اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل اساسی با نویز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل اساسی با نویز

طوری برنامه رو بنویسید که فعال یا غیر فعال شدن آزیر و . . . دوباره بررسی بشه و در صورت لزوم فعال یا غیر فعال بمونه .

معذرت میخوام من این جمله رو درست متوجه نشدم خوب نویز وقتی میاد مثلا پایه مربوطه رو صفر میکنه که مدار به قسمت اژیر میره و اونو اجرا میکنه که بااین اوصاف خوب طبق برنامه چون این پایه صفر شده اژیر اجرا میشه و کاری نمیشه کرد و اگه باعث میشه که پایه 1بمونه و قاطی کنه و بره برنامه اژیرو اجرا کنه این میشه یه حرفی :cry2: حالا این اقای نویز کدومشو انجام میده :eek:و دوم اینکه اگه برنامه قاطی میکنه چدا به جای دیگه ای نمیپره و اگه مغازه اول لامپش روشن شه عدد 1 اگه مغازه دوم روشن شه عدد 2 و الا اخر اگه قراره قاطی کنه چرا اعدادو جابجا نشون نمیده یا به جای دیگه ای نمیپره و طبق برنامه عمل میکنه oo: oo:
    { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام
      موردی که گفتم موقعی کاربرد داره که میکرو هنگ کنه . ولی برای اون موقعی که شما از پایه ی ورودی نویز دریافت میکنید ( یعنی نویز بعنوان سیگنال ورودی براتون کار انجام میده ) پیشنهاد میکنم تو ورودیتون یک دیلی کوچیک مثلا 50 میلی ثانیه قرار بدید . یعنی میکرو به پالس های کوچک تر از 50 میلی ثانیه ترتیب اثر نده .

از اونجایی که سنسورهای موجود برای دزدگیر ها معمولا سیگنالهای خروجی بزرگتر از این را میدن بنابر این با اونها هم سازگاره .
      ثانیا اگر سیگنال فعال برای ورودی low در نظر گرفته شده بهتره از مقاومتهای بالا کش با مقدار کمتر استفاده کنید مثلا مقدار 3.3 کیلو .

برای موضوع آخری هم که فرمودید وقفه هاتون رو چک کنید و با یکم حوصله به خرج دادن از واچ داگ تایمر استفاده کنید .
      بنظر می رسه مشکلتون حل بشه .
      موفق باشید :smile:
      [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
      ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

با واچ داگ کار نکردم مگه چه کاری انجام میده که با صبر و حوصله از اون استفاده کنم فعال هست ولی چطوری کار میکنه و چه مزیتی ئاره چطور راه اندازی میشه وقفه ها همه سالمن تو مغازه خودم خوب کار منکنه باوجود اینکه 21عدد لامپ کم مصرف وجود داره مشکلی نداره تست شده فقط باروشن شدن هر لامپ تو هر مغازه شماره اون نمایش داده میشه
        { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام
          خدمت شریف شما دوست عزیز که در مورد واچ داگ سوال فرمودید :

مثل نگهبانی می مونه که میذارن بالاسر یه نفر و به این نگهبان میگن حواست باشه این آقا خوابش نبره . :surprised: اون وقت نگهبانه هر 0.1 ثانیه :mrgreen: یارو رو صدا میکنه آهای آقا بیداری ؟ :NO: اگه جواب بده که هیچی اگر جواب نداد با یه پس گردنی محکم ریستش میکنه که خواب از سرش بپره و به کارش ادامه بده :eek: :mrgreen:.

حالا واچ داگ تایمرو راه بندازید .
          تو انجمن و کتابها روش های راه اندازی شو توضیح داده .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r-el
            سلام هنوز کسی هست راستش من یه مدار ساده با مگا 8 طراحی کردم که بازدن هر کلید که کلا 3تا هستند یه عدد رو رو سگمنت نمایش میده و یه اژیر میزنه از 100نانو و 10میکرو هم مستقیم روی پایه میکرو استفاده کردم ولی با روشن شدن لامپ مدار عمل میکنه و یه شماره نشون میده و اژیر میزنه محیط انجنان نویزی ای هم نیست یه مغازه معمولیه لامپ هم مهتابیه چطور این نویزو حذف کنم تغذیه هم سوئیچینگه که از مدار فاصله داره
            لامپ مهتابی با اون سلفی که سر راهش داره موقع استارت رو مدارتون نویز های ناجور میندازه امروز یه تست در این مورد دارم نتیجه اونو بهتون میگم

دیدگاه

سلام دوستان
              من یک مدار دارم که توی این مدار از یک میکروکنترلر استفاده شده تغذیه این مدرا از یک منبع تغذیه 24 ولت سوییچینگ زیمنس تامین میشه برای این که بتونم تغذیه میکرو که 5 هستش رو تامین کنم اومدم از چند طبقه رگولاتور استفاده کردم 7818-8712 و 7805 و بین این طبقاط نیز به ترتیب از خازنهای 4700 - 1000 و 470 میکرو فارادی استفاده کردم . مدار به خوبی کار میکه ولی زمانیکه یک کنتاکتور 24 ولت که ولتاژش از همون منبع تغذیه 24 تامین میشه رو استارت میکنم میکرو ریست میکنه نمیدونم چرا . دو سر تغذیه میکرو هم از خازن 100 نانو استفاده کردم . البته این اتفاق زمانی رخ میده که دیود هرزگرد 1n4007 دو سر کنتاکتور موازی نیست و زمانیکه این دیود دو سر کنتاکتور موازی هستش میکرو ریست نمیشه . حالا من می خام زمانی که این دیود هم دو سر کنتاکتور موازی نیست باز هم میکرو ریست نشه . ( توضیح اینکه هم در حالت استارت و هم در حالت قطع کنتاکتور میکرو ریست می کنه مخصوصا هنگام قطع شدن و به خاطر اون ولتاژ برگشتی ) . اخه تعداد کنتاکتور های 24 ولت دوی تابلوهام زیاده نمی خام سر هر کدوم یک دیود بزارم بلکه می خام توی مدار تغییرات اعمال شه با تشکر فراوان
              انجمن LABVIEW
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=279.0
              اموزش ميكروكنترلرهاي AVR به زبان ساده
              http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,7070.0.html

دیدگاه

سلام
                یه 1n4007 بعد از رگولاتور 7805 و یه دونه هم بعد از 7818 بصورت بایاس معکوس قرار بده .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X