اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی درمورد avi و avr ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راهنمایی درمورد avi و avr ؟

سلام عباس جون
    نیما نداریم سیا داریم(کوچیکتم هستم)
    در مورد اینکه خیلی فشرده می کنه شکی نیست.چون r g b رو برای هر پیکسل تو دو بایت ذخیره می کنه.
    رنگ هر پیکسل از خونه 808 هگز شروع میشه.
    اگه هگز ادیتور داری امتحان کن.مثلا برای رنگ سفید دو بایت اول بصورت ff ff هستش و برای رنگ مشکی 00 80 ,...
    برای دیکد کردنش هم روش های مختلفی وجود داره...

گسترده تر از هر چیز دل مومن است(امام علی (ع))
    [glow=red,2,300]R[/glow]
    [glow=green,2,300]G[/glow]
    [glow=blue,2,300]B[/glow]

دیدگاه

:eek:
      سلام شرمنده اشتباه کردم یه سره و هزار سودا آقا سیا
      در مورد اون فرمت من بازم میگم دارید اشتباه میکنید یا فرمت تولیدی یولید من باشما فرق داره
      اولا شروع فریم های من اونجایی که شما میگی نیست و خیلی جلوتره
      فکر کنم این فرمت فشرده سازی اینجوری کار میکنه که میاد هر مثلا 15 فریم یه نمونه میگیره از تصویر بعد فریم های بعدی رو بصورت تفاضلی با این فریم میسازه اینجوری با در دست داشتن فرم نمونه همراه با اختلاف هر فریم دیگه میشه فریم اصلی رو ساخت پس یعنی مثلا در هر 15 فریم یه فریم دقیقا همون فریم اصلی تصویر هست ولی بقیه فریم ها برای ما قابل استفاده نیست (این مطلب در مورد این فرمت حدسی بیش نیست که با بررسی داخل فایل بدست اومده و قابل استناد نیست)
      حالا وقتی شما میای یه فیلم کاملا تک رنگ باهاش میسازی تمام فریمها شبیه هم هستند و اختلافی هم با هم ندارن پس توی فایل درسته که همون فریمو میبینید ولی در واقع 15 فریم در میون داری میبینی
      برای امتحان گفته هام یه فیلم تک رنگ بدون فشرده سازی با مشخصات قبلی بساز و همون فیلمو با این فرمت فشرده سازی بساز میبینی که که حجمشون زمین تا اسمون با هم فرق دارن
      بعد با یه هگز ادیتور یا نوت پد قیافه داخل فایل ها رو با هم مقایسه کن و با نوشته هام مقایسه کن یه چیزای جالبی میاد دستت راستی نوشتی که چون rgb رو توی یه بایت تکی ذخیره میکنه پس حجمش کمه
      یه حساب سر انگشتی بکن و حجم فایلو تخمین بزن مثلا اندازه تصویرت 128*64 باشه پس 8192 پیکسل برای هر فریم داری حالا این عدد رو ضرب در تعدار فریما بکن یه حجمی میشه
      حالا این عدد رو با حجم واقیی مقایسه کن میبینی که کلی فرق دارن
      موفق باشی

[glow=black,2,300]بردی جالب با سیستم عاملی جالب !!![/glow]

دیدگاه

سلام عزیز دل دشمنت شرمنده.
        خوبی ؟
        این لینکی که میزارم فیلمی هستش که توسط اسکرین ریکردر گرفته شده.(50kb)
        http://www.4shared.com/file/199258324/3ec8f4fd/test1.html
        که از کمپرس microsoft video 1 استفاده شده.و از خونه 808 هگز دیتای پیکسل ها از سمت چپ پایین بصورت دوبایتی بار گذاری میشود.
        که اگه خونه 808 هگز رو 00 وخونه 809 هگز رو fc قرار بدین پیکسل سمت چپ پایین قرمز می شود.
        [glow=red,2,300]اختلاف ما از اونجا آب می خوره چون ما از یم برنامه یکسان برای تولید فیلم استفاده نمی کنیم.[/glow]

راستی عباس جون شما مگه عمران نمی خونی؟! چرا سر از الکترونیک دراوردی؟ :eek:
        [glow=red,2,300]R[/glow]

دیدگاه

سلام
          آقا من رنگیشو پخش کردم 5 فریم در ثانیه 128*128 توضیحات کاملش توی تاپیک "کم آوردن سرعت در پخش فایل Avi" بخون
          الانم یه آموزش نوشتم که تا چند روزه دیگه میزارم رو سایت.
          راستی عباس جان نظرت چیه راجع به کار با فرمت های پیشرفته تر و یا کامپرس شده با ARM و اون ال سی دی های N96?
          الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

قوربونت آقا
            اون فیلمیو که گذاشتی نگاه کردم
            بردمش توی یولید دل و رو دشم با هکس ادیتور دراوردم
            اندازه 61*66 پیکسل کلا 162 فریم بیت ریت 16 حلا محاسبه حجم فایل 66*61*2=8052 این شد حجم هر فریم حالا 8052*162=1304424 یعنی حدود 1.3 مگابایت در حالی که حجم اصلی فایل 50کیلو بایته پس داره یه اتفاقاتی روی فایل انجام میشه که دلیلش به احتمال قوی ایناست:
            اولا توی فایل اولین فریم سفید FFFF هست که اگه اونو کپی کنی توی یه فایل دیگه اندازش میشه 240 بایت یهنی اندازه فریم سفید اول 240 بایته در حالی که باید 8052 باشه این به این دلیله که برنامه اومده هر مثلا 16*16 پیکسل تصویرو یه پیکسل کرده و براش دو بایت در نظر گرفته که این کار برای فیلم تک رنگ مشکلی نداره ملی برای فیلم واقعی کیفیت رو داغون میکنه
            دوما : توی فایل قبل از فریم اول ببین یه دونه 00db داره که نشون میده این فریم فریم مادره یعنی این ذخیره شده و n فریم بعدی با اختلاف از این بدست میان.
            بعد از اولین فریم هم نگاه کن 14 تا 00dc میبینی که نشون دهنده فریم فرزند بودنه اگه دقت کنی هر کدوم از اونا نشانگر یه فریم هستند ولی 8 بایت بیشتر بعدشون نیست پس یهنی این فریمها دقیقا با فریم مادر یکی هستند من اونا رو شمردم حدود 157 تا بودن که با که اختلاف کمی با فریم های اصلی داره
            بعد بهتره برای ساختن فیلم از یه نرم افزار مرجع استفاده کنی که مطمئن باشی فرمتش همونیه که ما میدونیم
            عمران:تنها رشته ایی که تو دنیا بهش علاقه ندارم عقشم الکترنیک
            سلام بر امیر حسام گل
            نظرم مساعده ولی الان دارم یه برد خیلی قشنگ و کو چولو به اندازه السیدیه میسازم که یه سیستم عامل(اگه بشه بهش گفت سیستم عامل)
            شبیه قیافه ویندوز با تاچ روش اجرا بشه البته قبلا یکی ساختم و یه کم برنا مه براش نوشتم خیلی باهال شده بود مثل ویندوز منوهاش مینیمایز میشد میرفت توی تسک بار تا 10 تا برنامرو هم مینیمایز شده نگه میداشت ولی بد شانسی ال سیدیه سوخت گفتم پس منم گفتم اول برد رو جمعو جور تر کنم بهد السیدی بگیرم
            یادم میگفتی که هنر اینه که با همون AVR فسقلی کار های بزرگ بکنیم
            حالا من دارم با PIC این کارو میکنم
            در مورد یه فرمت دیگه ما باید از یه فرمتی استفاده کنیم که اولا حافظه زیادی برا پردازش نیاز نداشته باشه دوما سرعت زیادی هم نخواد
            و سوما تا حدی ساده باشه که بشه براش برنامه نوشت و گرنه سیستم عامل زیاد هست که همه کار خودش میکنه :biggrin:

عزت زیاد

[glow=black,2,300]بردی جالب با سیستم عاملی جالب !!![/glow]

دیدگاه

سلام عباس جون.
              من که دیگه بیخیال این microsoft video 1 شدم همون none compression کار می کنم.
              از ممنونم عباس جون.

جناب fam شما از چه مدل lcd استفاده کردین؟PCF8833؟

[glow=red,2,300]R[/glow]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X