اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرستنده دیتای اینفرارد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرستنده دیتای اینفرارد

سلام به همه. دنبال یک فرستنده دیتا هستم که برای پروژه پایان ترمم استفاده کنم. برای این کار میخوام مثلا عدد 0123456789 رو داخل یک میکرو ذخیره وسپس ارسال کنم و در گیرنده هم بعد از دریافت نشون بدم. اینکه چطوری عدد مورد نظر رو کد کنم و به چشم فرستنده بدم و چطور در گیرنده دیکد کنم رو یاد ندارم. اگه از دوستان کسی میتونه هرچند جزئی کمکم کنه. منتظرم..............
    چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

پاسخ : فرستنده دیتای اینفرارد

سلام می خوای وایر لس باشه؟؟؟

دیدگاه

سلام
      فکر کنم با usart حل بشه
      در فرستنده کارکترر را می فرستنی توی گیرنده هم می گیری و نمایش می دی

دیدگاه

تشکر از دوستانی که بالاخره جواب منو دادن.
        در جواب دوست عزیز Green fire:
        من یک فرستنده و گیرنده مادون قرمز میخوام که این کار رو بکنه. بنابراین فکر می کنم همون وایر لسه. حلا دیگه نمی دونم منظور شما چیه؟
        و در جواب دوست دیگه"یاسین":
        تا الان uart و usart به چشمم خورده ولی نه میدونم چیه ونه کاربردشو میدونم. اگه یک مقاله (ترجیحا فارسی) یا یک مدار برام بفرستید ممنون میشم. ناگفته نمونه که من برد زیادی نمیخوام( خیلی باشه 10 الی 20 سانت) فقط دقت بسیار بسیار بالایی داشته باشه.
        یه چیز دیگه... من کاراکتر نمیخوام بفرستم. فقط یک عدد 10 رقمی. به عبارتی کد ملی یک نفر. البته ممکنه تعداد ارقام فرق کنه چون علاوه بر کد ملی باید سایر مشخصات یک شخص رو بفرستم

دیدگاه

ببین دوست عزیز من تا به حال دوتا میکرو را به هم وصل کردم و از فرستنده به گیرنده چیزی فرستادم فکر کنم مادون قرمز هم کاری نداشته باشد اگر شد یک چیزی می گذارم

نوشته اصلی توسط mojtaba bahador
          .. من کاراکتر نمیخوام بفرستم. فقط یک عدد 10 رقمی.
          عدد هم فرقی نمی کنه تو به جای خود عدد کارکتر عدد را بفرست :icon_razz:

دیدگاه

سلام به همه. دنبال یک فرستنده دیتا هستم که برای پروژه پایان ترمم استفاده کنم. برای این کار میخوام مثلا عدد 0123456789........
            سلام
            1- با چه زبان برنامه نویسی کار می کنی ؟
            2- برای اینکه دقت بالا داشته باشی با ید از گیرنده های TSOP استفاده کنی توی بازار بهش میگن چشمی پارس قیمتش حدود 400 الی 600 تومن هست (امجد گیرت میاد)
            TSOP1156.pdf
            این دو تا مقاله در مورد ارسال دیتا با مادون قرمز هستش ، ببین بدردت می خوره ؟
            INFRA RED.pdf
            ir remote.pdf

در ادامه هم شیوه کدینگ در کنترلهای SONY، JVC و NEC رو برات گذاشتم.
            JVC IR 2.pdf
            NEC.pdf
            Sony.pdf

اگه مطلب دیگه ای بود بپرس باهم روش کار می کنیم
            یا حق
            در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم لطف آنچه تو اندیشی حکم انچه تو بنمایی

دیدگاه

با تشکر از دوست گرامی "محمد اسدی"
              با بسکام کار میکنم
              از چشم گیرندش اطلاع دارم منتهی چطور باید اطلاعات رو کد کنم؟ که به راحتی هر کسی نتونه اطلاعات ارسالی منو بخونه. برای مثال یک سری ساعت ها هست که وقتی یک فرستنده مثلا کنترل TV رو جلوش میگیری و یک کلید رو میزنی...... ساعته کد ارسالی رو میخونه و شما بعدا میتونی با ساعتت کانالهای TV رو عوض کنی( در ماشینهای پژو و آردی هم یک فرستنده هست که درها رو باز میکنه. این ساعت اونجا هم کار میکنه)....... من یه روش یا یه مداری میخوام که امنیت بالایی داشته باشه. چشمی که شما فرمودی سطح گیرندگیش بالاست

دیدگاه

با تشکر از دوست گرامی "محمد اسدی"
                با بسکام کار میکنم
                از چشم گیرندش اطلاع دارم منتهی چطور باید اطلاعات رو کد کنم؟ که به راحتی هر کسی نتونه اطلاعات ارسالی منو بخونه. برای مثال یک سری ساعت ها هست که وقتی یک فرستنده مثلا کنترل TV رو جلوش میگیری و یک کلید رو میزنی......
                منظورت رو از ساعت نفهمیدم
                در مورد سوالات دیگت پست قبلی رو ویرایش کردم ببین کارتو را همیندازه
                درمورد رمز نگاری هم شیوه های زیادی هست که بستگی به میزان امنیت مورد نیازت داره ، یک آی سی توی بازار به اسم PT2262 که توی ریموت ماشین به کار می ره می تونی دیتاشیتش رو بگیری ببینی می تونی کدش رو پیاده کنی ؟ اگه نتونستی می تونی از یه الگوریتم خودساخته استفاده کنی ، یه مطالعه کن بعد منو در جریان بذار
                (بهم PM بده)

دیدگاه

سلام
                  فکر کنم یک مشکل پیدا شد من با c می نویسم می خواهید شما بروید c هم یاد بگیرید ضرر نداره
                  ولی به هر حال من برنامه را با زبان c براتون نوشتم و همان عدد 0123456789 را از فرستنده به گیرنده می فرستد حالا شما می توانید جای اعداد از کارکترهم اسشفاده نماید. خلاصه شرمنده دیگه :redface:
                  فقط می ماند این که شما ان سیم وسط دو میکرو را قطع کنید و یک فرستنده گیرنده بزارید
                  فکر کنم حله
                  از ادرس زیر می توانید دانلود کنید
                  http://up.iranblog.ir/7/1271122660.rar

دیدگاه

دوباره سلام
                    توی Help بیسکام عبارت GETRC5 رو سرچ کن یه پروژه با SFH506 رو انجام داده که فکر میکنم کارت رو راه بندازه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X