اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ورود برای غیر حرفه ای ها ممنوع

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ورود برای غیر حرفه ای ها ممنوع

می تونید از Double استفاده کنید
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

ممکنه بفرمایید چطور باید از متغییر double استفاده کنیم

$regfile = "M32DEF.DAT"
      $crystal = 8000000

Dim Answer As Double
      Dim Test1 As Double
      Dim Test2 As Double

Test1 = 99999
      Test2 = 999999

Answer = Test1 * Test2
      Print Answer

End

دیدگاه

می شه بگین Double رو توی کدوم ورژن تعریف شده
        اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S_B_T
          می شه بگین Double رو توی کدوم ورژن تعریف شده
          1.11.8.1 که داره .

قبلشو نمیدونم

دیدگاه

نرم افزار من ورژن 1.11.7.4
            و اون دستور رو نداره
            bascom avr ورژن بالا که crack داشته باشه سراغ نداری
            با تشکر
            اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

تو قسمت نرم افزارها هم 1.11.8.1 هست و هم فکر کنم 1.11.8.3 که از ورژن 1.11.8.1 به بعد ای ن دستور به اون اضافه شده
              DOUBLE یه متغییر 64 بیتی است که مقدار اون میتونه از 5.0 * 10 ^ -324 تا 1.7 * 10 ^ 308 باشه و در ورژنهای 1.11.8.1 و بالاتر از اونه البته اعداد را باید از راست به چپ بخونی

دیدگاه

لینک یا سایتی برای دانلود اون سراغ نداری

دیدگاه

دوست گرامی 123456za لینک گذاشتند

http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,6499.0.html

موفق باشید

دیدگاه

سلام فکر نکنم اینجوری بتونی با اعداد 12 رقمی کار کنی به نظرم شاید بشه با یه آرایه 12 رقمی از ارقام کار کنی و اعمال ضرب و جمع و اینارو واسش تعریف کنی یک ذره کار نرم افزاری میخواد ولی اگه بشه میتونی ارقام 30-40 رقمی بسازی و ازشون استفاده کنی راستی من حرفه ای نیستم ببخشید که جواب دادم
                    نوشته اصلی توسط MICROCHIP
                    اینجا کسی نیست که بتونه یه راه حل برا مشکل من پیدا کنه
                    منظورم متغیریه که برای ساخت یه ماشین حساب نیاز دارم که حداقل بتونه 999999999999 باشه که این متغیر بنا به گفته دوستان حدودا 40 بیت است
                    اگر کسی راه حلی چیزی سراغ داغره لطف کنه به من بگه
                    سوالات دیگه هم که بی جوابه

دیدگاه

سلام
                      ببخشید بچه ها این پست رو تازه دیدم و اینقدر مطلب توش بود دیگه از خوندن همه صرف نظر کردم(شاید کسی این مطرح کرده)
                      ولی برای تولید موج سینوسی یکی از روشهای مقرون به صرفه و نسبتا دقیق pwm هست. شما با کم و زیاد کردن پهنای پالس در واقع دارید سطح زیر منحنی رو کم و زیاد میکنید یعنی دارید ولتاژ میانگین(اگه اشتباه نکرده باشم) رو کم و زیاد میکنید

مثلا اگه پیک تو پیک ولتاژ پالس 5 ولت باشه و 50% پهنای پالس , ولتاژ اعمالی DC میشه 2.5 ولت.
                      چند عامل برای دقیق شدن شکل موج مهمه:
                      یک فیلتر مناسب در خروجی که یه فیلتر پایین گذره و فرکانس قطع اون حداقل 1/10 فرکانس پالس شماست معمولا از فیلتر های باترورث استفاده میکنن(یکم معادلاتش پیچیدست)
                      2 فرکانس پالس شما که هر چی بیشتر باشه توی خروجی فیلتر کمتر اعوجاج و هارمونیک داری چون دو فرکانسها رو از هم دور کردید
                      3 رزولوشن یا دقت PWM که مثلا توی AVR حداکثر 10 بیتیه یعنی 1024 سطح مختلف(اگه بین 0 تا 5 ولته میشه 5/1024=0.0048828125V)
                      4 داشتن یک الگو یا الگوریتم مناسب برای تولید شکل موج سینوسی
                      توی کتاب امیر ره افروز با PWM سیگنال قلب رو شبیه سازی کرده و یه فیلتر ارائه کرده(هر چند خیلی با موضوع فرق داره ولی اساس کار همینه)

من دیدم یه سری میکرو AVR برای PWM ساخته شده ولی توی ایران فقط tiny26 این کارست. تایمر یک tiny26 قابلیت اینو داره که از یه PLL داخلی کلاک 64مگاهرتز بگیره که سرعت PWM شما رو به 300 یا 400 کیلوهرتز میرسونه(اگه اشتباه نکرده باشم) اینطوری میتونید خروجی کم هارمونیک تری رو بگیرید هر چند که برای 50 هرتز چندان این فرکانس لازم نیست
                      به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

همانطور که دوستمون گفتند با PWMمیشه کارکرد تا چه فرکانسی و چه دقتی بخوای)من خودم با برنامه زیر جواب گرفتم
                        تولید موج سینوسی بوسیله میکرو(که میشه هر جور بخوای تغییرش بدی)
                        همانطور که می دونید موجpwm پالسهای است با پهنای متغییر که این پهنای متغییر را با اعداد مختلفی که به مقایسه گر تایمر می دهیم میتوانیم ایجاد کنیم یعنی هر عدد یک پهنای پالس و در نهایت یک ولتاژ ویک جریان خاص را در خروجی میدهد مثلا اگر از تایمر 0 استفاده کنیم 5 ولت تغذیه را به 255 قسمت می توان تقسیم کرد (با افزایش هر عدد مقایسه گرحدودا در خروجی 0.02 ولت افزایش ولتاژ در مد pwmداریم حتی با همین روش و استفاده از حلقه های for می توان یک موج سینوسی داشته باشیم )-تایمر 1موج سینوسی دقیقتری میده

اگر در برنامه مشکلی بود در خدمتم.

$regfile = "ATTINY13.dat"
                        $crystal = 1000000
                        Config Portb = Output
                        Config Timer0 = Pwm , Pwm = On , Compare A Pwm = Clear Up , Prescale = 1
                        Enable Timer0
                        $swstack = 10
                        Dim A As Word
                        Dim B As Word
                        Do

A = 1

For A = 1 To 255
                        For B = 1 To 70

Pwm0a = A
                        Next
                        Next

A = 255