اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آهنگ زدن با AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آهنگ زدن با AVR

نوشته اصلی توسط Mohpooria
    این هم برنامه ی wave2hex و hex 2wave:
    http://mohpooria.110mb.com/VB/Wave/Wave.exe
    سلام
    من تازه با VB شروع به کار کردم اگه میشه در مورد ساخت برنامه با VB یه سری توضیحات بدید
    در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم لطف آنچه تو اندیشی حکم انچه تو بنمایی

دیدگاه

اینم برنامه کامل آهنگ زدن با انواع نتها و آهنگهای آماده به زبان شیرین بیسیک
      http://mcselec.com/index.php?option=com_content&task=view&id= 221&Itemid=57

دیدگاه

سلام
        بگو بهترین برنامه ای که می تونی بنویسی چیه تا بفهمیم باید از کجا شروع کنیم.
        برای یادگیری VB هم بهتره بری به فروم های برنامه نویسی من www.barnamenevis.org رو بهت پیشنهاد میدم.

دیدگاه

ببخشید فکر کنم اینجا قسمت میکرو Avr باشه نه وی بی . :angry:

آقا این بحث آخر به کجا رسید من تو کف موندم :eek:

چه جوری میشه با PWM آهنگ زد ؟؟ :nice: :nerd:
          s-h-s.blogfa.com

دیدگاه

:eek:

دیدگاه

این لینکی هم که گذاشتی با بسکام هست .

من سی میخوام :cry2:
              s-h-s.blogfa.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shabahang
                ببخشید فکر کنم اینجا قسمت میکرو Avr باشه نه وی بی . :angry:

آقا این بحث آخر به کجا رسید من تو کف موندم :eek:

چه جوری میشه با PWM آهنگ زد ؟؟ :nice: :nerd:
                اولا سلام
                ثانیا ببخشید من فقط یه راهنمایی کوچولو میخاستم
                ثالثا به نظر من میشه برنامرو به این صورت نوشت که یک آرایه به اندازه یک سکتور mmc نوشت (512 byte ) سپس توسط یکی از تایمرهای میکرو (مثلا تایمر صفر ) اینتراپتی با فرکانس سیگنال wave (مثلا 12Khz) درست کرد .بعداز اون در هر اینتراپت یک بایت از آرایه رو در رجیستر pwm یکی دیگه از تایمرها (مثلا 2) میریزی خب حالا وقتی این 512 بایت رو پخش کردی یه سکتور دیگه رو میخونی و میریزیش داخل آرایه و این سیکل همین طور ادامه پیدا میکنه
                برای دریافت سیگنال صوت میتونی مستقیما هدفون رو به خروجی PWM وصل کنی ولی کیفیت چندانی نداره برای اینکه کیفیت سیگنال بیشتر بشه باید از فیلتر استفاده کنی . فیلتر رو میتونی به دو صورت استفاده کنی RC یا RL که نوع ساده اون RC هست (چون در فیلتر RL به صورت عملی، ساختن سلف سخته ).
                طراحی فیلتر باید به گونه ای باشه که فرکانس بالای 20Khz رو فیلتر کنه (محاسباتش ساده هست ) ولی کار ساده تر اینکه به صورت سعی و خطا مقدار RوC فیلتر رو به دست بیاری مثلا یک مقامت 1K با یک خازن که یک سر اون به زمینه و سر دیگش به مقاومت وصل شده رو میتونی استفاده کنی
                فایل WAVE رو که آقای کاظمی گذاشته میتونه کمکت کنه

دو تا نکته رو یادت باشه که 1- هرچه فرکانس بالاتر باشه کیفیت بیشتر میشه (حداکثر 48Khz)
                2-فیلتر درجه 2 تقریبا برای کیفیت خوب کافیه
                در ضمن من اون مطلب رو اینجا به خاطر این عنوان کردم که مربوط به بحث بود
                موفق باشید

دیدگاه

با این تفاسیر پس من هنوز باید تو کف بمونم . :eek: :cry2:
                  s-h-s.blogfa.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mjelecom
                    سلام
                    بگو بهترین برنامه ای که می تونی بنویسی چیه تا بفهمیم باید از کجا شروع کنیم.
                    برای یادگیری VB هم بهتره بری به فروم های برنامه نویسی من www.barnamenevis.org رو بهت پیشنهاد میدم.
                    سلام
                    همون طور که گفتم من تازه شروع کردم
                    الان میتونم یک برنامه ماشین حساب بنویسم
                    در ضمن من نظرم اینه که یک تاپیک ویژه برای این موضوع باز بشه تا روی کاربرد VB به صورت تخصصی تر بحث بشه

دیدگاه

کسی نیست

دیدگاه

برای شروع دنبال کارهایی که MSCOMM.OCX میتونه انجام بده بگرد. :mrgreen:
                        www.planet-source-code.com
                        اونوقت میتونی قدرت کنترلی کامپیوتر رو در اختیار سخت افزارات بگذاری. :bye

دیدگاه

چرا حتما میخواهید فرکانس رو توسط میکرو تولید کنید ؟!
                          فتو بلاگ من
                          کاردستی ها :
                          روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
                          فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
                          کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

:angry:در باره dacبیشتر توضیح بدین

دیدگاه

من با pwm اهنگ playکردم
                              کافیه عذذ رو بریزی رو oc1a
                              dim x as byte
                              x=oc1a
                              علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

سلام به همه ی دوستان . اینقدر سوالای مختلفی توی این تاپیک مطرح شده که حقیقتا آدم سردرگم میشه.
                                اما در مورد PWM اون هم در محیط CodeVision
                                ببینید همونطور که می دونید PWMآ‌ مخفف Pulse Width Modulation هست و همونطور که از اسمش معلومه ، مدولاسین پهنای پالس رو انجام میده یعنی از پهناهای مختلف پالس می تونیم استفاده کنیم برای کارای کنترلی . یکی از کاربردهای PWM فارغ از هر محیط کامپایلری ، اینه که به عنوان منبع ولتاژ متغیر در راه اندازی عناصر مداری مختلف ازش استفاده کنیم یعنی چون عرض پالسمون متفاوته ، این رنج تغییر رو با تغییرات ولتاژ از صفر تا 5 متناظر کنیم . اگه بهتر بخوام توضیح بدم می تونید به ازای هر عرض مفید پالس (duty cycle ) یه ولتاإ¾ژ مشخص رو تولید کنید ( برای اطلاع از ولتاژ هم می تونید از یه مولتی متر استفاده کنید)
                                حالا چه طوری توی CodeVision این PWMآ‌ رو تولید کنیم ؟
                                اول بریم سراغ دو نوع متداولش : مد سریع و تصحیح فاز . اما هر کدوم یعنی چی . خب اولی توی حالت تک شیب (فقط یک جهته اونم بالا رونده) عمل مقایسه رو انجام میده و دومی توی حالت دوشیب (دوجهته ، هم بالا و هم پایین) . اما مقایسه ی چی با چی؟
                                خب ببینید برای تولید کل موج PWMآ‌ باید از تایمر استفاده کنیم . حالا این تایمر که به کار میفته شروع می کنه شمارش از صفر تا مقدارTOPآ‌خودش و مقدار رجیستر TCNT رو افزایش میده (توی همون رنجی که گفتیم) . از یه طرف ما یه مبنای مقایسه تعریف می کنیم که به عنوان رجیستر OCR میشناسنش . حالا اگه این مقدار OCRآ‌ با TCNT مقایسه بشه در مد سریع ، وقتی عمل برابری اتفاق بیفته ، موج تولیدی روی پایه ی OC تریگر میشه یعنی می ره بالا و رسیدن به مقدار TOP دوباره بر می گرده پایین و این عمل مدام ادامه پیدا می کنه . پس برای تولید شکل موج PWM کافیه مقادیر OCR متفاوتی تعیین کنیم تا این موج خروجی عرض پالس های مختلفی تولید کنه .

امیدوارم مبحثش روشن شده باشه . اگه سوالی بود بگید . راستی الان اینجا هیچ نرم افزار برقی نصب نیست والا براتون سورس یه برنامه ی نمونه رو هم میذاشتم . حالا رفتم خونه می نویسم و پلود می کنم . موفق باشید .

[hr]عاشقان نقطه ی پرگار وجودند ولی عشق داند که در این دایره سرگردانند
                                دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X