اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساختار FAT32 و سایر فایل ها و اجرای آن با AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساختار FAT32 و سایر فایل ها و اجرای آن با AVR

برای mmc میشه یه سوکت بخریدو لحیم کنید یا یدونه آداپتور mini SD به SD پیدا کنید و اونو به مدار لحیم کنید(اینجوری باید از mini SD استفاده کرد.)
    USB دیگه برای چی میخواید؟
    بقیشو بگین چی کار کنم بریم جلو واسه تغذیه یه رگلا تور کافیه ال سی دی من با گرافیکی کار نکردما
    هر 8 پایه باید وصل شه درسته
    درسته .8پایه به علاوه ی چند تا پایه ی دیگه. فقط یادت نره مموری با3.3 کار میکنه و LCD با 5 ولت.میکرو میتونه روی هردو کار کنه .پس با این تفاسیر باید یا بین مموری و میکرو یه تبدیل ولتاژ داشته باشید یا بین میکرو و LCD .
    برای تبدیل 5 به 3.3 ولت هم LF33 مناسبه.
    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

آقاجون اگه میخوای با avr کار کنی خوب برو سراغ xmega تا بتونی رم بالایی هم روی میکروت بذاری. سرعت بالایی هم داشته باشه. همه چیزش هم که avr هستش.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza_agha
        آقاجون اگه میخوای با avr کار کنی خوب برو سراغ xmega تا بتونی رم بالایی هم روی میکروت بذاری. سرعت بالایی هم داشته باشه. همه چیزش هم که avr هستش.
        راستش پروگرمرش رو ندارم.اگر هم کم آورد میرم سراغ آرم!! ولی واسه ی این کار خود avr جواب میده. همه با مگا32 راهش انداختند,حالا ما با مگا 128 نتونیم؟!!

دیدگاه

بچه ها یه سوال
          میشه هر دو قطعه ینی مگا 128 و mmc رو با 3.3 راه بندازم
          در این صورت اگه از ds 1307 کلاک 5 ولتی بیاد مشکلی پیش نمیاد ؟ :question:
          فلا از لحاض مالی در مزیقه افتادم :mrgreen:
          ولی فردا میرم lcd بگیرم گرافیکی
          15 تومنه :angry:
          خوب مدار تقریبا امادست ds1307 لحیم می کنم انگار باید خودم ترتیب انتقال تایپکو به ای وی ار بدم بزار یه هما هنگ بشه بهتون میگم یکی نیست به این اقا شهریار خبر بده اونکه تا دیروز خودشو واسه دکود کردن میکشت :mrgreen:
          [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

این عکس درسته ؟
            یه تایپک واسه mmc بدین
            به کدوم پایه های میکرو وصل شه
            11
            12
            13 ؟
            یه کمکی کنید تموم کنم
            [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

سلام من یه روز نبودم چی کار که نکردید!!!من خیلی ازتون عقب افتادم :mrgreen:
              راستش توی این یه روزی که نبودم داشتم فکر میکردم سیستم عامل بدون مدیریت و کار با فایل ها چه معنی میتونه بده؟
              هدفم این بود که ساختار این ها رو به طور کامل و به صورت تئوری روش بحث بشه اما حالا مثل اینکه باید عملی هم کار کنیم
              من از قبل میخواستم یه چیزی شبیه همون چیزی که دوستان با PIC ساختند بسازم حالا هم بین چند معقوله گیر کردم
              1- اینکه XMEGA ندارم که بخوام از این کار ها بکنم
              2- روی LCD گیر کردم یه بار اومدم برای LCD گرافیکی خودم کد بنویسم نوشتم شکست خوردم چون اشتباه در اومد مثل اینکه از پایه E استفاده نکردم چون نمیدونم کارش چیه :rolleyes:هنوزم تو بخش سوالات مربوط به LCD گرافیکی تو بخش AVR هست کسی جوابمو نداد حالا هم که اومدم سر رنگیش به امید اینکه بشه یه کاری کرد من فعلا با یه کارکتری بزرگ کار میکنم
              3- کد نویسی با IAR بلد نیستم که بخوام برای XMEGA کد بنویسم که مربوط میشه به مشکل اول ولی پروگرامر و
              نرم افزار های مورد نیاز رو دارم در مورد پروگرامر هم بگم من یه سری چیزهای جالب پیدا کردم انگار میشه با کمتر از 70 تومان پروگرامر ساخت خود اتمل هم چیزهای جالبی در این باره داره
              4- آخرش SD یا MMC یا چیز دیگه؟من از این چیزا تا حالا راه ننداختم دارم میگردم ببینم چجوری میشه با این کارت های SD ارتباط برقرار کرد MMC قدیمیه فکر نکنم پیدا بشه اگه میشه کد های کامل این کارت هارو اینجا بزارید بعد هم من از این مدار ها سردر نمیارم همشو 3.3 میزارم
              5- اصلا من روی خود پردازنده گیر کردم که با AVR یا XMEGA یا ARM یا PIC با کدومش میشه بهترین نتیجه رو گرفت؟
              دیگه چیزی برای گفتن ندارم جز اینکه یه سوال داشتم آقا رضا شما تو مجتمع فولاد مبارکه کار میکنید؟؟؟

دیدگاه

روی LCD گیر کردم یه بار اومدم برای LCD گرافیکی خودم کد بنویسم نوشتم شکست خوردم چون اشتباه در اومد مثل اینکه از پایه E استفاده نکردم چون نمیدونم کارش چیه
                بدون اون چطوری دیتا رو روی لچ LCD میزاشتید؟؟ oo: هربار که دیتا رو روی پورت میزارید یه پالس روی این پایه میندازید تا LCD دیتا رو بگیره. من عملی با این LCD ها کار نکردم ولی تو پروتیوس راحت راهش انداختم.اگه جای دیگش هم مشکلی بود بگید تا حل کنیم.
                اصلا من روی خود پردازنده گیر کردم که با AVR یا XMEGA یا ARM یا PIC با کدومش میشه بهترین نتیجه رو گرفت؟
                با هرکدوم که تجربتون توش بیشتره!!
                - آخرش SD یا MMC یا چیز دیگه؟من از این چیزا تا حالا راه ننداختم دارم میگردم ببینم چجوری میشه با این کارت های SD ارتباط برقرار کرد MMC قدیمیه فکر نکنم پیدا بشه اگه میشه کد های کامل این کارت هارو اینجا بزارید بعد هم من از این مدار ها سردر نمیارم همشو 3.3 میزارم
                از SD کارت استفاده کن.راه اندازیش مثل MMC .تو انجمن AVR چندین بار برنامه گزاشته شده.بگردید اگه پیدا نکردید من براتون میزارم.
                در این صورت اگه از ds 1307 کلاک 5 ولتی بیاد مشکلی پیش نمیاد ؟
                مشکل خاصی نداره فقط میکرو میسوزه
                میشه هر دو قطعه ینی مگا 128 و mmc رو با 3.3 راه بندازم
                چرا نشه! ولی باید از سری L استفاده کنید که تا 8MHz بیشتر نمیشه باهاش کار کرد.اگه از سری A رو پیدا کنید(که نمیتونید) تا16 هم جواب میداد.
                به کدوم پایه های میکرو وصل شه
                11
                12
                13 ؟
                پایه های MMc رو چک نکردم ولی پایه های میکرو درسته.به پایه های spi وصل شه.

دیدگاه

من تا اینجا رسیدم اقا شهریار شما هم سعی کن بیای جلو عجله نداریم من تا حالا کلا 20 تومن پول گزاشتم البته با 6 تومن هم میشه ساخت
                  حالا به خودت ربط داره من دارم درست میکنم چون به نظر من پر کار برد ترین چیز میتونه باشه فلا اینو بسازیم بعد بریم سراغ ایکس مگا
                  خوب چند تا سوال چنتا توضیح
                  من نتونستم جا باتری دکمه ای پیدا کنم :angry:
                  ایسی ساعت زیر میکرو جاسازی شد
                  قراره صفحه کلید زیر مدار و مدار دو طبقه باشه
                  فلا lcd نگرفتم ولی 4*20 دارم
                  خوب حالا سوال ها ؟
                  اقا مطمعنید باید mmc به sck mosi miso وصل شه پس پروگرمر کجا وصل شه :surprised:
                  یه مدار خوب بزار بدون ایسی اگه از لایب استفاده کنیم فک کنم هر پایه ای جواب بده
                  (منظورم کتاب خونه هستش )

این پایه های mmc رو اداپتور عکسش این پایینه
                  کدوم پایه ها به کجا وصل میشه ؟
                  در مورد ds 1307 هم من از لایب استفاده میکنم پس مشکلی ندارم :agree:

هر پایه باشه ایرادی نداره :nice:
                  این ایسی امکاناتی مثل jtag که دستو پامونو بگیره نداره ؟
                  این سویچ روی اداپتور به درد میخوره ؟
                  منظورم همون سویچ هست که وقتی رمو میزاری رو اداپتور به هم وصل میشه ؟
                  فلا عکس هارو ببینید :bye

دیدگاه

اقا من موندم mmc رو کدوم پایه بزنم کمکککککککککککککک
                    دارم دنبال یه تایپک ارتباط بین mmc و avrمیگردم
                    پول اپ میخواد ؟
                    بابا کمک کنید :mrgreen:
                    خوب اصلا تغزیه mmc از کجاست

دیدگاه

من تا اینجا رسیدم اقا شهریار شما هم سعی کن بیای جلو عجله نداریم من تا حالا کلا 20 تومن پول گزاشتم البته با 6 تومن هم میشه ساخت
                      آقا عجله نکن منم هنوز عقبم. دارم شماتیک رو میکشم.من هر چیز دیگه ای که دم دستم بود بهش اضافه کردم.حدود 50 تومن بدون میکروش در اومد.میکرو پیدا نشد.رفتم انبار خودم یه دونه اونجا پیدا کردم. :applause: گذشت اون زمون که با 6 تومن میشد کار کرد.الان میکرو خالی رو 6 تومن نمیتونی پیدا کنی.من همین امروز کل جمهوری رو گشتم این سری A که اصلا نبود.معمولیش هم حدود 8تومن بود.
                      من نتونستم جا باتری دکمه ای پیدا کنم
                      چطور مگه؟امروز من از چهره الکتریک گرفتم.البته فکر کنم این باتری 4 یا 5 سال رو جواب بده.
                      دیود برای تغذیه ds1307 گزاشتید تا وقتی مدار روشنه از باتری استفاده نکنه؟
                      اقا مطمعنید باید mmc به sck mosi miso وصل شه پس پروگرمر کجا وصل شه
                      نه اصلا با miso وmosi پروگرم نمیشه جاش باید از PDI وPDO استفاده کنید. تازه اگرم با همین پورت پروگرم میشد هم مشکلی نداشت!!!
                      این پایه های mmc رو اداپتور عکسش این پایینه
                      کدوم پایه ها به کجا وصل میشه ؟
                      http://pinouts.ru/Memory/mmcard_pinout.shtml
                      این ایسی امکاناتی مثل jtag که دستو پامونو بگیره نداره ؟
                      این میکرو همه چیز داره. jtag رو پورت F هست ولی مشکلی به وجود نمیاره.
                      غیر فعالش میکنیم.
                      این سویچ روی اداپتور به درد میخوره ؟
                      منظورم همون سویچ هست که وقتی رمو میزاری رو اداپتور به هم وصل میشه ؟
                      اون واسه اینه که متوجه بشی مموری داخل خشاب هست یا نه.اگر نخواستی استفادش نکن.

دیدگاه

دوستان لطفا بحث رو منحرف نکنید و سوالات و مطالب خود را در تاپیک های مربوط مطرح کنید! (راه اندازی MMC را عرض میکنم)

با تشکر

دیدگاه

سلام :bye
                          من از mmc هیچ چی سر در نیاوردم حالا بحثو منحرف نمی کنیم :mrgreen:
                          در مورد پایه باطری اینجا اردبیله اونجا تهرون oo:
                          با ds1307 کار کردی ؟
                          تو ds1307 اصلا دیودی لازم نداریم چون به پایه مستقل ایسی داده میشه :nerd:
                          :bye

دیدگاه

با ds1307 کار کردی ؟
                            تو ds1307 اصلا دیودی لازم نداریم چون به پایه مستقل ایسی داده میشه :nerd:
                            ببخشید اصلا حواسم نبود.من خودم با pcf8583 کار میکنم که یه پایه ی ورودی جریان بیشتر نداره و باید با دوتا دیود وصلش کرد. واسه ی همین اون سوتی رو دادم
                            خلاصه هر موقع مدارتون آماده شد بگید تا کار رو شروع کنیم :nice:

دیدگاه

بهتر نبود به جای کار با کارت بریم سر حافظه های سریال SPI
                              من دارم میبینم چطور میشه یه چیز تمیز و جمع و جور در آورد من روش یه ATmega32L میزارم عیبی که نداره؟LCD گرافیکی هم میتونه با سه ولت کار کنه؟
                              من اساسا با پروتکل I2C مشکل داشتم چون هر جا دربارش میخوندم چیزی نمیفهمیدم به خاطر همین از تایمر 2 استفاده میکنم
                              یه چیز دیگه میخواهید صفحه کلید حرف دار رو خودتون بسازید؟؟؟خوب کیبرد رو به اون وصل کنید
                              میشه لینک دستورات کارت SD رو بزارید؟یه مقاله دربارش؟

دیدگاه

بهتر نبود به جای کار با کارت بریم سر حافظه های سریال SPI
                                حجمشون برای کار ما کافی نیست.برای fat32 حافظه ی شما اگه اشتباه نکنم باید حداقل 32 مگا بایت باشه.
                                من دارم میبینم چطور میشه یه چیز تمیز و جمع و جور در آورد من روش یه ATmega32L میزارم عیبی که نداره؟LCD گرافیکی هم میتونه با سه ولت کار کنه؟
                                من اساسا با پروتکل I2C مشکل داشتم چون هر جا دربارش میخوندم چیزی نمیفهمیدم به خاطر همین از تایمر 2 استفاده میکنم
                                یه چیز دیگه میخواهید صفحه کلید حرف دار رو خودتون بسازید؟؟؟خوب کیبرد رو به اون وصل کنید
                                پس شما هم مگا رو انتخاب کردید :nice: :nice: فکر کنم رم مگا 32 برای فت کافیه.پس از این بابت مشکلی نیست.
                                بعید میدونم LCD گرافیکی بتونه با 3.3 ولت کار کنه.ولی برای اینکه مطمئن بشی اینجا بپرس:
                                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=18025.0
                                استفاده از تایمر 2 هم خوبه.مهم نیست ساعت رو از کجا میخونید.فقط کافیه که یه جوری زمان رو داشته باشی
                                برای کیبورد هم میشه از همون صفحه کلید 16 تایی که گذاشتید استفاده کنید(مثل کلید های موبایل) یا کیبورد رو وصل کنید .فرقی نداره.من چون تاچ اسکرین گزاشتم از صفحه کلید مجازی استفاده میکنم. شما هم اگه صفحه ی تاچ داری میتونی این کار رو بکنی.
                                میشه لینک دستورات کارت SD رو بزارید؟یه مقاله دربارش؟
                                http://www.4shared.com/document/5QF13j-y/R2_MMC1.html

آقای رحیمی برای انتقال تاپیک صحبت کردید؟
                                در ضمن عنوان تاپیک رو هم عوض کنید و یه عنوانی بزارید که ربطی به کارمون داشته باشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X