اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کریستال خارجی برای AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کریستال خارجی برای AVR

نوشته اصلی توسط علی حیاتی

سلام
    شما فیوز بیت ها رو با خود نرم افزار بیسکام تنظیم میکنید؟؟اگه با نرم افزار بیسکام تنظیم میکنید یک گزینه بیشتر نداره.
    سلام دوست خوبم به نظر ما همیشه مزاحم شما هستیم :nerd:
    راستش تونستم با کریستال خارجی راه اندازی کنم منتها بدون خازن یعنی وقتی که خازن ها رو میگذارم میکرو کار نمی کنه! یه فیوز بیت که مربوط به فضاهای شلوغ وپر نویز هستش( که اسمش یادم نمیاد) و خازن داخلی میکرو رو خاموش یا روشن میکنه رو هم دست کاری کردم
    ولی فرقی نکرد در مورد یک گزینه هم باید بگم که اره ولی پارمتر های زیادی داره :angry:

دیدگاه

سلام
      دوست عزیز پایه های کریستال با در خازن 33 پیکو یا 22 پیکو زمین میشه برای پایداری مدار.
      من فکر نمی کنم مشکلی ایجاد کنه.

دیدگاه

سلام به شما می بخشید من تازه دام با avr کار می کنم من بیسیک کار می کنم می شه برای من هم در رابط با فیوز بیت توضبح بدید من دارم روی یه پروژه کار می کنم که اگر انشا ا.... درست شد بزارم تو سایت فقط چند تا مشکل داره سرعت کمی داره با atmega 16 من می خوام با کریستال خارجی کار کنم چه طور تنظیم کنم اگر می تونید کمکم کنید 2 سرعت میکروم پایینه من میگرو رو بدون ال گرفتم ولی فرقی نکرد ممنون از شما
        من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم.

دیدگاه

سلام
          دوست عزیز وقتی پروگرامر شما آی سی رو شناسایی کرد شما به قسمت فیوز بیت های آی سی بروید و فیوز بیت کریستال که پیش فرض روی 1 مگا تنظیم شده است شما میتونید تغییر بدید و external crystal رو انتخاب کنید که csel0 تا chsel3 همگی یک هستند.

موفق باشید

دیدگاه

سلام من اومدم ابرو شو درست کنم زدم چششم کور کردم میکروم کار می کرد سرعتش پایین بود می خواستم با کریستال خارجی که از طریق فیوز بیت تعریف کنم که سرعتش بیاد بالا دیگه پروگرم اونو نمی شناسه کسی می تونه کمکم کنه بابیسیک تو رو خدا ممنون از شماخدا نگهدارتون تا جواب
            من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم.

دیدگاه

دوست عزیز در همین تاپیک نگاه میکردین میدیدین قبلا توضیح داده شده که در صورت تغییر منبع کلاک به کریستال خارجی باید یه کریستال به پایه های میکرو وصل باشه تا پروگرمر بشناستش
              It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadfallahi63
                سلام من اومدم ابرو شو درست کنم زدم چششم کور کردم میکروم کار می کرد سرعتش پایین بود می خواستم با کریستال خارجی که از طریق فیوز بیت تعریف کنم که سرعتش بیاد بالا دیگه پروگرم اونو نمی شناسه کسی می تونه کمکم کنه بابیسیک تو رو خدا ممنون از شماخدا نگهدارتون تا جواب
                سلام
                دوست عزیز اگر فیوز بیت رو روی کریستال خارجی تنظیم کردی باید حتما کریستال خارجی رو بزاری تا آی سی رو بشناسه.

موفق باشی

دیدگاه

سلام من باری تست کریستال خارجی تو پروتوس مشکل دارم
                  من کریستال 12mhz استفاده می کنم حالا :
                  1-باید تو برنامه نویسی بس کامش بنویسم crystal=12000000؟؟؟؟؟؟
                  2-تو پروتوس چه جوری می شه فیوز بیت هارو تنظیم کرد

دیدگاه

سلام
                    موضوع به این سادگی نمی دونم چرا اینقدر تاپیک شلوغه
                    در کدویژن در قسمت فیوز بیتا تیک کردن به معنی صفر شدن هست

برای تنظیم فرکانس خارجی باید

cksel:1111
                    شود.
                    در فرکانس بالای 8 مگ هم باید
                    ckopt فعال شود.

برای دقیق بودن زمان delay باید حتما در تنظیمات کدویژن فرکانس مشخص شود
                    نادانترين مردم کساني هستند که فکر مي کنند داناترين آنها هستند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا شفقی

البته واسه کارهای دقیقی مثل ساختن ساعت کریستال جدایی میزاریم که جدا از کریستالی که میکرو باهاش کار میکنه فرق داره این کریستال به کریستال ساعت مشهوره
                      که بعد از یه تقسیم کلاک داخل میکرو یک ثانیه رو دقیق تولید میکنه و به پایه های میکرو وصل میشه.
                      سلام دوستان من تازه کارم ، میخوام یه ساعت دیجیتال طراحی کنم اما هر کاری میکنم نمیتونم 1 ثانیه دقیق بدست بیارم
                      کریستال ساعت(32768 هرتز) هم دارم اما نمیتونم ازش استفاده کنم
                      به پایه TOSC وصل میکنم ؛ فیوز بیت ها رو رو هر حالتی میزارم نمیشه.
                      فرکانس رو تقسیم بر 128 میکنم اما تو خروجی (1 LED رو خاموش و روشن میکنم) اصلا 1 ثانیه نمیشه و چند میلی ثانیه روشن و خاموش میشه که در واقع یعنی از فرکانس خود میکرو (1 مگاهرتز) استفاده میکنه.
                      ممنون میشم راهنماییم کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
                        سلام
                        دوست عزیز اگر فیوز بیت رو روی کریستال خارجی تنظیم کردی باید حتما کریستال خارجی رو بزاری تا آی سی رو بشناسه.

موفق باشی
                        دوستان خسته نباشید
                        امکانش هست که فیوز بیت روی کریستال خارجی تنظیم بشه کریستال هم بطور فیزیکی به میکرو متصل بشه باز هم پروگرامر میکرو را نشناسه؟
                        چون واسه من این اتفاق افتاده
                        ممنون میشم کمک کنید
                        مردود شدن بهتر از با تقلب قبول شدن است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X