اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تامین جریان سون سگمنت توسط میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تامین جریان سون سگمنت توسط میکرو

نوشته اصلی توسط masoodhashemy
    منم قبلا با ترانزیستور بستم فکر کنم یک خورده چشمک داشت البته سرعت رفرش خیلی مهمه تازه 1 میلی ثانیه سرعت هم خیلی زیاده چون میشه 1 کیلو هرتز! همون روشی که گفتم ببند مشکلات همه حله.
    ُسلام
    شما به جای اینکه یک بار یک عدد رو نمایش بدی بهتره از زیر برنامه استفاده کنی و چندین بار این کار را انجام بدی.

دیدگاه

برنامه دما سنج رو با lm35 و سون سگمنت رو نوشتم و در پروتئوس کاملا جواب داده اما در عمل هم چشمک میزنه هم نورش کمه
      اینم لینکش نظر بدید:
      http://rapidshare.com/files/382772882/dama.zip.html

دیدگاه

مشکل چشمک زدن رو حل کردم
        به جای 1 میلی ثانیه , 250 میکرو ثانیه wait کردم و به جای 20 بار رفرش , 10 بار رفرش کردم
        فقط مشکل نور باقی مونده :sad: از دو تا uln2803 استفاده کردم اما مشکل همچنان باقی است لینک مدار و برنامه در ارسال قبلیم هست اگر کسی میتونه کمک کنه

دیدگاه

دوستان نکته ای به نظرشون نمیرسه؟؟!!
          مدار رو با 74244 هم بستم اما دوباره نورش کمه!!!
          لینک برنامه و شبیه سازی :
          http://rapidshare.com/files/383077679/dama_2.zip.html

دیدگاه

دوستان کمک کنید چرا همه رفتید و پشت سرتون رو...
            مداری که لینکش در ارسال قبلی هست با استفاده از دو تا آی سی بسته شده یکی uln2803 متصل به پایه های دیتا و دیگری 74244 متصی به آند مشترک ها که در پروتئوس مشکلی نداره
            اما در عمل با کمال تعجب نورش کمه و علاوه بر این یه مشکل عجیب داره مثلا اگه سون سگمنت عدد 18 رو نشون بده روی قسمت 1 led هایی که مربوط به عدد 8 است هم با نور کمتر نیز روشن هست هر کاری کردم درست نشد و عدد 18 مثل 88 نشون داده میشه :cry2:

دیدگاه

من در تعجم چرا برنامه رو این جوری نوشتی. :rolleyes:
              شما در یک do-loop دما رو بخون و با تایمر 0 که کانفیگ زیر دارد دما رو نشون بده:
              Config Timer0 = Timer , Prescale = 8
              Enable Interrupts
              Enable Timer0
              On Ovf0 Show
              اقلا تا ایتجا از برنامه مطمن میشویم.
              در مورد سخت افزار هم شما از ul2803 استفاده کردی فرضا اگر uln2803 توان 2 آمپر داشته باشد که 74244 این توان را ندارد! پس هر دو آیسی بافر یکسان بگذار.با 74245 نیاز به 12 ولت هم نیست.این چیزی که در زیر گذاشتم دقیقا با همین روشی هست که توضیح دادم آخ هم نگفته:
              http://www.4shared.com/file/VNfS2XVz/common_anode_v25.html

دیدگاه

Enable Interrupts
                Enable Timer0
                On Ovf0 Show
                در مورد سخت افزار هم شما از ul2803 استفاده کردی فرضا اگر uln2803 توان 2 آمپر داشته باشد که 74244 این توان را ندارد! پس هر دو آیسی بافر یکسان بگذار.با 74245 نیاز به 12 ولت هم نیست.این چیزی که در زیر گذاشتم دقیقا با همین روشی هست که توضیح دادم آخ هم نگفته:
                با سلام
                فزق 74244 با 74245 چیه؟؟؟
                من دو الان دو تا 74244 تو خونه دارم میتونم به جای 74245 ازشون استفاده کنم؟؟؟
                شما که زحمت کشیدی فایل bas رو هم میذاشتی دیگه :icon_razz:

دیدگاه

74244 مثل 74245 هست فقط 74244 دو طبقه 4تایی هست اما 74245 یک طبقه 8 تایی هست.
                  لذا با همون 74244 هم میتونی کار کنی فقط 2 نا پایه enable داره.اما چون 74245 یک طبقه هست یک پایه enable دارد.
                  شما اگر میخوای با 74244 کار کنی:
                  یک آیسی 74244 برای دیتا بزار پس 2 تا enable رو به زمین وصل کن.
                  آیسی دوم 74244 رو به آند مشترکها بزن و فقط enable همون طبقه ای که به آند مشترک وصل هست به زمین بزن.

دیدگاه

74244 مثل 74245 هست فقط 74244 دو طبقه 4تایی هست اما 74245 یک طبقه 8 تایی هست.
                    لذا با همون 74244 هم میتونی کار کنی فقط 2 نا پایه enable داره.اما چون 74245 یک طبقه هست یک پایه enable دارد.
                    شما اگر میخوای با 74244 کار کنی:
                    یک آیسی 74244 برای دیتا بزار پس 2 تا enable رو به زمین وصل کن.
                    آیسی دوم 74244 رو به آند مشترکها بزن و فقط enable همون طبقه ای که به آند مشترک وصل هست به زمین بزن.
                    البته فکر کنم 74245 یه پایه dir هم داره که میتونی با استفاده از اون a رو به b و برعکس انتقال بدی پس فکر کنم بهتره بگیم دو طبقه 8 تایی است
                    هم با 74244 و 74245 امتحان میکنم ببینم مشکل برطرف میشه یا نه
                    راستی اگه اشتباه نکنم هر کدوم از پایه های این دو تا آی سی میتونه 24 میلی آمپر جریان بده این مطلب درسته؟؟؟
                    خوب اگه این طوری باشه اگه هر ال ای دی 10 میلی جریان بکشه میشه 70 میلی و آی سی قبل از آند مشترک نمیتونه این جریان رو بده و بازم مشکل نور داریم؟؟؟

دیدگاه

با دو تا 74244 امتحان کردم البته با همین برنامه خودم
                      اما همون مشکل وجود داره نور سون سگمنت ها با شدت کمتر روی سون سگمنت مجاور میفته البته اگه wait رو زیاد کنم از بین میره اما سون سگمنت ها چشمک میزنند :angry:

دیدگاه

با سلام به همه عزیزان
                        چرا خودتونو این همه دردسر می دین من یه ساعت دیجیتال با 6 تا سون سگمنت درست کردم که فقط یه پورت میکرو رو اشغال می کرد چون از روش TDM (time division multiplexing) استفاده کردم به این صورت که برای آند هر 7 سگمنت از یه ترانزیستور bc557 استفاده کردم و بیس شش ترانزیستور را به 6 پایه میکرو متصل نمودم حالا اطلاعات رو روی پورت داده می ریختم و با فعال کردن هر کدوم از 6 پایه مشخص می کردم داده روی کدوم 7 سگمنت نمایش داده بشه البته باید فاصله زمانی سوئیچ کردن ها بین 7 سگمنت ها خیلی کم و تنظیم شده باشه
                        چار فرانسه نباش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali akbar abasian
                          با سلام به همه عزیزان
                          چرا خودتونو این همه دردسر می دین من یه ساعت دیجیتال با 6 تا سون سگمنت درست کردم که فقط یه پورت میکرو رو اشغال می کرد چون از روش TDM (time division multiplexing) استفاده کردم به این صورت که برای آند هر 7 سگمنت از یه ترانزیستور bc557 استفاده کردم و بیس شش ترانزیستور را به 6 پایه میکرو متصل نمودم حالا اطلاعات رو روی پورت داده می ریختم و با فعال کردن هر کدوم از 6 پایه مشخص می کردم داده روی کدوم 7 سگمنت نمایش داده بشه البته باید فاصله زمانی سوئیچ کردن ها بین 7 سگمنت ها خیلی کم و تنظیم شده باشه

استفاده از ترانزیستور با مقاومت مدار را شلوغ میکنه در ضمن برای قسمت های متصل به دیتا نیز باید ترانزیستور بذاریم در غیر این صورت نور کمه
                          من ترجیح میدم به جای 9 ترانزیستور از 2 آی سی استفاده کنم

دیدگاه

مشکل افتادن نور سون سگمنت مجاور روی دیگری تقریبا برطرف شد
                            هر چه قدر کریستال رو بالاتر بردم نور سون سگمنت مجاور که روی دیگری می افتاد کمتر میشد تا اینکه در فرکانس 8000000 تقریبا اثر نور خیلی کم میشه
                            حالا چرا این طور میشه نمیدونم و چگونه میشه کاملا نور حذف بشه بازم نمیدونم؟؟؟

دیدگاه

Enable Interrupts
                              Enable Timer0
                              On Ovf0 Show
                              سلام آقای هاشمی
                              برنامه رو با تایمر و اینتراپت نوشتم اما فقط اعداد 0 تا 9 رو نشون میده!!! ببین ایرادش رو میتونی پیدا کنی :
                              http://www.4shared.com/file/umULh96n/temp1.html

دیدگاه

خیلی دمتون گرمه مطلب رو بدون جواب گذاشتید
                                خدا خیرت بده اقای پراو خوب میگفتی اخرش باید چیکار کرد. :angry: :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X