اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هر کار میکنم atmega128 پروگرام نمیشه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : هر کار میکنم atmega128 پروگرام نمیشه

نوشته اصلی توسط سید مهدی
    چند تا ستون داری؟
    ولتاژ دو سر هر ال ای دی چقدره؟
    تقویت جریان گذاشتی؟
    32 تا
    نمیتونم بگیرم فعلا ولتاژ رو چون بلافاصله دست که میزنم به برد میکرو ریست میشه. درستش که کردم میگم.
    راستی اگه دقت کنی یه سری از LED ها که باید خاموش باشن با نور کم بدون دلیل روشن هستن که شامل LED های کنار اصلی ها میشن. اونا علتش چیه ؟
    نه نزاشتم چه جوریاست ؟
    G*B*J*T
    انسانها به 10 گروه تقسیم می شوند آنها که باینری می فهمند و آنها که باینری نمی فهمند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی

وقتی که اینقدر طول میکشه حتما مشکلی در mmc یا ارتباط باهاش هست
      پس اول از ارتباط صحیح و بدون نقص مطمعن شو
      بعد هم بردتو با الکل حتما تمیز بشور مخصوصا بین پایه های Mega128 (با مسواک) این خیلی مهمه
      تغذیه رو هم سعی کن 3.3ولت در نظر بگیری که نیاز به تقسیم مقاومتی نداشته باشی
      اگه هنوز درست نشد شماره ارور رو بگو تا بیشتر بتونم کمکت کنم
      موفق باشید
      من از مدار زیر استفاده میکنم با این MMC که میبینید.
      برد رو هم میخواستم بشورم ولی خیلی ظربفه ترسیدم خراب خوروب شه !! :mrgreen:
      تغذیه رو گرفنم دقیق 3.3 Volt هستش.
      ارورشم Driveinit نمیشه فکر کنم.

G*B*J*T
      انسانها به 10 گروه تقسیم می شوند آنها که باینری می فهمند و آنها که باینری نمی فهمند

دیدگاه

سلام
        میشه یه شماتیک از مدار نویسندت بزاری؟
        یعنی شما سر راه ال ای دی هات ترانزیستور نزاشتی؟
        علت اون ال ای دیه هم اینه که یه جای مدارت یه اتصالی کوچیک داره، برد رو تمیز کن :nerd:
        موفق باشید

دیدگاه

من یه جور محاسبه کرده یودم که 2 ولت باید بیفته سر LED ها ولی الان که گرفتم 4.5 بود !! تازه 4.5 که باید بسوزه اصلا LED ولی کمزنگه . محاسیم ایرادی داره ؟ :
          5v -20R-2=0 =>> R=150 ohm
          2 ولت دو سر LED گرفته بودم ! جریان کشی LED رو هم 20 میلی آمپر گرفته بودم.

یه خاطر پروگرامر USB درست کار نمیکرد الان قطعش کردم mega128 بذونه اینکه منبع بهش نزدیک باشه داره خوب کار میکنه. ربطی به نزدیکی منبع نداشت.

MMC رو هم دوباره چکیدم پایه هاش همه درست وصل شده. نمیدونم چرا کار نمیکنه.

برد و بالاخره شستم ! خب تر و تمیز شد !! :mrgreen:

اینم شماتیک :

G*B*J*T

دیدگاه

در مورد کم بودن نور ، داخل یه تاپیک حسابی در موردش بحث کردیم ... من سرعت اینترنتم پائینه اگه بخوام سرج کنم 2 روزی طول میکشه تا لینکش رو برات بزارم:mrgreen: .... یه سرچ بکن اونجا کلی در مورد این توضیح دادیم...
            موفق باشید

دیدگاه

یادم رفت بگم به اون مقاومت هایی که سر راه 573 ها گزاشتی احتیاجی نیست... به جاش ترانزیستور بزار تا جریان ارسالی به ال ای دی هات رو تقویت کنه

دیدگاه

ترانزیستور رو یادم اومد کودوما رو میگی ! ولی آخه مقاومت نزاره آدم باید بسوزه که نمیدونم چی جوریاست والا !

اون تاپیکم یادمه . میرم میبینمش دوباره.

الان رو MMC دارم کار میکنم....
                G*B*J*T

دیدگاه

خب بالاخره تموم شد ! MMC هم راه افتاد و خیلی راحت و پر سرعت DATA رو میفرسته. البته بقیه افکت ها درست کار نکرد ولی خب بسه دیگه !!
                  ابن عکس واسه حسن ختام پروژه داشته باش آقا مهدی !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

G*B*J*T

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad8853
                    خب بالاخره تموم شد ! MMC هم راه افتاد و خیلی راحت و پر سرعت DATA رو میفرسته. البته بقیه افکت ها درست کار نکرد ولی خب بسه دیگه !!
                    ابن عکس واسه حسن ختام پروژه داشته باش آقا مهدی !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ممنون از لطفت :mrgreen: فقط حتی تو عکس هم مشخصه که جریان دهی ستون هات کمه
                    موفق باشید

دیدگاه

مشکل mmc چی بود ؟؟
                      پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

مشکل mmc چی بود ؟؟
                        پایه های MMC به یه AtTiny2313 هم وصل بود و با اینکه attiny کاملا خاموش بود ولی نمیزاشت کار کنه MMC اونا رو که قطع کردم درست شد.
                        G*B*J*T

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad8853

پایه های MMC به یه AtTiny2313 هم وصل بود و با اینکه attiny کاملا خاموش بود ولی نمیزاشت کار کنه MMC اونا رو که قطع کردم درست شد.
                          واقعا خسته نباشید برادر
                          من میگم بردت رو بشور که از ارتباطهای ناخواسته (نویز)جلوگیری بشه بعد شما میای یه میکرو دیگه بهش وصل میکنی :surprised: oo:
                          تنها راهی که بشه این کار رو کرد اینه که میکرو دوم روی ریست نگه داری (که البته پیشنهاد نمیشه)
                          پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

واقعا خسته نباشید برادر
                            من میگم بردت رو بشور که از ارتباطهای ناخواسته (نویز)جلوگیری بشه بعد شما میای یه میکرو دیگه بهش وصل میکنی :surprised: oo:
                            تنها راهی که بشه این کار رو کرد اینه که میکرو دوم روی ریست نگه داری (که البته پیشنهاد نمیشه)
                            شما هم خسته نباشید !! :mrgreen:

اولا که اگه برد رو نشستم دلایلی دارم واسه خودم که اصلی ترینشون اینه که سایز ترک هام ریزه و چند تاشم کنده شده و به زور درستش کردم واسه همین ترسیدم بشورمش.

دوما شستم !

سوما این میکرو از همون اول وصل بود منتها با تغذیه جدا و تازه با کلید خاموش سر راه یه سری پایه هاش در ارتباط یا ATMEGA128 ولی خب به هر دلیلی مشکل پیش می آورد

چهارم اینکه وقتی میکرو VCC & GND نداره پایه هاش آزاد حساب میشه. بازم نیاز به ریست نگه داشتنش هست ؟
                            G*B*J*T

دیدگاه

هارم اینکه وقتی میکرو VCC & GND نداره پایه هاش آزاد حساب میشه. بازم نیاز به ریست نگه داشتنش هست ؟
                              همیچین آزاد هم نیستا...
                              احتمال داره پایه ها از طریق مدار داخل خود آی سی یه مقدار اهمی از خودش نشون بدند و روی هم تاثیر بزارند...
                              موفق باشید

دیدگاه

سلام خدمت دوستان

آقا من از گفته های این تاپیک هیچی سر در نیوردم یکی میگه اینکار رو بکن یکی دیگه میگه این کار رو نکن نمیشه

که ریسکش بالاس من از دیتاشیت این آی سی یک عکس میزارم دوستان لطف کنند بر اساس این دیتاشیت پایه های

مخصوص پروگرامر رو مشخص کنند و یا بر روی همین شکل نشان دهند . با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X