اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شش پروژهavr (سنسور adxl202-ماژول سونار-odometry-ربات فاصله یاب-و یک اینترفیس )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : شش پروژهavr (سنسور adxl202-ماژول سونار-odometry-ربات فاصله یاب-و یک این

نوشته اصلی توسط raha neshat
    slambaraye porojam be komak niaz daram mikham robat zire ab besazam vali mikham vase marahele avaliash chandta led zire ab bezaram bebinam chator mishe az rahe dur roshan khamusheshun kard kasi hast ke betune vase kontorol az rahe duresh komakam kone? rastesh khodam hichi azash nemidunam
    خواهشا فارسی بنویسید
    اگه می تونید ویرایش کنید
    www.tehranelec.com

دیدگاه

پاسخ : شش پروژهavr (سنسور adxl202-ماژول سونار-odometry-ربات فاصله یاب-و یک اینترفیس )

سلام دوست عزیز دوتا سوال داشتم ممنون میشم راه نمایی کنید:
      1 -ایا با سنسور شارپ میشه یک نقشه دو بعدی کو چک و دقیق تر در حد برد ماژول به همین طریق توسط ربات تهیه کرد .
      2 - یک رفرنس خوب درباره ی مطلب که بتوان در حد پیشرفته پیش رفت(پردازش تصویر) معرفی کنید البته من در مطلب بسیار مبتدی هستم وقصد دارم این نرم افزار را برای همین قبیل الگوریتم ها(اینتر فیس میکرو با pc) یاد بگیرم و نیازی به یادگیری فیلد های دیگر مطلب ندارم . چه ورژنی برای نصب توصیه میکنید. سپاسگذارم
      موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahziyar
        سلام دوست عزیز دوتا سوال داشتم ممنون میشم راه نمایی کنید:
        1 -ایا با سنسور شارپ میشه یک نقشه دو بعدی کو چک و دقیق تر در حد برد ماژول به همین طریق توسط ربات تهیه کرد .
        2 - یک رفرنس خوب درباره ی مطلب که بتوان در حد پیشرفته پیش رفت(پردازش تصویر) معرفی کنید البته من در مطلب بسیار مبتدی هستم وقصد دارم این نرم افزار را برای همین قبیل الگوریتم ها(اینتر فیس میکرو با pc) یاد بگیرم و نیازی به یادگیری فیلد های دیگر مطلب ندارم . چه ورژنی برای نصب توصیه میکنید. سپاسگذارم
        بله - سخت افزار ها برای تهیه نقشه مهم هستند ولی مهمتز روابط ریاضی و الگوریتمی هست که استفاده می کنید
        من از ساده ترین روش ها استفادخ کردم خوب دقت هم که میبینید اصلا خوب نیست
        ولی اگر روابط پیچیده تری استفاده کنی نقشه بهتری گیرت میاد
        زیاد ورزنش مهم نیست برای شروع کار با هیچ ورژنی به مشکل نمیخوری
        من help خود مطلب رو توصیه می کنم
        www.tehranelec.com

دیدگاه

پاسخ : شش پروژهavr (سنسور adxl202-ماژول سونار-odometry-ربات فاصله یاب-و یک اینترفیس )

با سلام مجدد دوست عزیز من برای تعیین نقشه از سنسور شارپ ویک شفت انکدر که روی یک چرخ هرزگرد نصب شده استفاده میکنم و ارتباط بین ربات با pc از طریق ماژول های رادیویی hmt ,hmr صورت میگیرد . خوب تنها مشکلم استفاده از مطلب بود که شما هم مثل تمام دوستان help خود نرم افزار را پیشنهاد کردید با این توصیه (شما ) منم با همین رفرنس قابل دسترس شروع میکنم امیدوارم مشکلم حل بشه . :read: .البته بعد از اتمام پروژه( ربات اتش نشان چندین منظوره) منم مثل شما تمام مراحل ساخت رو برای دوستان قرار میدم شاید مفید واقع بشه و امیدوارم همه دوستان پروژه هایی که انجام میدند رو به همین شکل باز کنند و اطمینان داشته باشند با این کار خودشون چندین برابر یاد میگیرند
          موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nanoware
            آقا این سوناری که لطف کردی گزاشتی چندمترمیزنه؟ عملیه؟
            راستش دان کردن برام خیلی مشکله، مخصوصا لینکی که رزیوم نداشته باشه
            حدود سه متر
            بله کاملا عملیه
            www.tehranelec.com

دیدگاه

سلام پس چرا این موضوع رو ادامه ندادید
              من دلم می خواد در رابطه با کشیدن نقشه مسیر بیشتر توضیح بدید
              رباطم باید مسیر رو بکشه مشکل پیدا کردم توی برنامه نویسیش
              لطفا یک توضیح کامل در رابطه با کشیدن نقشه بگید . مقاله ای که دادید خوب بود ولی خیلی جاهاش کامل نبود

دیدگاه

کسی اینجا هست جواب بنده رو بده ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط setareh_sorbee3
                  کسی اینجا هست جواب بنده رو بده ؟
                  ببخشید که دیر به دیر سر میزنم این چند وقته خیلی سرم شلوغه اما
                  خوب ترسیم نقشه بستگی داره از چه دیتایی داری استفاده می کنی
                  با یه سنسور مادون قرمزم میشه نقشه کشید (اطلاعات خیلی کمی از محیط دریافت میکنه در حد این که یک دیوار رو تشخیص میده و جاشو علامت بزنه)
                  تا با یک لیزر اسکنر که دیگه 3d محیط رو میکشه
                  شما کارتون چی هست؟ سنسورتون چیه ؟ محیط شما ویژگیهاش چیه؟
                  www.tehranelec.com

دیدگاه

در مورد ربات بالانس من پارسال پیشنهاد دادم
                    کسی استقبال نکرد
                    اگر علاقه مند باشید من حاضرم دوباره این بحث رو باز کنیم
                    راستش من خودم تابستان روی تعادل یک کوادرچر(هلیکوپتر چهار ملخه) کار میکردم و به نتایج جالبی رسیدم که شاید الان اگه دوباره بخوام یک ربات بالانس بسازم پایداری بالاتری داشته باشه
                    اگر فقط اطالاعات کلی می خواهید یه میقدار سوالات بسته تر مطرح کنید؟
                    اگرم نه می خواهید اصلا شروع کنیم که من هستم
                    www.tehranelec.com

دیدگاه

نه خواهش می کنم لطف دارید که جواب میدید
                      ایول دقیقا پروژه من هم یک هیلکوپتر شبیه به هلیکوپتر های فیلم آواتار دو ملحه است .
                      راستش می خواهم مسیری رو که هلیکوتر حرکت کرده رو بکشم . به نظر با سنسور شتاب زاویه شدنیه یا اینکه باید حتما اسکنر سه بعدی استفاده بشه ؟ نظرت در رابطه با ماژول های قطب نما چیه ؟

دیدگاه

آقا من همه جوره هستم . خیلی خوشحالم که شما رو پیدا کردم
                        پروژه هم باید ظرف یک ماه آینده عملی کنم
                        هنوز هم موتور های براشلسم رو انتخاب نکردم یه نمونه پیدا کردم با 4400KV که فوق العاده قویه و میتونه 3 کیلو را به راحتی بلند کنه
                        ممنون میشم هر گونه اطلاعات به درد بخوری داری بذاری یا اینکه برنامه نویسی چنین چیزی رو شروع کنیم
                        راستی من با C کار می کنم

دیدگاه

نه خواهش می کنم لطف دارید که جواب میدید
                          ایول دقیقا پروژه من هم یک هیلکوپتر شبیه به هلیکوپتر های فیلم آواتار دو ملحه است .
                          راستش می خواهم مسیری رو که هلیکوتر حرکت کرده رو بکشم . به نظر با سنسور شتاب زاویه شدنیه یا اینکه باید حتما اسکنر سه بعدی استفاده بشه ؟ نظرت در رابطه با ماژول های قطب نما چیه ؟
                          به هیج وجه با سنسور های زاویه نمیشه خطای جمع شونده تو این سنسو رها در عرض چند ثانیه کلا دیتا رو بی ارزش میکنه
                          قطب نما هم که دیگه فقط جهت رو بهتوت میده سرعت حرکت و میزان حرکت رو می خواهید چه کار کنید اگه بازم بخواهید از رو شتاب حرکت پیدا کنید نمیشه به دلیل قبلی
                          راه حل فقط GPُS است فقط با GPS می تونید نقشه مسیر حرکت یک هلیکوپتر رو بکشید البته خطالی GPS در حالت عادی حدود 30-40 متر اونم کاملا متغییر و اگه این خطا براتون قابل قبوله که هیج
                          اگر نه باید روی دیتای gps یک الگوریتم پیاده کنید(من زیاد در این مورد اطلاعات ندارم) تا شاید خطا کتر بشه الگوریتم های کالمن فیلتر شاید..
                          www.tehranelec.com

دیدگاه

به هیچ وجه نمی تونم از GPS استفاده کنم چون هلیکوپترم باید از داخل اتاق های یک خانه پر پیچ و خم عبور کنه
                            و در نهایت جایی که فرود میاد باید نقشه مسیر را بکشه
                            چه راهی به نظر شما میرسه به جز GPS
                            واقعا این نویز سنسور شتاب زاویه رو نمیشه گرفت ؟ آخه من شنیده بودم با ترکیب سنسور شتاب زاویه و قطب نما میشه چنین کاری کرد

دیدگاه

به هیچ وجه نمی تونم از GPS استفاده کنم چون هلیکوپترم باید از داخل اتاق های یک خانه پر پیچ و خم عبور کنه
                              و در نهایت جایی که فرود میاد باید نقشه مسیر را بکشه
                              چه راهی به نظر شما میرسه به جز GPS
                              واقعا این نویز سنسور شتاب زاویه رو نمیشه گرفت ؟ آخه من شنیده بودم با ترکیب سنسور شتاب زاویه و قطب نما میشه چنین کاری کرد
                              این کاری که می خواهید تو اکثر مسابقات رباتیک یک ایتم مهم هست
                              و اگر دقت کرده باشید همشون از لیزر اسکنر استفاده می کنند
                              ولی خوب اگه پروژتون بره رو استفاده از لیزر اسکنر هم خرجش خیلی زیاد میشه هم دیگه کارای پردازشی فوق العاده حجیم هستند و میکرو و ... جواب نمیده
                              منم تجربه ای با لیزر اسکنر ندارم
                              من برای outdoor کار کردم
                              بحث ربات بالانس هم اگه چند نفر پایه باشن شروع میکنیم من نگفتم می خواهیم رو هلیکوپتر کار کنیم!!
                              www.tehranelec.com

دیدگاه

میشه کمی درباره ربات بالانس صحبت کنید که دقیقا می خواهید چه کاری انجام دهید .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X