اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اساس و نحوه کار تنفگی های آتاری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اساس و نحوه کار تنفگی های آتاری

سلام
    این مسئله از بچگی برام حیرت آور بوده.
    یه نکته ی جالب اینه که اینا به رنگ حساس نیستند.
    حتی زمانی که در اون بازیه که سگ شکارچی و پرنده بود، اگه به یه جایی شلیک می کردی که همرنگ همان پرنده باشه، تفنگ عمل نمی کنه!
    این نکته در بازی بشقاب پرنده برام جالب تر بود. زمانی که بشقاب پرنده نزدیک به افق می شد، رنگش خیلی شبیه پس زمینه می شد ولی تفنگ عمل می کرد.
    در ضمن به این تفنگ ها توهین نکنین، من یادمه دوران بچگی، سینه خیز می خوابیدم تا اون بشقاب پرنده ها را نزدیک افق بزنم. اگه یه کم اون ور تر می زدم، عمل نمی کرد.
    برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
    http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MortezaMir
      سلام
      این مسئله از بچگی برام حیرت آور بوده.
      یه نکته ی جالب اینه که اینا به رنگ حساس نیستند.
      حتی زمانی که در اون بازیه که سگ شکارچی و پرنده بود، اگه به یه جایی شلیک می کردی که همرنگ همان پرنده باشه، تفنگ عمل نمی کنه!
      این نکته در بازی بشقاب پرنده برام جالب تر بود. زمانی که بشقاب پرنده نزدیک به افق می شد، رنگش خیلی شبیه پس زمینه می شد ولی تفنگ عمل می کرد.
      در ضمن به این تفنگ ها توهین نکنین، من یادمه دوران بچگی، سینه خیز می خوابیدم تا اون بشقاب پرنده ها را نزدیک افق بزنم. اگه یه کم اون ور تر می زدم، عمل نمی کرد.
      این بچه رو, رفته این تفنگ رو تست کرده !!!

آخه پسر جون برو درستو بخون , سینه خیز میخوابی آتاری بازی میکنی!!! :mrgreen:
      دانلود کی های جدید کاسپر
      جهت سفارش طراحی و برنامه نویسی سایت, قالب, بنر قیف و فلش
      با این آی دی تماس بگیرید :
      sam.shark360

دیدگاه

با تشکر از همتون که جوابم رو دادین
        اون تفنگ آتاریها من فکر میکنم که به اینصورت کار میکنه:
        در لحظه ای که ماشه فشار داده میشه صفحه تلوزیون سیاه شده و فقط جای اهداف سفید میمونه حالا اگر در همین لحظه تفنگ اون محل مستقیمی رو که میبینه سفید بود هدف درست نشونه گیری شده و الا نشده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط morteza5625166
          با تشکر از همتون که جوابم رو دادین
          اون تفنگ آتاریها من فکر میکنم که به اینصورت کار میکنه:
          در لحظه ای که ماشه فشار داده میشه صفحه تلوزیون سیاه شده و فقط جای اهداف سفید میمونه حالا اگر در همین لحظه تفنگ اون محل مستقیمی رو که میبینه سفید بود هدف درست نشونه گیری شده و الا نشده.
          عزیز، اگه اینجوریه، خوب تفنگ رو بگیر رو گچ دیوار، ببین عمل می کنه؟ عمراً :agree:
          در ضمن می دونیم روی تلوزیون های سیاه سفید قدیمی ، این تفنگ ها جواب می ده. خدا طراحان این تلوزیون ها را خیر بده، سرعت در حد لاک پشت. آخه مرد حسابی اگه این طور بود، به طور محسوس این باید روی این تلوزیون ها مشاهده می شد.
          من بچگی هام هر چی دستم بوده، بهش ور می رفتم و کلی آزمایش روش انجام می دم.
          در ضمن موقع استفاده از یه چیزی خیلی جو گیر می شدم ( در حد تک تیر انداز :mrgreen اگه اهل درس بودم، سوادم نهضتی نبود دیگه :cry2:
          برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
          http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

سلام
            یادش بخیر اون قدیما5 -6 ساله بودیم ما فقط میدیدیم (آخه آتاری ماله داداشم بود و نمیزاشت بازی کنیم ).
            اتفاقا این تفنگ هم داشت که همش خراب بود و داداشم همش درش رو باز میکرد و باهاش سروکله میزد(این تفنگ آتاری + کاوش الکترونیک شد زمینه ما برای الکترونیک :mrgreen
            ----------------
            یه نظریه دارم(تو مایه های نظریه های انیشتین :biggrin:
            فکر کنم داخل تلوزیون با برخورد اشعه ی الکترون به صفحه فسفر نور +اشعه ی مادون قرمز تولید میشه ، درسته؟ :question:
            اگه درست بشه مساله حل میشه و کارکردشم اینجوریه که:
            اشعه های مادون قرمز ساطع شده از تلوزیون توسط اون لنز متمرکز میشه روی گیرنده مادون قرمز بعد خروجی مادون قرمز هم برای مثال وصل شده به یک پ امپ که اگه مقدار ولتاژ گیرنده از یه حدی بالا بره یکی از خروجی های تفنگ یک میشه و بعد هم اردکه میفته پائین. :wow:
            خودمونیم احتمال زیاد همینجوریه.چون اگه یادتون باشه اگه با جای تفنگ خود دسته آتاری رو میزدیم بعضی کلید ها رو که میزدیم اردکه میافتاد :applause:.
            حالا میفهمم چرا فکر میکردیم این تفنگ ها خرابه.
            برای مثال ما تفنگ رو میگرفتیم بالای سرمون که مهتابی بوده بعد میزدیم که به جای تلوزیون تفنگ مهتابی رو میدید.
            نظر شما چیه ؟ راه حل درسته؟از فردا بزنیم تو کار طراحی و ساخت تفنگ آتاری؟ :mrgreen:
            موفق باشید

دیدگاه

من فکر میکردم که این تفنگها چشم دارن و عقل سلیم :mrgreen:

من اینها رو نخوندم چون حوصله ندارم. اگه کسی خوندشون نتیجه رو گزارش بده لطفا
              http://www.straightdope.com/columns/...uve-hit-a-duck
              http://www.howstuffworks.com/question273.htm
              بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
              اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

این تفنگ ها بر خلاف این که خیلی ها تصور میکند ، گیرنده هستند و نه فرستنده ...
                چندین نوع از این گیرنده ها وجود داره که هر کدوم به یه طریقی کار میکنند ....

اول از همه حتما میدونید که اشعه ی تلویزیون جاروب میشه و هر لحظه روی یک پیکسل تلویزیون اشعه وجود داره .. یعنی میتونه توی زمان T1 اشعه در حال جاروب مختصات x1,y1 باشه ولی توی زمان T2 روی مختصات x2و y2 باشه .. این اشعه هم به وسیله ی همون میکرو (آتاری یا هر دستگاه دیگه ای ) ساخته میشه .. لحظه ای که شما اون گیرنده رو به سمت تلویزیون نشانه میرید و کلید شلیک اون رو فشار میدید ، میکرو شروع به اندازه گیری زمان میکنه .. از لحظه ای که سیگنال سینک یا همزمانی تصویر برای تلویزون ارسال میشه تا لحظه ای که دامنه ی سیگنال دریافتی در تفنگ گیرنده به حد اکثر می رسه (یعنی اشعه به قسمت هدف گرفته شده در تفنگ میرسه )... حال از روی این زمان اندازه گیری شده می شه مختصات نقطه ای که تفنگ هدف گرفته رو فهمید ...
                این دقیق ترین و سریع ترین روشی هست که برای اندازه گیری استفاده میشه ولی معایبی داره ...یکی اینکه حتما باید تلویزیون CRT باشه .. چون توی lcd و پلاسما زمان تاخیری یا response time وجود داره که اندازه گیری رو مختل میکنه .. و دیگری اینکه گیرنده باید خیلی حساس باشه تا بتونه وجود یا عدم وجود اشعه رو تشخیص بده .. این روش اکثرا دیگه استفاده نمیشه ..
                روش دیگه ای که وجود داره اینه که وقتی شما کلید شلیک روی گیرنده رو فشار دادید هدف بر روی تلویزیون (مثلا همون اردک) برای کثری از ثانیه سفید میشه (زمان اونقدر کوتاه هست که چشم به سختی تشخیص میده ) ، و اگر گیرنده این سیگنال سفید رو دریافت کرد یعنی هدف گیری درست انجام شده . ایرادی که این روش داره اینه که گاهی سفیدی اشتباه تشخیص داده می شه و خیلی راحت هم میشه تقلب کرد .مثلا میشه لامپ توی اتاق رو هدف گرفت و همیشه برنده شد .
                بعضی از سازنده ها برای رفع مشکل فوق اومدند و اون قسمتی که باید سفید بشه رو توی چند فریم مختلف تصویر سفید و سیاه نشون دادند که توی این زمان اگر گیرنده یک سیگنال مربعی با فرکانس 50 هرتز ( فرکانس فریم ها یا همون جاروب عمودی تصویر ) تشخیص داد یعنی درست هدف گیری کرده ......
                از روش های ابتکاری دیگه ای هم استفاده میشه .. مثلا اختصاص دادن یک فریم از 50 فریم برای هدف و ...
                That`s It ...I`m out of here

دیدگاه

سلام
                  مطالبی که شما فرمودید کاملا منطقی و حرف حسابه
                  ولی به احتمال زیاد حالت اول استفاده میشه چون در حالت دوم اگر چند هدف هم زمان باشه دیگه نمیشه تشخیص داد که به کدوم هدف شلیک شده
                  درسته؟
                  پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X