بگذریم. من شرمنده همه ام که از اصطلاح فلسفی استفاده کردم.
              در پست دوم از همین تاپیک، مثالی که بود، در آن Tiny2313 مستر بود، ولی خبری از فرمان خاصی مبنی بر تولید فرکانس نیست.
              حتی وجود ما هم بر ما ثابت نشده. ممکن است همه ی ما در خواب یک گنگ خواب دیده باشیم!

اون مثال از یک زبان سطح بالاست و شما کدهای واقعی رو نمی بینید.

هست از پس پرده گفتگوی من و تو
              چون پرده برافتد نه تو مانی و نه من

دیدگاه

سلام استاد
                از تاخیرم در بحث عذر می خوام.
                استاد، شما به وجودتان علم دارید، در کیفیت و چگونگی وجودتان تردید دارید. که در خواب هستید یا در بیداری.( تشکیک امام محمد غزالی)
                روش اثبات ابن سینایی.( البته برای شما که استاد من هستید کاربرد ندارد ولی خالی از لطف نیست که بنویسم.)
                می گوید، هر که ادعای وجود داشتن می کند، که هیچی. :redface:
                هر کی ادعای وجود نداشتن می کند، خوب، مثل این است که وقتی جایی که اشغال کرده، با وقتی که جایی اشغال نکرده برابر است. برای همین می شود در آن جا تمرین چماغ زنی کرد
                استاد، این آی سی SPI دارد، باید یک فکری به حال زبان C کرد. :rolleyes:
                این یارو هم که دیگه با SPI این آی سی پروگرمر ساخته.

دیدگاه

اگر تعریف از وجود اشغال فضای طبیعی یا چماق خوردن باشد، پس خدایی نیست! اگر هم ادعا می کند هست بگو تا با چماق نشانش دهیم که نیست.

اینجا رو ببین:
                  http://www.atmel.com/dyn/products/param_table.asp?family_id=607&OrderBy=part_no& amp;Direction=ASC

دیدگاه

سلام استاد
                    ممنون
                    اصلاً اشتباه از بنده بوده است، جای بحث فلسفی از نوع اعتقادی این جور جاها نیست، اگر بخواهیم روزی یک پست من بدهم، استادم بزرگوارم هم مرحمت کنند روزی یک پست بدهند، سه ، چهار ماهی طول می کشد در باره به جواب مشترک برسیم.
                    استاد، من هم از این گیج شده ام که چرا، در سایت ATMEL چنین چیزی نوشته است.
                    شما هم فرمودید که **** زبان سطح بالا هست، قبول دارم.
                    ولی در این شماتیکی که گذاشتم، وقتی به برنامه ی داخل میکرو کنترلش نگاه کردم( لازم شد، ان را هم پلود کنم) با اسمبلی نوشته اند.
                    قطعاً هم در این پروگرمر از SPI میکرو استفاده کرده اند. امکان هم ندارد که 2313 در این جا در SLAVE باشد. همین مرا گیج کرده است.

دیدگاه

مشکل اینجاست که USI خیلی شبیه SPI است. اما اگه بلوک دیاگرام SPIآ‌ در مگا48 رو با بلوک دیاگرام USIآ‌ در 2313 مقایسه کنی متوجه میشی اختلافشون چیست!

اصلا یه چیز جالب. حتی پایه های MOSI و MISO در 2313 برعکس کار می کنند!

ساده ترین راه اینه که با کدویژن یه برنامه بنویسی و عملا ببینی USI در 2313 چطور کار می کنه.

دیدگاه

استاد
                        خیلی وقته که می خوام کد ویژن یاد بگیرم، ولی وقت نمی نمی کنم. برای همین همچنان با بیسیک کار می کنم.
                        در اولین فرصت این کار را می کنم ویک گذارش در همین تاپیک می دهم.

دیدگاه

کدویژن بیشتر از نیم ساعت وقت نمی گیره که؟!

دیدگاه

استاد
                            البته که حق با شماست.
                            میکرو که 2 واحد بشتر نیست. تو نیم ساعت می توان یاد گرفت.
                            کار های عجیب قریب تر هم در این مملکت صورت گرفته. یارو 124 واحد تو نیم ساعت پاس کرده.

دیدگاه

با سلام خدمت اساتید گرامی
                              من یه tiny 2313 دارم ، آخرین بار که پروگرامش کردم رفتم تو فیوز بیتاش که اسیلاتور داخلیش رو بذارم 8MHz
                              بر حسب اتفاق گزینه spi disable فعال شده بود و همزمان تغییرات رو فیوزبیت ها اعمال شد :sad:
                              حالا دیگه پروگرامر آی سی رو نمیشناسه :cry:
                              چیکار کنم؟
                              لطفا اگه کسی بلده کمکم کنه
                              مثل سوالات قبلی نشه که سه دفعه میپرسیدم تا بالاخره یکی جواب میداد
                              آخرشم خودم با کلی بدبختی و وقت گذاشتن های چند روزه مشکلم رو حل میکردم

دیدگاه

با سلام خدمت اساتید گرامی
                                من یه tiny 2313 دارم ، آخرین بار که پروگرامش کردم رفتم تو فیوز بیتاش که اسیلاتور داخلیش رو بذارم 8MHz
                                بر حسب اتفاق گزینه spi disable فعال شده بود و همزمان تغییرات رو فیوزبیت ها اعمال شد :sad:
                                حالا دیگه پروگرامر آی سی رو نمیشناسه :cry:
                                چیکار کنم؟
                                لطفا اگه کسی بلده کمکم کنه
                                مثل سوالات قبلی نشه که سه دفعه میپرسیدم تا بالاخره یکی جواب میداد
                                آخرشم خودم با کلی بدبختی و وقت گذاشتن های چند روزه مشکلم رو حل میکردم
                                ضمنا با bascom کار میکنم
                                پروگرامرم هم stk500 native drive (USB هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X