اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ال سی دی گرافیکی رنگی ELT240320ATP

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راه اندازی ال سی دی گرافیکی رنگی ELT240320ATP

device code درست شد ، میزنه 8989 اما وقتی Init میشه فقط 1/6 بالای صفحه کار میکنه و بقیه صفحه پیکسل پیکسل رنگهای قاطی میزنه.
    مشکل کجاست؟

دیدگاه

راه افتاد و تصویر هم نشون داد.

دیدگاه

من زدم تو کار آرم خیلی باحاله این السیدی رو به راحتی راه میندازه

دیدگاه

این ال سی دی گوشی nokia 2600 پشتش حتما اون دایره آبی باشه با avr درستش کردم
          http://uplod.ir/d7tcadc1lpt5/New_folder__8_.rar.htm
          اینم فیلمش
          http://uploadkon.ir/?file=VIDEO0018.3gp

اینم اسیلوسکوپی که پروژه این ترممه اگه کسی خواست بگه پش کنم

البته هنوز کامل نیست

دیدگاه

با سلام
            اقا من این ال سی دی n96 رو با بیسکام راه انداختم همون جور که تو مجله نویز 4 بود و به درستی هم کار می کنه
            حالا همون کد هارو با کدویژیون و avrgcc می نویسم و تو میکرو میریزم اصلا کار نمی کنه
            کدها عینا همون کدهای بیسکام است ولی انگار نه انگار
            پدر دراومد اون قدر تلاش کردم که دیگه خسته شدم گفتم شاید از دوستان یکی راهنماییمون کنه
            لطفا کمکم کنید تا قبل از اینکه ال سی دی رو داغونش نکردم :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

سلام داداش برنامتو که جواب گرفتی میتونی اینجا بزاری

دیدگاه

با سلام
                اره من بیسکام رو کار می کنه رو مزارم
                و avrgcc رو که کار نمیکنه
                http://uplod.ir/ym8cp90jpi0i/N96LCD_BASCOM.rar.htm
                http://uplod.ir/nfut95m9byyt/N96LCD_AtmanAvr_Test.rar.htm

دیدگاه

سلام و خسته نباشید به همه دوستان
                  سئوالی که از دوستان دارم اینه که: من این ال سی دی را با xmega128 راه انداختم بطوری که می خوام بک لایت اون را با PWM تنظیم کتم.
                  مشکلی که وجود داره سطح ولتاژ xmega ست که 3 ولت تقریبا و ماکزیمم موجی که می سازه قدرت ایجاد روشناییه کافی برای LCD را نداره (در حدود 2.8 ولت)
                  که با استفاده از یک بافر میشه تقویتش کرد
                  لطفا ترانزیستور و مداری بهم معرفی کنید که در حدود 0.5 ولت این ولتاژ را تقویت نماید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza javahery
                    این ال سی دی گوشی nokia 2600 پشتش حتما اون دایره آبی باشه با avr درستش کردم
                    http://uplod.ir/d7tcadc1lpt5/New_folder__8_.rar.htm
                    اینم فیلمش
                    http://uploadkon.ir/?file=VIDEO0018.3gp

اینم اسیلوسکوپی که پروژه این ترممه اگه کسی خواست بگه پش کنم

البته هنوز کامل نیست
                    رضا جان پروژت رو پ میکنی؟ ببینم چه جوری اسیلسکوپ رو درست کردی

دیدگاه

سلام
                      من موفق شدم یک فایل BMP از روی SD بخونم و روی ال سی دی با استفاده از توابع نوشته شده نمایش دهم.
                      مشکلی که دارم اینه که تا وقتی عکسم در ابعاد 240 در 320 هست هیچ مشکلی وجود نداره اما به محض کوچکتر شده این سایز تصویر بروی ال سی دی بهم میریزه و درست نشون داده نمیشه!
                      مثلا 60 در 200!
                      کسی می دونه مشکل چیه؟

دیدگاه

من حدس میزنم شما با دستورات avr dos بتونین ابعاد عکسی که میخواین نشون بدینو ببینین بعد با توجه به اون ابعاد عکسو نشون بدین و یعنی تو زیر برنامه نمایش عکستون نقطه شروع و پایان عکسو تغییر بدین .
                        زاویه ی نگاهتو عوض کن . . .

دیدگاه

یه سوال

سلام
                          شرمنده من این سوال رو اینجا میپرسم چون جای بهتری واسه این مورد پیدا نکردم.
                          من میخوام روی برد برد یک LCD 16*2 رو با ATMEGA 8A روشن کنم.
                          سوال من اینه که چرا تو پروتئوس 12*16 LCD پایه هاش 14 تا است ، ولی LCD که من گرفتم 16 پایه است .
                          حالا که 2 تا پایه اضافه است چه جوری باید رو برد برد پایه ها رو به هم وصل کنم.
                          ممنون میشم اگه سریع جوابمو بدین.

دیدگاه

عزیز من ......اون 2 پایه led (کاتد و اند) روشنایی زمینه lcd هست......میخوای استفاده کن میخوای نه.......ولی اگه از نورش استفاده نکنی تو تاریکی از فاصله 1 سانتی هم نمیتونی lcd رو بخونی

....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronicmohsenjudo
                              عزیز من ......اون 2 پایه led (کاتد و اند) روشنایی زمینه lcd هست......میخوای استفاده کن میخوای نه.......ولی اگه از نورش استفاده نکنی تو تاریکی از فاصله 1 سانتی هم نمیتونی lcd رو بخونی
                              ببخشید
                              یعنی الان پایه های 15 و 16 رو باید چی کارشون کنم؟

دیدگاه

پایه 16 که کاتد led هست به زمین وصل میشه .....................پایه 15 هم که اند led هست و به تغذیه مثبت که معمولا 5 ولت هست
                                ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X