اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل وسایل برقی با تلفن ثابت(بسیار فوری)!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کنترل وسایل برقی با تلفن ثابت(بسیار فوری)!!!

اشکال ممکنه از چند چیز باشه
    احتمال قوی برنامه شما اشکال داره
    ممکنه وقتی رله وصل میشه جریان از مدار کشیده میشه و مدار از کار میوفته
    شما ببینید ایا وقتی که دکمه ایمیزنید mt8870 تن رو تشخیص میده؟(با یک ال ای دی که به خروجی مشترک ای سی وصل میکنید راحت میتونید تست کنید)
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

سلام behruz_e
      خیلی به بحث خوش امدی دیگه داشتم نا امید میشدم در مورد ضبط صدا به سوالات من جواب بدید (خواهش میکنم) :applause: :wow:

12-اگه میتونی شماتیک نقشه ضبط و پخش صدا رو با apr9600 قطعات جانبی ومقدار قطعات بزار و توضیحات رو بنویس

13-توی بازار apr9600 و mt8870 گیر میاد یا نه؟

در مورد سوال خودت هم وقتی قسمت اول و دوم رو جواب گرفتی(البته قسمت دوم رو حتما با led جواب بگیر) دیگه چیزی باقی نمیمونه مگر میکرو و برنامه که این قسمت رو باید چک کنی
      و چون تو خروجی هات از ترانزیستور استفاده میکنی حتما از دیود هرز گرد استفاده کن

بی صبرانه منتظر جواب هستم. :nice:
      دعا کنید برای من

چی شد پس لطفا همین حالا!

دیدگاه

پاسخ : کنترل وسایل برقی با تلفن ثابت(بسیار فو

از هردوتون ممنونم..
        من خروجی mt8870 رو بدون میکرو چک کردم ( با همون LED توی خروجی MT8870) جواب میده..
        ولی وقتی میکرو رو وارد مدار میکنم بعد از وصل رله دیگه MT8870 کلیدها رو تشخیص نمیده ، البته کلید اول رو تشخیص میده ولی بعد از کار میفته
        فکر نمیکنم برنامه مشکل داشته باشه آخه قسمت میکرو رو به تنهایی با 1 و 0 کردن ورودیها و فرمان دادن بصورت دستی امتحان کردم، جواب داد.
        چیکار کنم؟.. :sad:

جواب سوالت alizard جان.. APR9600 و MT8870 تو بازار گیر میاد..
        آخرین باری که خریدمشون.. APR9600 قیمتش 3800 تومان و MT قیمتش 850 تومان بود.
        واسه مدارم ، باشه در اولین فرصت واست میزارم
        behi

دیدگاه

خوب رله رو هم از مدار خارج کن ببین چی میشه
          پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

یعنی خودم به صورت دستی خط تلفن رو وصل کنم؟
            behi

دیدگاه

مدار ضبط صدا alizard...
              http://www.ecapic.ir/image/ECA-100528114947.jpg
              behi

دیدگاه

14-میکروفن خازنی استفاده کنم؟
                15-خوب فرمان میکرو باید چگونه باشه؟فقط یه سیم چطوری ادرس میگیره که از کجا بخواد پخش کنه

16-از انجا که من فقط یک بار میخوام ضبط کنم و بعد فقط میخوام پخش کنم چه قسمتهایی در مدار اصلی حذف میشه؟
                دعا کنید برای من

چی شد پس لطفا همین حالا!

دیدگاه

آره میکروفن خازنیه
                  اگه فقط میخوای یک بار صدا ضبط کنی پس فقط با پایه ی 1 سروکار داری و پایه های 2 و 3 و .. 6 آزاد میمونن( پایه 1 رو زمین کن)
                  وقتی پایه 27 صفر باشه آی سی آماده ضبط کردنه و وقتی یک باشه آماده پخشه
                  حالا پایه ای که از میکرو فرمان میگیره شروع و اتمام ضبط یا پخش رو به APR اعلام میکنه
                  اگه میکرو به اون پایه 0 بده آی سی با توجه به حالت پایه 27 شروع به کار میکنه و اگه میکرو به اون پایه 1 بده آی سی با توجه به حالت پایه 27 کار رو تموم میکنه
                  behi

دیدگاه

آقا امیر چی شد ؟ . . .
                    منظورتون این بود که بجای رله خودم به صورت دستی خط تلفنو وصل کنم؟؟؟
                    behi

دیدگاه

نه نگرفتم سوالمو واضحتر مینویسم من میخوام به حداکثر قسمت یعتی 8 تراک حافظه رو تقسیم کنم که هر تراک تقریبا میشه7.5 ثانیه برای یه بار میخوام هر هشت تراک رو ضبط کنم بعدا اضافه های مدار رو جدا کنم و میکرو دستور بده که فلان تراک رو پخش کن این حالتی که تو گفتی فقط یه 0و1 بیشتر نیست پس ادرس تراک از کجا وارد میشه؟

من فکر میکنم وقتی که شروع به پخش میخواهیم بکنیم از اول یه تراک تا اخر همون تراک رو پخش میکنه درسته؟

خلاصه گیج شد از این دیتا شیت یه حالت برای ضبط هشت تراک رو بگو که پایه ها به کجا وصل بشه و برای ضبط تو تراک اول فلان پایه ها رو 0 و1 کنم و همین طور تا تراک 8
                      بعد میشه قسمت پخش که میکروفن و اضافات مدار جدا میشه و با ادرس دهی یکی از تراک ها اجرا بشه

اقا امیر هم معمولا ظهر یا شب میاد.
                      در مورد سوال خودت:
                      خوب این جوری که تو میگی شاید رله بعد از عدد اول از کار میوفته خودت دستی رله رو وصل کن با سیم ببین درست میشه یا نه
                      دعا کنید برای من

چی شد پس لطفا همین حالا!

دیدگاه

متاسفانه MEGA8 سوخته، در اولین فرصت یکی میخرمو امتحان می کنم و بعد جوابشو میدم..

واسه سوالتم...
                        پایه های 1 تا 6 ترک های ضبط و پخشن که هر کدومشون 0 بشه عمل ضبط یا پخش روی همون ترک انجام میشه
                        اگر ضبط رو فقط روی یک ترک انجام بدی ، تمام 80 ثانیه روی همون ترک ضبط میشه
                        اگه درست متوجه شده باشم برای کاری که شما میخوای باید اول پایه 27 رو 0 کنی بعد ترک اول یعنی پایه یک رو 0 بدی و با فرمان به پایه 23 عمل ضبط روی ترک اول رو انجام بدی و برای بقیه ترک ها هم به همین صورت... بعد برای پخش پایه 27 رو 1 کنی و دقیقا همون کارا رو برای پخش صدا انجام بدی.
                        behi

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behruz_e
                          آقا امیر چی شد ؟ . . .
                          منظورتون این بود که بجای رله خودم به صورت دستی خط تلفنو وصل کنم؟؟؟
                          نه دوست عزیز منظورم رله خروجی بود اون رو از مدار خارج کن تا ببینیم ایا مشکل از جریانیه که رله میکشه یا نه!
                          اگر نقشه PCB یا یه عکس از پشت و رو مدارت هم بذاری شاید بهتر بتونم کمک کنم

دیدگاه

مدارو روی برد بورد بستم ، PCB نکشیدم

سعی میکنم نقشه شماتیکو واسه رفع اشکال بزارم
                            ممنونم..
                            behi

دیدگاه

سلام
                              ببخشید دیر شد..
                              اینم مدار شماتیک و برنامه میکرو واسه رفع اشکال.
                              http://rapidshare.com/files/393350271/ECA.zip.html

البته برنامه میکرو همون برنامه خودتونه.
                              من از همون اولم رله های خروجی رو نذاشته بودم.
                              همون مشکلو داره ( فقط کلید اول رو تشخیص میده) :cry:
                              behi

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
                                اگر نقشه PCB یا یه عکس از پشت و رو مدارت هم بذاری شاید بهتر بتونم کمک کنم
                                یعنی هنوز مدارو نگاه نکردی امیر آقا oo:
                                منتظرم ها!!!!!!!!!!
                                behi

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X