اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساده ترین دور سنج شفت اینکودر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساده ترین دور سنج شفت اینکودر

من با دست کاری یک ولوم ساده یعنی با حذف زبانه محدود کننده زاویه حرک محور ولوم می خوام یک شفت اینکودر بسازم محور ولوم را به موتور وصل میکنم و بدنه ولوم را ثابت نگه می دارم و با چرخش محور ولوم ولتاز تقسیمی ولوم رو با avr اندازه می گیرم گذر از صفر مشخص و تازه این شفت اینکودر مطلقه
    حال سوال اینه در هر ثانیه چند بار با avr میتونم ولتاز رو اندازه بگیرم
    فرض کنید موتور سروو باسرعت 50 دور در ثانیه می گردد و در هر دور می خواهیم 500 پله رو تشخیص بدیم که می شه 25000
    آیا شدنیه
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

پاسخ : ساده ترین دور سنج شفت اینکودر

ولوم ها 360 درجه نمیچرخن
    حدود 270 درجه س
    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

سلام.
      خیلی ایده ی جالبیه.حتما امتحانش کن،به نظر من جواب می ده.
      اگه جواب گرفتی به ما هم خبر بده.
      davood.shaghaghi@gmail.com

دیدگاه

محدودیت در چرخش و استهلاک مکانیکی دو تا عامل هستش که نمیتونی خوب از کارت جواب بگیری
        :rolleyes:
        از ما کفتن بود حالا خودت می دونی :applause: :applause: :applause:

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

سلام

دوست عزیز بستگی به فرکانس کاری ADC داره در عمل اگر فرکانس کاری ADC ده برابر فرکانس ولتاژ در حال تغییر باشد این کار قابل انجام است . مثل کاری که برای ضبط صدا با استفاده از ADC انجام میشه. ولی یه نکته است که با فرض اینکه دو سر ولوم رو به 5 ولت بدی(در بهترین حالت ) تفکیکی که می خواهی برابر 0.0002=5/25000 در حالی که با ADC داخلی میکرو رزولیشن برابر است با :0.00488= 5/1024 یعنی نمی شه اون مقدار پله رو بدست آورد .

ولی اگر هم تعداد پله ها رو کم کنی بازم باید حداکثر یک دوم بیشترین پله قابل دسترس باشد .

من گفته هام رو عملی تست نکردم ولی اطمینان نسبتا بالایی نسبت به اونها دارم . بازم می تونی روی اونها فکر کنی. :bye

دیدگاه

پک های u شکل مادون قرمز دونه ای 600-700 تومنه که اگه یک صفحه سوراخ دار درست کنی همون قدر وقتت رو می گیره
            در ضمن استهلاک مکانیکی هم نداره
            بهتر نیست برای هر کاری از ابزار و وسیله ای که برای همون کار طراحی شده استفاده کنی

اگه می خوای اونو به عنوان یک طرح نو خودت انجام بدی و ببینی چطوری جواب میده خیلی عالیه
            اما اگه فکر می کنی بهتر از اونی که گفتم می تونی جواب بگیری به نظر من دای اشتباه می کنی

مثلا یک شمارنده 10 رو در نظر بگیر
            بخوای بدون میکرو کنترلر روی ال سی دی نمایش بدی فکر می کنی چقدر سخت افزار نیاز داشته باشه یا چقدر وقتت رو بگیره
            این کار شدنیه اما هزینه و زمان و دشواری زیادی داره

دیدگاه

باتشکر
              پک های u شکل مادون قرمز دونه ای 600-700 تومنه
              من ازون پک ها میخوام امکان داره یک از اونها برای من بخرید و پست کنید من تو تبریز هستم
              من با مادون قرمز کار کردم ولی کار مشکل تر از اونی که فکر می کنید
              اگر صفحه سوراخ دار با سرعت زیاد بچرخد سه پله و حتی 20 پله سوراخ با هم از از جلوی دیود فرستنده رد میشه و درست جواب نمیده از هر 3 سوراخ یکی رو تشخیص میده بنا بر این با ید قطر شعاع نوری خیلی باریک باشه و تو مو سها از دیود های عدسی دار مخصوص استفاده می کند که من پیدا نکردم
              آشکار سازی دیود گیرنده هم مشکل است اگر نور محیط زیاد باشه کلاه آشکار سازی نمیشه
              این قضیه برای من حیاتیه هر طور یکه میتونین کمک کنید
              من در تیراز بالا احتیاج به شفت اینکودر 360 پالس یا بیشتر در هر دور دارم وتا 3 هزارتومن هم برام صرف میکنه که بسازم یا بخرم من رو راهنمایی کنید
              تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
              داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

من از اون که شما می گی استفاده کردم بشرط اینکه خروجی شو خوب تقویت کنی
                من تا 90 کیلو هرتز رو هم اندازه گیری کردم
                اگه شکل موجش رو روی اسکوپ ببینی می فهمی مشکلت کجاست

http://roboeq.com/modules.php?op=modload&name=Web_Links&file =index&req=viewlink&cid=8

آخرین محصول این صفحه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X