اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک مدار طراحی کردم با mega8 ببینید درسته؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک مدار طراحی کردم با mega8 ببینید درسته؟

سلام. یک مدار طراحی کردم با mega8 و 6 عدد IRF540. ببینید از نظر طراحی درست است؟

پاسخ : یک مدار طراحی کردم با mega8 ببینید درسته؟

این مدار رو عملا اگر ببندین با مشکل مواجه میشین
    چون که IRF540 با 5 ولت اشباع نمیشه تازه یک مقاومت هم سر راهش گذاشتین باید از یک ترانزیستر برای تقویت ولتاژ استفاده کنید
    ولتاژ تحریک ماسفت ها حدود 10 ولته

دیدگاه

سلام.
      من این مدار رو ساختم البته با 3 ماسفت IRF540.
      مدار به خوبی کار می کند. ولی می خواهم از 6 تای ماسفت IRF540 دیگه استفاده کنم. آیا مدار بالا مشکلی ندارد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feshwari
        سلام.
        من این مدار رو ساختم البته با 3 ماسفت IRF540.
        مدار به خوبی کار می کند. ولی می خواهم از 6 تای ماسفت IRF540 دیگه استفاده کنم. آیا مدار بالا مشکلی ندارد؟
        فکر کنم ماسفت هایی که من کار کردم با اونی که شما دارین فرق داره :mrgreen:
        اگر می خاین جفت جفت ماسفت ها رو گیت هاشون رو به هم وصل کنی مشکلی نداره اگر 100 تا هم ماسفت بزاری و با میکرو راشون بندازی مشکلی پیش نمی یاد چون که گیت ماسفت کاملا عایق شده و هیچ جریانی نمی کشه فقط باید ولتاژ مورد نیاز تحریک رو تامین کرد

دیدگاه

سلام بر armstk عزیز ماسفت مورد استفاده چی بوده
          هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
          بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
          میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

ماسفت من IRF450 بودش

دیدگاه

میشه بپرسم برای چی داری این کارو میکنی برای جریان بیشتره یا این که حالت خاصی هست .
              A-Hosseini

دیدگاه

من برای راه اندازی 3 ماسفت IRF540 از پین های PWM میکروی mega8 استفاده می کنم. مثل اینکه برای فعال کردن ماسفت به ولتاژ 10 یا 12 ولت احتیاج است.
                از ترانزیستور منفی استفاده کنم برای تقویت یا مثبت؟ من 2N3094 و 2N3906 دارم. از کدام استفاده کنم. مدارش باید چطور باشد؟
                ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X