اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ای سی ساعت دقیق خوب در بازار چیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ای سی ساعت دقیق خوب در بازار چیه

شما مطمعنی که باطری داخلی داره؟ چقدر باطریش دوام داره؟
    من قبلا که باطری مین کامپیوتر رو در آوردم ساعت و تاریخ بهم خورد (البته نمیدونم که مینم از این ای سی استفاده کرده یا نه)
    ولی اگه اینطوره که شما میگین خیلی ای سی جالبیه
    تو بازار پیدا میشه؟
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
      من قبلا که باطری مین کامپیوتر رو در آوردم ساعت و تاریخ بهم خورد (البته نمیدونم که مینم از این ای سی استفاده کرده یا نه)
      تو بازار پیدا میشه؟
      دستت درد نکنه دیگه!یعنی من از خودم در مورد یک قطعه نظر میدم.آره داره و به شدت مطمئنه.10 سال کار مینه.فروشگاه ایران داره جهان هم داره.قیمت 4500 تومان
      خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
        تو بازار پیدا میشه؟
        دستت درد نکنه دیگه!یعنی من از خودم در مورد یک قطعه نظر میدم.آره داره و به شدت مطمئنه.10 سال کار مینه.فروشگاه ایران داره جهان هم داره.قیمت 4500 تومان
        خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

قیمتش نسبت به RTC های دیگه نسبتا بالا تره.ولی چون که باتری و اسیلاتور داخلی داره می ارزه .تازه این طوری نویز کمتری می گیره و دقیق تر میشه. :nice:
          به خاطر موازی بودنش هم که خیلی راحت میشه آوردش تو مدار :wow:
          یه سوال ابتدایی: اگه بعد از 10 سال باتری داخلیش تموم شد باید کل چیپو عوض کرد؟؟؟
          مدل دیگه ای از این نوع RTC ها سراغ ندارید که با 3.3 ولت هم دقیق کار کنه؟؟؟
          [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

سلام.من از آی سی PCF8583استفاده کردم. با دقت صدم ثانیه جواب میده. باطری مستقل و کریستال ساعتی استفاده می کنه . تاریخ رو هم نمایش میده . :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط یاسینی
              سلام.من از آی سی PCF8583استفاده کردم. با دقت صدم ثانیه جواب میده. باطری مستقل و کریستال ساعتی استفاده می کنه . تاریخ رو هم نمایش میده . :read:
              ببین تو ساعت ها ما نیاز به صدو و دهم نداریم.مهم اینجاست که ساعت باید مطمئن باشه.یعنی خیالت راحت باشه ادا اصول در نیاره.آی سی هایی که باطری و کریستال بیرونی دارن قابل اطمینان نیستند.آی سی DS12887 هم آی سی عالیه ولی اگه پیدا شه.ولی M48t86 هم پیدا میشه هم مطمئنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید نجفی
                بهترین بهترین بهترین IC ساعت که روی مادربرد هم استفاده شده m48t86 هست که یه خانومی هم داشت روش کار میکرد.
                باطری و کریستال داخل IC هست و بی نظیره.من روی یک پروژه که در نیروگاه کار میکرد گذاشتم.
                مشکل DS1307 اینه که به باطریش هیچ تضمینی نیست و اصلا به درد کار صنعتی حرفه ایی نمیخوره.

m48t86 با باس استاندارد اینتل کار میکنه من برنامه کاملش رو بصورت توابع پوینتری نوشتم اما نمیدونم کجای سیستمه.
                پیدا کنم بلافاصله میزارم رو سایت
                سلام مهندس نجفی ما منتظریم درباره m48t86 و برنامه راه اندازیش بیشتر بدونیم :applause:

دیدگاه

ببین تو ساعت ها ما نیاز به صدو و دهم نداریم.مهم اینجاست که ساعت باید مطمئن باشه.یعنی خیالت راحت باشه ادا اصول در نیاره.آی سی هایی که باطری و کریستال بیرونی دارن قابل اطمینان نیستند.آی سی DS12887 هم آی سی عالیه ولی اگه پیدا شه.ولی M48t86 هم پیدا میشه هم مطمئنه
                  سلام
                  دقتی که نوشتین برای چند روزه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hmg

سلام مهندس نجفی ما منتظریم درباره m48t86 و برنامه راه اندازیش بیشتر بدونیم :applause:
                    رو چشم.فقط چند وقت به من زمان بدین یکم کار دارم.قول میدم راه اندازی بشه

دیدگاه

رو چشم.فقط چند وقت به من زمان بدین یکم کار دارم.قول میدم راه اندازی بشه
                      باس اینتل با باس موتورولا چه فرقی داره؟؟؟
                      سرتون خلوت شد یه توضیحی هم در این مورد میدید؟ :wow:
                      [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

البته سری pcf85x3 محصول فیلیپس فوقلاده دقیقترن و امکانات جانبی زیادی دارن و کار کردن باهاشون واقعا سادست .من با pcf8583 کار کردم 240byte حافظه sram داخلی داشت که من تونستم به وسیله اونا تمام متغیرهای پروژمو توی این تراشه بکاپ بگیرم و با رفتن برق فقط یه rcovery کردن کافی بود و اطلاعاتم اصلا پاک نمیشد و زمان هم دقیق بود. فراموش نکنید که برای تغذیه این ic باید یک باطری بکاپ کامپیوتری رو مسئول تغذیه این تراشه کنید به نحوی که این باطری چیز دیگری رو تغذیه نکنه آخه جریان مصرفی این تراشه در حدود 16uA هست و فقط به هنگام تبادل اطلاعات جریان مصرفیش به حدود mA میرسه. برای همین انواع دیگش هم تا 10 سال باطریشون تموم نمیشه ! تازه بعد از ده سال هم باطریشون تموم نمیشه بلکه مشکل دیگری پیدا میکنند که مربوط به محاسبه سالهای کبیه و شمارش روزها و ماههاست آخه این ic ها برای 3 دوره کبیسه به صورت ماه به ماه طراحی و پیش مقدار دهی شدن یعنی درic مشخص شده که این ماه رو باید چند روزه بشمره و بره به ماه بعدی و اون ماه دیگه چند روزست و...
                        **البته نکته اصلی رو یادم رفت بگم :اینا همشون یه جور کار میکنن(smd و dip و ...) موضوع اصلی کالیبره کردن اسیلاتور 32.768khz هست که اکثرا به این موضوع دقت نمیکنن و ساعتشون به طرز فجیعی یا جلو میره یا عقب میافته!
                        دقت کنید که با قرار دادن یک خازن تریمر 15-30pf بین خط تغذیه +5v و یکی از پایه های نوسان ساز xl1 یا xl2 یا همچین اسمایی و دیدن پالس روی کریستال با استفاده از یه اسیلوسکوپ و تنضیم دقیق اون روی فرکانس 32768000 هر چه این تنظیم دقیقتر باشه ساعت دقیقتری خواهید داشت . حتی با ds1307 .

نحوه قرار گرفتن این خازن در برگه اطلاعات pcf8583 هست .
                        *ضمنا این تراشه هم در نرم افزار پروتئوس موجوده و میتونید از شبیه سازی اون در رفع اشکالات برنامتون استفاده کنید .البته برای اینکه real time bashe فکر کنم باید
                        fnum2x4 با خداد گیگ رم ddr3 داشته باشید.
                        موفقیت یک فرایند است نه یک اتفاق...

******** استفاده از گزينه تشكر نشانه اهميت و احترام شما به پيگيري شخص نظر دهنده است ********

دیدگاه

سلام
                          یکی پیدا نشد که بگه این ساعتهای که ساختن دقتشون برای30 روز چقدر ؟
                          اگه امکان داره یک نفر بزاره زیر تست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AFSHARAN
                            سلام
                            ای سی های ساعت مدلهای مختلفی دارند و تقریبا همشون یا عقب می افتند یا جلو من یکی میخوام که بسیار دقیق باشه یعنی در یک سال
                            دو سه ثاتیه بیشتر تغییر نکنه لطفا راهنمایی کنید
                            سلام
                            ds1307 عالیه
                            موفق باشید :smile:
                            [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
                            ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

سلام
                              من برای ساعت از ds1307
                              دارم استفاده می کنم ولی در 24 ساعت 2 ثانیه عقب می زنه و نمی دونم مشکل از کجاست ؟
                              از کریستال 32768 که دقیق کار نمی کنه؟
                              از فرکانس کاری میکرو است؟
                              یا؟
                              لطفا راهنمایی کنید چطور میشه چک کرد که آیا کریستال 32768
                              دقیق هست یا نه؟البته هم با اسکوپ و هم بدون آن اگه راهی داره راهنمایی کنید.
                              در ضمن درباره اون خازن هایی که گفتید بیشتر توضیح بدید.
                              ممنون اگه راهنمایی کنید.
                              انجام رایگان پروژه های الکترونیک شما
                              http://freeelectrinicproject.epage.ir/

دیدگاه

سلام
                                من 1307 را با برنامه ای که همه از یزد کیت آدرس دادن راه انداختم یه برنامه هم خودم بدون استفاده از lib نوشتم ولی در 24 ساعت 2 ثانیه عقب می زنه ! کسی اگه اطلاع داره مشکل چیه و چطور حل میشه راهنمایی کنه.
                                ممنون میشم.
                                انجام رایگان پروژه های الکترونیک شما
                                http://freeelectrinicproject.epage.ir/

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X