اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آی سی کالر آیدی sm8223

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آی سی کالر آیدی sm8223

به نام خدا سلام دوستان من کتاب 11 پروژه را خریدم و برای پروژه کالر آیدی آیسی sm8223 را از تهران خریدم مدار کار میکند ولی مشکلی که هست این است که این آیسی خیلی نویز میگیرد و همینطوری هم کلی عدد چرت وپرت میدهد برای مقاومتهای دقیق آن هم از مولتی ترن استفاده کردم به نظر شما چطور میتوانم مشکلم را حل کنم.آیا کسی هست که این مدار را عملی بسته باشد ممنون میشم کمکم کنید.
    آيا كسى كه وعده نيكو به او داده‏ايم و او به آن خواهد رسيد، مانند كسى است كه از كالاى زندگى دنيا بهره‏مندش گردانيده‏ايم [ولى‏] او روز قيامت از [جمله‏] احضارشدگان [در آتش‏] است؟ (61)(سوره قصص)

پاسخ : آی سی کالر آیدی sm8223

به نام خدا سلام من همچنان منتظر کمک شما دوستان عزیز هستم
    آيا كسى كه وعده نيكو به او داده‏ايم و او به آن خواهد رسيد، مانند كسى است كه از كالاى زندگى دنيا بهره‏مندش گردانيده‏ايم [ولى‏] او روز قيامت از [جمله‏] احضارشدگان [در آتش‏] است؟ (61)(سوره قصص)

دیدگاه

سلام.شما چه طور متوجه شدید که سیستم کالر ِ دی مرکز تلفنتون چی هست؟

دیدگاه

مهم نیست چون ای آی سی هم از سیستم FSK , و هم از DTMF پشتیبانی میکنه ! :nerd:
        مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

پیشنهاد میکنم با خود آقای حسینی (نویسنده کتاب)میل بزنید :smile:

دیدگاه

به نام خدا سلام متشکرم ولی شاید بالاخره یکنفر پیدا بشه که با این آی سی کار کرده باشه...

دیدگاه

سلام دوست عزیز .من الان دارم روی همین آیسی کار میکنم.منم مثل شما مشکلات زیادی باهاش دارم.
              تغذیه مدار من از طریق USB لپتاپ بود.مدار رو 14 15 بار بستم و جواب نگرفت.یکبار خیلی اتفاقی شارژر رو قطع کردم و جواب داد.
              من تمام مقاومت ها رودقیق تهیه کردم ولی همین الان هم مدار شانسی جواب می ده.یعنی بعضی وقتا پایه DV عمل می کنه و خیلی وقتام نه.
              من دنبالشم که نویز رو کم کنم چند بارم PCB زدم .نتیجه رو همین جا می زارم. موفق باشید.

دیدگاه

شما مقدار این مقاومتهارو چه جوری پیدا کردید؟مثلآ بعضیاش حتی اعشاریه! :eek:

دیدگاه

به نام خدا سلام من از این مدار جواب گرفتم مشکلم این بود که کریستال 3.579 lمن کیفیت نداشت یک خوبش رو خریدم مشکلم حل شد ولی مشکل اینجاست که بعضا عدد چرت و پرت هم دریافت میکنه فکر میکنم باید خازنهای 22 نانو مدار را سرامیکی بگذارید ولیکن شاید هنوز هم مشکل از کیفیت همان کریستال است من این موارد را تست میکنم و نتایج اون رو به شما هم میگم (انشاا...)در ضمن به جای مقاومتهای دقیق هم مواتی ترن گذاشتم.حالا اگر کسی یک مدار کالر آیدی از mt8870 داره بگذاره تا فعلا یک چیزی دستمون بیاد..

دیدگاه

منم خیلی وقت پیش با این 8223 کار کرده بودم... توهم خالص بود.. اصلا خوب کار نمیکرد... بعدش بیخیال شدم رفتن با 88e43 کار کردم... در رابطه با کالر آی دی با 8870 هم اینکه چون بیشتر خطوط تلفنی با سیستم fsk کار میکنند یا لااقل توی شهر ما انطوریه اگر کالر آی دی با 8870 ببندید اصلا نمیتونید جواب بگیرید ( بخاطر اینکه بیشتر جاها سیستم fsk است).. در کل شماتیک 8223 که جواب گرفتید رو یادتون نره... با تشکر
                    دست هایی که کمک میکنند از دست هایی که دعا میکنند مقدس ترند....کوروش کبیر

دیدگاه

سلام
                      شما میتونید از HT9032 هم که در همون کتاب معرفی شده استفاده کنید فوق العاده راحت راه اندازی میشه
                      من خودم این کار را 1 سال پیش انجام دادم
                      موفق باشید
                      فرزندم در راه است

دیدگاه

سلام
                        من دارم روی آی سی 8223 کار میکنم
                        این گوشی تلفن های چینی که قیمتشون 5 تومان هست رو وقتی میخری ؛ روشون نوشته
                        Dual DTMF/FSK Support
                        یعنی هر دو تاش رو پشتیبانی میکنند، سرجمع منظورم اینه که من این آی سی رو خریدم 4500 oo: ، به قیمت یه گوشی! :cry2:
                        تا الان جواب نگرفتم، ااما نکته ای که فکر میکنم شاید دوستان به اون توجهی نکرده باشند، Baud هست که طبق دیتا شیت آی سی باید تعریف بشه ، یعنی 1200
                        البته من تا حالا نتیجه اش رو ندیدم ببینم جواب میده یا نه

:nice:کسی نتیجه گرفت بگه ما هم بدوونیم چی به چیه
                        چون من گدایی بی نشان مشکل شود یاری چنان
                        سلطان کجا عیش نهان با رند بازاری کند...
                        [حافظ]

دیدگاه

نه این Baud هم واسه ما کاری نکرد!
                          همش 255 روی نمایشگر نمایش داده میشه!
                          کسی جواب نگرفته؟؟
                          [حافظ]

دیدگاه

سلام دوستان!
                            همون طور که گفتم من هم داشتم روی این آی سی کار می کردم و مشکلات زیادی باهاش داشتم.
                            که البته طی تجربه همش حل شد و تونستم جواب بگیرم. در اینجا نکاتی رو می زارم که امید وارم به دردتون بخوره.
                            من به این نتیجه ریسیدم که تا خط تلفن از مدار ایزوله نشده ما مجبوریم از تغذیه باتری برای آی سی استفاده کنیم و حتما هم باید
                            رگولاتور رو برای 3.3 ولت که دیتاشیت گفته بزاریم.(5 جواب نداد)
                            خازن های 22nf رو از نوع پلیستر بزارید و چند خازن100nf نویز گیر هم بزارید بهتره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAEED HOSEINZADE
                              سلام دوستان!
                              همون طور که گفتم من هم داشتم روی این آی سی کار می کردم و مشکلات زیادی باهاش داشتم.
                              که البته طی تجربه همش حل شد و تونستم جواب بگیرم. در اینجا نکاتی رو می زارم که امید وارم به دردتون بخوره.
                              من به این نتیجه ریسیدم که تا خط تلفن از مدار ایزوله نشده ما مجبوریم از تغذیه باتری برای آی سی استفاده کنیم و حتما هم باید
                              رگولاتور رو برای 3.3 ولت که دیتاشیت گفته بزاریم.(5 جواب نداد)
                              خازن های 22nf رو از نوع پلیستر بزارید و چند خازن100nf نویز گیر هم بزارید بهتره.
                              اگه ممکنه برنامه و شماتیک رو بگذارید، ما که چار کشی شدیم و جواب نگرفتیم
                              الان دو تا آی سی دارم (sm8223) که هر دوتاش جواب نمیدند، پایه 7 شون خود به خود 1 هست!!
                              [حافظ]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X