اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساختار FAT32 و سایر فایل ها و اجرای آن با AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساختار FAT32 و سایر فایل ها و اجرای آن با AVR

نوشته اصلی توسط samisin
    خوب من اون رو هم دیدم وباهاش کارکردم اونیک ه تو avrlib هست اون نسخه ناقص elm_chan هست متاسفانه avrlib بروز نمیشه نمی دونم چرا ولی نسخه کاملش هم به winavr پورت شده در ضمن elm_chan سالهاست بار ها وبارها توسط توسعه دهنده های زیادی بهینه شده و از 8051 بگیر تا آرم داره کار میکنه یه گوگلی بکنی پیداش میکنی ولی اگه قراره دوباره کاری کنید من مزاحم نمیشم :mrgreen:
    به قول آقای طراح دیدن برنامه هایی که سطح بالا نوشته شدن به اینکه بتونیم برنامه ها ی سطح بالا تری بنویسیم کمک میکنه.تا حالا من چند تا کتابخونه که خیلی سبک تر بودن رو بررسی کردم و یه چیزایی دستم اومد.از دیروز هم شروع کردم به خوندن این کتابخونه.انصافا خیلی اطلاعاتم در مورد کار با اشاره گر ها و آرایه ها بیشتر شد :wow:و همین هم هدف کار منه.من همون کتابخونه ای که تو مثال سایتش هست رو برداشتم و تا چند روز آینده شروع میکنم تا از روی سمپلش نحوه ی استفادش رو هم تموم کنم.
    فقط یه سوال بی ربط :کسی در مورد اشاره گر به اشاره گر چیزی میدونه؟من اولین بار بود که همچین چیزی میدیدم.تو این کتابخونه برای نگه داشتن آدرس فایل استفاده میشد واینجوری هم تعریف شده: ;char **path
    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

اشاره گر به اشاره گر چیز خاصی نیست. دید خودتون رو تصحیح کنین همه چیز درست میشه. اشاره گر به یک "چیز" در حقیقت متغیری هست که آدرس اون "چیز" رو در خودش داره. حالا اون چیز میتونه خودش یک اشاره گر دیگه ای باشه. حالا تعبیر این اشاره گر به اشاره گر <<بدون دیدن کد>> میتونه به چند روش انجام بشه که یکی از روشهای عام اش اینه که:

مثلا:

void get_my_name( char **name )
      {
      *name = "Test String";
      }

در اینجا میشه گفت که قراره یک متغیر از نوع اشاره گر به این روال پاس بشه که در این تابع مقدار میگیره. و چون ما در C پارامتر هایی بفرم call-by-reference نداریم آدرس اون رو پاس میکنیم. برای فهم بهتر این خزعبلات میشه یک کد معادل به زبان پاسکال رو آورد:

procedure get_my_name(var name:PChar);
      begin
      name := Address( 'Test String' );
      end;

توصیه دوستانه: هر وقت به این موارد برخوردین سعی نکنین همه چیز رو یکجا تعبیر کنین. قدم به قدم عین یه کامپایلر. یعنی بگیم: یک تایپ بنام char داریم که اشاره گری به اون مد نظره. حالا آدرس اون اشاره گر رو باید جایی قرار داد که بهش میگیم name.

دیدگاه

waveplayer toop

.
        .
        .
        کاربر گرامی : لطفا از گذاشتن لینک های تبلغاتی (حتی وبلاگ خود) در محیط انجمن خود داری کنید ، و در صورت داشتن مطلب آنرا در محیط انجمن مطرح کنید

http://www.4shared.com/get/aFsxCoSH/WavPlayerLCD.html

دیدگاه

سلام

با fat32 کار میکنه؟ PlayList هم داره؟از چه مبدلی استفاده کردید؟

منم یک همچین مدار درست کردم ، از مبدل R2R هم استفاده کردم ، کیفیتش هم بد نبود..

موفق باشید :nerd:

دیدگاه

ba fat32 va 16 kar mikone vaghti roshanesh mi**** ye txt misaze esme file haye wav ro toosh zazhire mikone va az pwm estefade kardam albate aval az r-2r estefade kardam keyfiat khoob nabood valoi alanb ba pwm khoobe.

دیدگاه

گفتتم شاید این جا کسی بلد باشه :cry2:
              من این بنامرو نوشتم با مگا 64 راه اندازی کردم
              همه کاری میکنه
              فایل باز میکنه ظرفیت و مینویسه
              ولی 2 تا مشکل دارم با fat32 که کلا مشکل داره
              اساسی ترین مشکلم این که فایل رو باز میکنه ولی هیچی توش نمی نویسه :eek:
              باید فایل رو تو کاممپیوتر باز کنم توش یه کاراکتر بنویسم بعد بندازم تو ای وی ار تا اون بتونه تغیراتی رو تو فایل ایجاد کنه
              این برنامه منه
              http://bargiri3.persiangig.com/document/mmc%20%20.zip
              کسی نظری نداره ؟
              کارم گیره یدونه تکست فقط میخوام درست کنم
              با مگا 64
              و مموری 512
              :bye تشکر
              [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

مثل محیط ++c کامپیوتر و کار با فایلها استفاده از توابع fopen , fscanf ,fprintf و ... خیلی راحته چرا اینهمه دردسر ؟
                بر اولي و دومي و سومي لعنت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X