اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرمر USB با تمام مخلفات و فیبر مدار چاپی.100% عملی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پروگرمر USB با تمام مخلفات و فیبر مدار چاپی.100% عملی

نوشته اصلی توسط mahdi_123
    سلام مجدد.
    منظورتون اون mega8 ای که میخوام پروگرامش کنم یا خود mega8 پروگرامرم.
    البته یه مساله عجیب دیگه هم هستا:اینکه وقتی جامپر slow sck رو در میارم دیگه ویندوز پروگرامرو نمیشناسه :cry2:
    سلام
    دوست عزیز شما باید آی سی atm8 رو با یک پروگرامر دیگر برنامه رو توش بریزی و فیوز بیت های اونو تنظیم کنی بعد از پروگرامر استفاده کنید.
    شما وقتی آی سی رو برای اولین بار می خواهید پروگرام کنید فیوز بیت کریستال رو 1 مگا تنظیم است برای همین شما باید slow sck رو وصل کنید و بعد از اینکه فیوز بیت رو تنظیم کردید به حالت اول برگردانید.
    اگر این کار را نکنید پروگرامر نمی تواند آی سی رو شناسایی کند.

موفق باشید

دیدگاه

بله دوست عزیز بشرط اینکه آی سی رو قفل نکرده باشی
      منظورتون چیه؟ حالا اگه یه موقع میکرو قفل کرد چیکار باید بکنیم؟ اگه میشه یه پروگرامر برام معرفی کنید که در هر حالتی بتونه فیوز بیتها رو تغیر بده و USB هم باشه و قیمتش هم از 30 تومن بالاتر نباشه

من الان دوتا میکرو دارم یه بهد از تغییر فیوزبیتهای کریستال(روی 8M داخلی گذاشتم) دیگه STK200 نمیشناستش این پروگرامر میتونه این میکرو ها رو شناسایی کنه

خیلی ممنون

دیدگاه

سلام
        دوست عزیز آی سی امکان نداره خودش قفل بشه مگه خودت فیوز بیتهاشو تنظیم کنید.در ضمن همین پروگرامر خیلی خوب کار میکنه ومشکلی نداره .
        در ضمن پورگرامر usb خوبی که داره نیاز به تغذیه خارجی نداره و از خود کامپیوتر تغذیه میکنه.پورت usb تا 500 میلی آمپر جریان میده.

امیدوارم جواب سوالت رو گرفته باشی اگر مشکلی هست در همینجا مطرح کن.در خدمتم.

موفق باشی

دیدگاه

سلام دستتون درد نکنه . ولی فایل pcb با protel باز نمیشه با چی بازش کنم؟

دیدگاه

پس این پروگرامر با فیوزبیتها هیچ مشکلی نداره و در بدترین شرایط هم میتونه فیوز بیتها رو تغییر بده(البه به شرط سالم بودن میکرو) ؟ چون فیوزبیتها برام خیلی مهم و الان دوتا میکرو رو دستم مونده فقط به خاطر این یوزبیتها

در ضمن کدویژن ساپرتش میکنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidsport
              پس این پروگرامر با فیوزبیتها هیچ مشکلی نداره و در بدترین شرایط هم میتونه فیوز بیتها رو تغییر بده(البه به شرط سالم بودن میکرو) ؟ چون فیوزبیتها برام خیلی مهم و الان دوتا میکرو رو دستم مونده فقط به خاطر این یوزبیتها

در ضمن کدویژن ساپرتش میکنه؟
              سلام
              دوست عزیز این پروگرامر Usbasb است و خودش نرم افزار داره اسم نرم افزارش usbprog است شما باید با این نرم افزار فیوز بیت ها تنظیم و فایل hex رو فراخوانی و بعد پروگرام کنید.

دیدگاه

دوست عزیز این پروگرامر Usbasb است و خودش نرم افزار داره اسم نرم افزارش usbprog است شما باید با این نرم افزار فیوز بیت ها تنظیم و فایل hex رو فراخوانی و بعد پروگرام کنید.
                سلام . اقای حیاتی زمانی که نرم افزار پروگرمرو باز می کنم یه ارور میده . می خوام بدونم برای شما هم همینجوری هست یا اشکال از جانب انتی ویروسی چیزی هست ؟

سوال دوم این که ایا در این پروگرمر میشد مثلا طول اتصال USB رو توسط کابل افزایش داد و اگر امکان دارد طول ان حداکثر چه اندازه هست ؟
                بگذارعشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو باکسی
                موفقيت پيش رفتن است نه به نقطه ي پايان رسيدن
                نلسون ماندلا

دیدگاه

سلام به همه

یک سری mega8 وارد بازار شده که من نمیدونم از کجا اومده که وقتی بصورت کریستال خارجی فیوز بیت هارو پروگرم میکنی بدون کریستال هم پروگرم میشه و بعضی اوقات برنامش خود به خود پاک میشه.
                  این چین چه بلا هایی که سر ما نمیاره.من خودم تست کردم از کسی نشنیدم.اگه احیانا به مشکل خوردید عیب از کار شما نیست
                  خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrh
                    [
                    سلام . اقای حیاتی زمانی که نرم افزار پروگرمرو باز می کنم یه ارور میده . می خوام بدونم برای شما هم همینجوری هست یا اشکال از جانب انتی ویروسی چیزی هست ؟

سوال دوم این که ایا در این پروگرمر میشد مثلا طول اتصال USB رو توسط کابل افزایش داد و اگر امکان دارد طول ان حداکثر چه اندازه هست ؟
                    سلام
                    دوست عزیز من که نرم افزار رو باز می کنم error نمیده و مشکلی نداره.در مورد کابل باید بگم من خودم امتحان نکردم ولی فکر نکنم اشکای پیش بیاد شما امتحان کنید و خبرشو بدید.
                    به احتمال زیاد جواب بده.

موفق باشید

دیدگاه

سلام
                      خیلی لطف کردید این پروگرمر را گذاشتید.
                      دستتان درد نکند.
                      آقا کسی PCBهمین پروگرمر را دارد که آی سی مرکزی آن SMD باشد؟
                      برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
                      http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

آقا ...دستتون طلا ......

ولی من که مبتدی ام برای ساخت اش مشکل دارم ::

1- این atmega 8 رو باید پروگرام کنیم ، دیگه ؟؟؟ چه برنامه ای باید روش بریزیم ؟؟؟ با کریستال خارجی یا نه ؟؟؟ اگه برای پروگرامر کردن atmega 8 کریستال باید گذاشت ، چند هرتز؟؟؟

من هنوز تو ساخت اش مشکل دارم :cry: ( همین پی سی بی رو دادم بیرون برام زدند ...) ، ..المان هاش رو هم گذاشتم ، ولی با این میکرو atmega 8 نمیدونم چه کنم ؟؟؟؟

...به بزرگی خودتون ببخشید :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پـروانه

آقا ...دستتون طلا ......

ولی من که مبتدی ام برای ساخت اش مشکل دارم ::

1- این atmega 8 رو باید پروگرام کنیم ، دیگه ؟؟؟ چه برنامه ای باید روش بریزیم ؟؟؟ با کریستال خارجی یا نه ؟؟؟ اگه برای پروگرامر کردن atmega 8 کریستال باید گذاشت ، چند هرتز؟؟؟

من هنوز تو ساخت اش مشکل دارم :cry: ( همین پی سی بی رو دادم بیرون برام زدند ...) ، ..المان هاش رو هم گذاشتم ، ولی با این میکرو atmega 8 نمیدونم چه کنم ؟؟؟؟

...به بزرگی خودتون ببخشید :smile:
                          oo: این پست شده چهار صفحه ! اگه از اول اول بخونید همه ی سوالاتون به جواب می رسه oo:
                          هدفهای بزرگ مردان بزرگ می خواهد .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پـروانه

1- این atmega 8 رو باید پروگرام کنیم ، دیگه ؟؟؟ چه برنامه ای باید روش بریزیم ؟؟؟
                            این سوال منم هست ....تاپیکو از اول خوندم ...به جوابم نرسیدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط leila.m

این سوال منم هست ....تاپیکو از اول خوندم ...به جوابم نرسیدم

فایل زیپ رو دانلود کنید ! همون فایل پست اول آقای نجفی oo: توی فولدر hex file برنامه ی که باید به میکرو بدین قرار داره :agree:
                              هدفهای بزرگ مردان بزرگ می خواهد .

دیدگاه

من نتونستم با protel 99se بازش کنم لطفا راهنمایی کنید که چطور میتونم pcb رو باز کنم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X