اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل بانمایش اعداد بزرگتر از 65535 روی LCD !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل بانمایش اعداد بزرگتر از 65535 روی LCD !

سلام دوستان ... کسی می تونه در مورد این مشکل کمکی کنه ؟
    این برنامه رو نوشتم ولی وقتی عدد بزرگتر از 65535 بشه روی LCD دومرتبه از اول شروع می کنه به نشون دادن مثلا اگه بشه 65537 ، نشون می ده 1 . با وجود اینکه متغیر Cal از نوع long تعریف شده و %u هم واسه نشون دادن اعداد صحیح بدون علامت در مبنای 10 هست ....چرا اینجوریه ؟ کامپایلر کدویژن هست آیا تنظیم خاصی داره ؟ sprint رو هم توی کامپایلر روی long تنظیم کردم ....

unsighned long int cal;

lcd_init (16)

lcd clear

lcd goto x,y

sprintf(value,"ans:"%u,cal)

پاسخ : مشکل بانمایش اعداد بزرگتر از 65535 روی LCD !

من نمی دونم چرا این جوری میشه ولی اگه از float استفاده کنی باید مشکلت حل بشه .
    ای با من و پنهان چو دل از دل سلامت میکنم توکعبه ای هر جا روم قصد مقامت می کنم
    هر جا که هستی حاضری از دور در ما نا ظری شب خانه روشن میشود چون یاد نامت میکنم
    گه همچو باز آشنا بر دست تو پر میزنم گه چون کبوتر پرزنان آهنگ بامت می کنم

مرا گویی تورا با این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم اگر مرغ هوایی این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم من چه دانم

دیدگاه

تا اونجایی که من میدونم به خاطر 16بیتی بودن رجیستر های میکرو :eek:و کلا بیشتر از این عدد نمیتونه بشماره که فکر کنم با کمی برنامه نویسی بشه درست کرد

دیدگاه

اگه مثلا بگیم cal=100,000/2 اونوقت روی ال سی دی می نویسه 50,000 این یعنی توی متغیر Cal مقدار واقعی صد هزار ذخیره شده وفقط وقتی می خواد روی ال سی دی مقدار صد هزار رو نمایش بده چون بزرگتر از 65535 هست نمی تونه و میاد عدد 65535-100000 رو نشون می ده ... oo:

راه ساده و منطقی وجود داره بشه این مشکل حل کرد ؟

دیدگاه

می تونی قبلش عددت رو به رشته تبدیل کنی و بعد رو lcd نمایش بدی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X