اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

debounce و delay کیبرد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

debounce و delay کیبرد

سلام
    برای تنظیم این دو مقدار صفحه کلید (debounce و delay) دچار مشکل شدم بهترین اعداد برای اینها چیه هرچقد تغییر میدم باز هم کیبرد به خوبی کار نمی کنه یا چند بار عدد رو تو lcd تکرار میکنه یا به خوبی نمیگیره.
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
    موفق باشید

پاسخ : debounce و delay کیبرد

کسی نبودجواب ماروبده

دیدگاه

من خودم وقتی روی صفحه کلید کار میکنم از debounce فقط برای stable شدن کلید استفاده میکنم. بعد از آن تغییر وضعیت کلید رو چک میکنم که اگر فشار داده شده باشه یک کد متناظر با کلید فشار داده شده در بافر صفحه کلید قرار میدم. بعد هر جا خواستم از این بافر کلید هارو میخونم. اما اگر احیانا فقط وضعیت کلید رو چک کنم همین مشکل شما پیش میاد. زمان debounce هم معمولا 50 میلی ثانیه کفایت میکنه. اگر این شرایط رعایت بشه و باز هم مشکل تکرار داشته باشی احتمالا مشکل از قطع و وصل مکانیکی یا الکتریکی سیگنالته.

دیدگاه

با سلام
        من توی یک پروژه به همی مشکل شما برخورد کردم وبه این نتیجه رسیدم ما هیچ وقت نمی تونیم اطمینان بدیم اونی که داره از کی پد استفاده می کنه از debounce اینجور چیزات اطلاعی داشته با شه و ازش انتظار داشته باشیم که انگشتش رو بهموقع از روی دکوه برداره خوب من برای حل این مشکل امدم خروجی کی پد رو در هر لحظه بدست آوردم متوجه شدم زمانی که هیچ دکمه ای فشرده نمیشه getkbd عدد 16 رو برام مفرسته خوب
        من امدو گفتم زمانی که کی پد فشرده نمیشه یک متغیری مثل b رو مساوی 1 قرارر میدم و زمانی که کی پد فشرده شد اول با شرط ورودی کمتر از 16 شروع کنه و سپس اگر متغیر b مخلف صفر باشه وارد دستور select بشه و در همین حین مقدارb صفر می کردم و..........خوب شما می تونی از این ایده برای مشکلت استفاده کنی
        خوب چون میدونم خوب توضیح ندادم سورس یه برنامه به همراه فایل پروتوس اون رو از لینک زیر دانلود کن تا بهتر متوجه بشی
        http://rapidshare.com/files/407482068/KEY_-PAD.rar
        اگر متوجه نشدی بگو تا بیشتر توضیح بدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X