اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اولویت بندی وقفه ها در AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اولویت بندی وقفه ها در AVR

متاسفانه من هیچ ورژن pro ندارم تو help خود codevision در قسمت setting c compiler به این موضوع اشاره شده همچنین در قسمت external startup توضیح داده راجع به _int_table که در sram قرار میگیره و شاید به همین خاطر رجیستر نداره چون تو قسمت نرم افزار بوت قرار میگیره ومنظور از external startup program همون اعمالی هست که کاربر به دلخواه الویت بندی می کنه موقع بوت شدن cpu اگاه انجا ها رو help کدوژن اشتب کرده یا من نفهمیدم لطفا توضیح بدید

دیدگاه

سلام ......
      شما نیاز نیست help کدویژن رو نگاه کنید کافیه یه نگاه به قسمت Interrupt ها تو دیتاشیت میکرو بندازین .اولویت ها به ترتیب ادرسه. :agree:

Qt - A cross-platform application and UI framework

با کامپایلرهای قدرتمند GCC در Linux و MinGw در Windows

دیدگاه

امروز روز آخره و باید تا شب تحویل بدم

پس به این ترتیب باشه اولویت ابتدا با وقفه های خارجیه که 4 تاشو من استفاده کردم و بعد وقفه تایمر هاست که دوتاشو استفاده کردم و سپس وقفه دریافت USARTها که از دو تا یوزارت هم استفاده کردم(در Mega128)

و دقیقا این همون چیزی هست که نمیخواستم

حالا در این شرایط تا چه حجمی از عملیات برنامه قابل ذخیره سازیه تا پس از وقفه ها مجدد فراخوانی بشه؟؟؟

منظورم مقدار رجیستر ها و ... هست؟؟؟

دیدگاه

آقا این برا من مسئله شد دیتا شیت یک default table که در avr هست رو مسال زده((صفحه42)) بعد توضیحات کامل یک مثال تو صفحه 44 زده من دیگه زیاد توضیح نمی دم چون تکرار مکررات میشه این توضیحات کافیه حتما بخونید این وکتور نرم افزاریه وقابل تغییر وبرنامه ریزی هست

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان. تو میکروی 8051 وقفه ها دارای اولویت هستند. یعنی اگر میکرو در حال اجرای روتین یک وقفه با اولویت پایین باشه و یک وقفه با اوبویت بالاتر رخ بده برنامه اجرای روتین را متوقف کرده و روتین با اولوبت بالاتر را اجرا می کند و سپس به روتین با اولویت پایین برگشته و آنرا کامل می نماید. به نظر شما این امکان در avr وجود دارد یا نه؟ چون من در یک پروژه با این مساله به مشکل جدی بر خورده ام. و تعدادی از دیتای ورودی از پورت سربال رو از دست می دم. چون روتین وقفه های خارجی بیش از حد طولانی است. :cry: لطفا کمک کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط momeny
              با سلام خدمت دوستان. تو میکروی 8051 وقفه ها دارای اولویت هستند. یعنی اگر میکرو در حال اجرای روتین یک وقفه با اولویت پایین باشه و یک وقفه با اوبویت بالاتر رخ بده برنامه اجرای روتین را متوقف کرده و روتین با اولوبت بالاتر را اجرا می کند و سپس به روتین با اولویت پایین برگشته و آنرا کامل می نماید. به نظر شما این امکان در avr وجود دارد یا نه؟ چون من در یک پروژه با این مساله به مشکل جدی بر خورده ام. و تعدادی از دیتای ورودی از پورت سربال رو از دست می دم. چون روتین وقفه های خارجی بیش از حد طولانی است. :cry: لطفا کمک کنید.

جناب مومنی بهتر بود که این موضوع رو توب انجمن 8051 مطرح می کردید
              وقفه ها هدر نمیرن
              مگه اینکه حافظه پشته رو اونقدر پرکنید که میکرو مجبور به پاک کردن بعضی از حافظه های پشته بشه ( مثلن تاخیر بالا در وقفه داشته باشد یا چندین بار وقفه های متعدید اجرا بشه )
              وقفه سریال اولویت خیلی بالایی داره یعنی دیتا به هیچ وجه از دست نمیره مگه اینکه اون رو نخونی و وقفه سریال بعدی رخ بده
              وقفه سریال در میکرو avr لم خاصی داره
              اگه 1 بایت بخای بگیری یا چند بایت دستورات متفاوتی داره
              شما از چه دستوری استفاده کردید

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

دوستان من توی بسکام وقفه خارجی رو با سنسور ir فعال کردم دیتا هم اوک هست اما وقتی برنامه به یه ساب روتین یا زیر برنامه میره دیگه وقفه غیر فعال میشه دلیلش چیه
                من فقط توی زیر برنامه از wait استفاده کردم و وقفه رو غیر فعال نمیکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ariaericson نمایش پست ها
                  دوستان من توی بسکام وقفه خارجی رو با سنسور ir فعال کردم دیتا هم اوک هست اما وقتی برنامه به یه ساب روتین یا زیر برنامه میره دیگه وقفه غیر فعال میشه دلیلش چیه
                  من فقط توی زیر برنامه از wait استفاده کردم و وقفه رو غیر فعال نمیکنم
                  ,وقتی که یه وقفه اتفاق میاوفته - پرچم سراسری کل وقفه ها یک میشه تا روتین مربوط به وقفه تمام بشه و هنگام برگشت دوباره صفر میشه.
                  تو این فاصله که یک هست هیچ وقفه ای اتفاق نمیاوفته.
                  شما میتونید با نوشتن Enable intrrupt(این کار رو قبل انجام دادم کاملا مزمعن نیستم همین دستور باشه یا نه) داخل روتین وقفه - این پرچم رو صفر کنید تا اگه وقفه ای رخ داد-میکرو پرش به اون وقفه رو انجام بده.

در ضمن بهتر بود یه تاپیک جدا میزدید.
                  موفق باشید.
                  به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
                  (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X