اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک- پروگرام کردن اشتباه فیوزبیت ها و غیر فعال شدنَAVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک- پروگرام کردن اشتباه فیوزبیت ها و غیر فعال شدنَAVR

استفاده کرد و نه JTAGEN. پس بهتره یه دونه پروگرامر STK500 بخریم و خیال خودمون رو راحت کنیم
    با پروگرامر STK500 تو هر حالتی، هر حالتی میشه فیوزبیتها رو تغییر داده؟ قیمت یه پرو گرامر STK500 چند میشه؟ و به چه اسمی تو بازار هست؟ ایا این STK500 یهتر یا USBasp ؟ فرقشون چیه؟ از نظر سرعت ، ساپورت میکرو و ...

ببخشید که زیاد سوال پرسیدم من می خوام به پروگرامر بخرم یا بسازم ولی موندم کدوم خوبه من یه چیزی میخوام که تو هر حالتی بتونه فیوز بیتها رو تغییر بده

دیدگاه

با پروگرامر STK500 تو هر حالتی، هر حالتی میشه فیوزبیتها رو تغییر داده؟ قیمت یه پرو گرامر STK500 چند میشه؟ و به چه اسمی تو بازار هست؟ ایا این STK500 یهتر یا USBasp ؟ فرقشون چیه؟ از نظر سرعت ، ساپورت میکرو و ...

ببخشید که زیاد سوال پرسیدم من می خوام به پروگرامر بخرم یا بسازم ولی موندم کدوم خوبه من یه چیزی میخوام که تو هر حالتی بتونه فیوز بیتها رو تغییر

بده

ببخشید یکی میتونه جواب این سوال من رو بده گیر کردم و تازه کارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidsport
        استفاده کرد و نه JTAGEN. پس بهتره یه دونه پروگرامر STK500 بخریم و خیال خودمون رو راحت کنیم

ببخشید که زیاد سوال پرسیدم من می خوام به پروگرامر بخرم یا بسازم ولی موندم کدوم خوبه من یه چیزی میخوام که تو هر حالتی بتونه فیوز بیتها رو تغییر بده
        سلام
        دوست عزیز با هر پروگرامری میشه فیوز بیت ها رو تغییر داد مگر آی سی رو قفل کرده باشید ولی از لحاظ پروگرامر اگه پروگرامر ندارید پیشنهاد من Usbasb است.

موفق باشید

دیدگاه

البته اکثر avrها با erase کردن ققفلهاشون هم باز میشه!
          من از usbasp راضی نیستم
          تو برنامه هایی که خیلی طولانی میشن مثلا بیشتر از 70 درصد مگا 128 رو پر میکنند مشکل داره و نمیتونه پروگرم کنه و وسط پروگرم کردن error میده
          پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

البته اکثر avrها با erase کردن ققفلهاشون هم باز میشه!
            شما درست میآ‌فرمایین. ولی مشکل قفل شدن لاک بیتها نیست بلکه اشتباه پروگرام کردن فیوز بیتهاست. چون اگه لاک بیتها رو فعال کرده باشیم میتونیم با erase کردن اونا رو برطرف کنیم ولی اگه فیوزبیتها خصوصا فیوزبیت SPIEN رو غیرفعال کرده باشیم دیگه اصلا پروگرامر نمیتونه با میکرو ارتباط برقرار کنه و هیچ کاری نمیشه کرد مگه اینکه با STK500 میکرو رو دوباره کاملا ریست کنیم. به خاطر همینه که میگم:
            پس بهتره یه دونه پروگرامر STK500 بخریم و خیال خودمون رو راحت کنیم.
            :smile:

دیدگاه

سلام
              ببخشید ی سوال داشتم من اشتباهی فیوز بیت 0زدم باید چکار کنم کلا بیخیال کریستال خارجی بشه و مثل اولش بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behzadtar
                سلام
                ببخشید ی سوال داشتم من اشتباهی فیوز بیت 0زدم باید چکار کنم کلا بیخیال کریستال خارجی بشه و مثل اولش بشه
                یه میکرو دیگه بردار که یه پین دائما ست و ریست بشه بعد همون پین رو بده به یکی از پایه های کریستال میکروی به کما رفته و تنظیمات فیوز بیت همون میکرو رو عوض کن بذار رو حالت کریستال داخلی
                توی 90 درصد مواقع جواب میده
                صفحه اول دوستمون همین قضیه رو توضیح دادن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X