اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا اینتراپت های میکرو نویز پذیرن؟ چطور حذفش کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه مدار با AVR ساختم و سنسورهای ورودی را دادم به اینتراپت های خارجی این سنسورها صنعتی هستند و ساخت ایتالیا که بسیار کیفیت بالایی هم دارن
    اما بعضی وقتها بدون اینکه من بخوام و سنسورها فعال بشن اینتراپتها فعال میشن.
    توی مدار هم از موتور 220 ولت استفاده کردم اما وقتی موتور خاموشه هم این مشکل پیش میاد.
    آیا میشه یه تاخیر چندمیلی ثانیه ای برای اینتراپت تعریف کرد که مثل تاخیر دستور Debounce نویز اینتراپتها را بگیره؟
    باید چکار کنم؟

پاسخ : آیا اینتراپت های میکرو نویز پذیرن؟ چطور حذفش کنم؟

کافیه اول زیر برنامه اینتراپت یه برنامه تاخیر بنویسی و دوباره پایه رو چک کنی
    البته پیشنهاد میکنم نویز رو سخت افزاری برطرف کنی تا نرم افزاری
    توی انجمن تاپیک های خوبی در این مورد هست
    موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behi88
      البته پیشنهاد میکنم نویز رو سخت افزاری برطرف کنی
      منم میخوام سخت افزاری این مشکل رو برطرف کنم اما هرچی تو سایت گشتم چیزی پیدا نکردم.

دیدگاه

پاسخ : آیا اینتراپت های میکرو نویز پذیرن؟ چط&

نوشته اصلی توسط behi88
        البته پیشنهاد میکنم نویز رو سخت افزاری برطرف کنی تا نرم افزاری
        توی انجمن تاپیک های خوبی در این مورد هست
        موفق باشی
        سلام:
        بهتر که شما هم با استفاده از تاخیر در برنامه و استفاده از یک خازن 104 عدسی بین پایه int و زمین نویز رو حذف کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
          یه مدار با AVR ساختم و سنسورهای ورودی را دادم به اینتراپت های خارجی این سنسورها صنعتی هستند و ساخت ایتالیا که بسیار کیفیت بالایی هم دارن
          اما بعضی وقتها بدون اینکه من بخوام و سنسورها فعال بشن اینتراپتها فعال میشن.
          توی مدار هم از موتور 220 ولت استفاده کردم اما وقتی موتور خاموشه هم این مشکل پیش میاد.
          آیا میشه یه تاخیر چندمیلی ثانیه ای برای اینتراپت تعریف کرد که مثل تاخیر دستور Debounce نویز اینتراپتها را بگیره؟
          باید چکار کنم؟
          سلام
          دوست عزیز اگر اینتراپت شما با لبه ی بالا رونده فعال می شود پایه int را با یک مقاومت 10 کیلو به زمین وصل کنید و بالعکس اگر با لبه ی پایین رنده فعال می شود با یک مقاومت به زمین وصل کنید.
          تغذیه های آی سی را هم حدالامکان با خازن 104 وصل کنید.
          موفق باشید

دیدگاه

اصلا نمی تونی حذفش کنی
            من هرج.ر بگی به این انتراپت ور رفتم کاریش نمیشه کرد

فقط پایه رو حالت معمولی تعیین کن
            یک while تو مین اصلیت بزار
            هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
            بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
            میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط n340
              اصلا نمی تونی حذفش کنی
              من هر چی بگی به این انتراپت ور رفتم کاریش نمیشه کرد
              منم موافقم کسی نظری نداره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
                منم موافقم کسی نظری نداره؟
                فقط میدونم "کار نشد نداره." avr با این همه کبکبه و دبدبه مگه ممکنه نشه اینتراپتشو راه اندخت. بالاخره یه راهی هست.

دیدگاه

سلام
                  تا اوجایی که میتونی اینتراپت نسبت به لبه حساس نکن بیشتر نسبت به سطح انتخاب کن .چون همونطور که میدونی اگه اشکال از نویز باشه نویزا بیشترشون نوک تیزو لبه دار :redface:

یه کار یگه که میتونی بکنی استفاده از یه مقایسه کنند مثلا lm358 که خروجی سنسورو بده به + و یه ولتاز مثلا 2.5 ولتم بده به پایه - و خروجی lm358 رو بده به میکرو حالا هر چی نویزم بیاد دیگه نمیتونه تاثیر داشته باشه :agree:
                  ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

شازده پسر
                    می گم این فرکانس خروجی سنسورت چقدره
                    روش حذف نویز توی هر فرکانسی یه دردسری داره :mrgreen:

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

البته دوستان توجه دارند که ما اشکالات سخت افزاری رو بخصوص در مورد اینتراپت نمیتونیم همیشه با نرم افزار رفع کنیم ، یعنی اینکه اشتباها روال برنامه توسط سخت افزار اینتراپت به روتین اینتراپت بره مشکل اصلی هست و این مشکل با ایجاد تاخیر حل نشدنیست :angry:

اما استفاده از مقاومت PULL UP /DOWN خارجی در حدود 10 کیلو اهم ،قرار دادن خازن در محدوده 1 تا 100 نانو فاراد با توجه به فرکانس پالسهای سنسور روی پایه ورودی اینتراپت(اگر فرکانس پالس سنسور بالا نباشه مطمئنا 100 نانو فاراد) و بافر کردن پالسهای سنسور با استفاده از بافر با ورودی اشمست تریگر حتما موثر خواهد بود .
                      ضمنا در مورد راه اندازی موتور و تجهیزات پر نویز بهتره از ترکیب کریستال و خازنهای 22 پیکو و مقاومت 1 مگا اهم به عنوان نوسان ساز استفاده کنید. تا تاثیر نویز باز هم روی مدار کم تر بشه .

به امید موفقیت
                      موفقیت یک فرایند است نه یک اتفاق...

******** استفاده از گزينه تشكر نشانه اهميت و احترام شما به پيگيري شخص نظر دهنده است ********

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Saeed Bagherani
                        می گم این فرکانس خروجی سنسورت چقدره
                        تقریبا 1 هرتز

نوشته اصلی توسط majid.4206
                        سلام
                        تا اوجایی که میتونی اینتراپت نسبت به لبه حساس نکن بیشتر نسبت به سطح انتخاب کن .چون همونطور که میدونی اگه اشکال از نویز باشه نویزا بیشترشون نوک تیزو لبه دار :redface:
                        یعنی اگر تو برنامه اینتراپت را نسبت به سطح تعریف بکنم دیگه به لبه حساس نیست؟

دیدگاه

سلام
                          تنها راهش استفاده از مقاومت (10k) و خازن(100n) به صورت اتصال به زمین برای اینتراپت های لبه بالا رونده و اتصال به تغذیه برای اینتراپت های پایین رونده است.

موفق باشی.

دیدگاه

خوب با اپتو کوپلر ایزوله کن !

4n25
                            pc817
                            و...

مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

به نظر من چون فرکانس پایین ه از یه مدار ساده اشمیت تریگر با خازن نسبتا ظرفیت بالانر ( 1 میکرو ) هم می شه استفاده کرد
                              نویز کلید ها رو همینطوری من گرفتم خیلی عالی جواب داده
                              اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X