اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

100 میکرو mega8 با یک کریستال 16mhz

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

100 میکرو mega8 با یک کریستال 16mhz

سلام.
    آیا می شود 100 میکروی atmega8 رو با یک کریستال 16mhz راه اندازی کرد؟
    ممنون

پاسخ : 100 میکرو mega8 با یک کریستال 16mhz

:eek: :eek: :eek:
    شما باید یه میکرو رو مستر قرار بدی- اما فکر نمیکنم بافرهای نوسان ساز داخلی میکرو برای جریان دهی 100 تا میکرو جون داشته باشه؛ مگه اینکه میکرو ها رو رو اکسترنال کلاک پروگرام کنی و از یه نوسان ساز کریستالی دقیق برای مرجع کلاک همه میکرو ها استفاده بکنی.

میتونم بپرسم 100 تا میکرو برای چه کاریه (البته اگه ایرادی نداره !!!!)
    دانلود بدون دردسر از راپیدشر و فور شرد و ...

دیدگاه

من می خواهم از کریستال خارجی 16mhz استفاده کنم. آیا مطمن هستین که یک کریستال جواب می دهد.
      من دارم یه تابلوی RGB می سازم که برای هر پیکسل می خوام از یه میکرو استفاده کنم.

دیدگاه

میشه بپرسم چرا برای هر پیکسل یک میکرو ؟
        بنظر خیلی غیر منطقی میاد این نوع طراحی !
        نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

داخل سایت آقای معیری در مورد مولد های 24 کاناله pwm توضیح دادن ، من هم یک برنامه در این مورد داخل سایت گذاشتم میشه روی اون کار کرد و نتیجه مطلوب گرفت

دیدگاه

سلام آقای یعقوبی.
            می شود اون کاری که شما در مورد RGB انجام دادین آدرس بدین؟
            ممنون

دیدگاه

سلام ، برنامه که من گذاشتم خیلی باید اصلاح بشه ، ولی احتمالا می تونه مفید باشه
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=31215.msg151284#msg151284

دیدگاه

چند سوال در مورد میکرو لطفا کمک کنید.

سلام دوستان.
                من می خواهم 100 تا میکروی atmega8 رو به یک Xmega یا mega128 وصل کنم.

سوال 1:
                من یک پورت از میکروی اصلی(main) رو به عنوان خروجی تعریف کردم. برای 100 تا میکروی دیگر پورت D رو به عنوان ورودی تعریف کردم. برای اینکه پورت D رو به عنوان ورودی تعریف کنم باید از مقاومت که یک سر به منفی و سر دیگر آن به پورت D میکرو وصل شود. آیا برای هر میکرو باید از 8 مقاومت استفاده کنم یا 8 مقاومت برای تعریف وردی 100 میکرو می شود استفاده کرد؟ یا اینکه به جای مقاومت از مقاومت داخلی میکرو استفاده کنم؟

سوال 2:
                آیا برای اینکه بخواهم 100 میکرو رو به یک سنسور وصل کنم تا همه با هم فعال بشن جواب می دهد؟

سوال 3:
                آیا می شود پین reset همه میکرو ها رو به هم وصل کرد و با یک مقاومت به مثبت وصل کرد ؟ یا اینکه برای هر پین reset باید یک مقاومت جداگانه وصل کنم؟

سوال 4:
                آیا اگر 2 میکرو mega رو با پورت موازی 8 بیت وصل کنم یکی با کریستال 16mhz و دیگری با کریستال 8mhz کار کنه آیا برای ارسال از میکرویی که کریستال 16 بهش وصل است با میکرویی که کریستال 8 وصل است می توانند با هم کار کنند یا باید هر دوتاشون از کریستال 16 یا 8 استفاده کنند.؟

ممنون می شوم اگر دوستان جواب بدهند.

دیدگاه

پروژه بسیار سنگینیه بهتر نیست با کسایی که از این تابلو ها می سازند صحبت کنی
                  قیمت بسیار زیادی میشه
                  هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                  بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                  میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

خواهش می کنم یکی جواب سوالاتم رو بده.
                    با تشکر
                    محمد شرفی

دیدگاه

این روشی که شما در پیش گرفتی به نظرم غیر اصولی و به جایی ختم نمیشه بهتر از fpga استفاده کنی هم هزینه کمتر میشه هم مصرف توان و هم ابعاد کار.
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,10159.0.html
                      Engineering is the art of making what you want from things you can get.
                      اموزش DSP ...........................
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=29824.0
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=32324.0

دیدگاه

سلام. من بشینم تا FPGA یاد بگیرم کم کم 3 ماه طول می کشد. ابعاد مدار و هزینش مهم نیست که چقدر بشه. فقط جواب اون سوال ها رو می خواستم.
                        ممنون از دوستان

دیدگاه

سوال 1:
                          برای اینکه شما بتونید تعداد 100 میکرو به هم وصل کنید بهتر یه پروتکل به عنوان کار خود قرار بدید اینکه شما می خواهید یه پورت به عنوان خروجی و 100 پورت دیگه را به عنوان ورودی تعریف کنید و به هم وصل کنید اشتباه هست

شما باید ظرفیت خازنی پایه ها را در نظر بگیرید(حساب کنید 101 خازن روی هر پایه قرار موازی بشه با هم چی میشه) و همچنین مقدار جریان دهی و جریان کشی هر پایه را

تو این قسمت بهتر از پروتکل I2C (اگر برات سرعت ارتباط مهم نیست) استفاده کنید چون احتیاج به 2 پایه از هر میکرو داری و هر میکرو کد خاصی داره و شما برای فرستادن اطلاعات اول کد تراشه بعد از پیغام ACK که گرفتی بعد اطلاعاتت میفرستی

سوال 2:
                          منظورتون از سنسور چی؟
                          چه سنسوری؟

سوال 3:
                          خیر شما نمی تونید پایه های Reset همه میکروها را به وصل کنید و بعد با یه مقاومت به VCC اتصال بدید(چون خودش یه مقاومت Pull UP داخلی داره بعدا 101 مقاومت با هم موازی میشه به دیاگرام مربوط به Reset Logic نگاه بندازید )

سوال 4:
                          وقتی یه سرعت یه میکرو دو برابر دیگری هست پس توی تبادل اطلاعات نیز نصف اون یکی زمان میبره
                          شما باید این برای تبادل اطلاعات در نظر بگیرد که اطلاعات با هم تداخل نداشته باشه
                          بهتر از فرکانس کاری با هم برابر باشه

این طور که شما پیش برید فکر نکنم به نتیجه برسید(نمی خواهم نا امیدتون بکنم)
                          اما هر کاری یه راهی داره اتصال 100 میکرو به هم یه خورده نا مغول هست

بهتر شما کاری که می خواهید بکنید واضح تر بگید و سوالاتون واضح بیان کنید نه به صورت کلی سر بسته

هرکه خود را یک بار با اشکهایش شستشو دهد تا زنده است پاک و مقدس میماند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X