اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مور ارتباط سریال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مور ارتباط سریال

با سلام من میخوام با اسنفاده از یه صفحه کلید و میکرو یک عدد دلخواه از 1 تا 16 را با ارتباط سریال به یه گیت مقایسه گر 4بیتی بدم چطور باید این کار را انجام بدم؟ یعنی در واقع 16 تا گیت مقایسه گر دارم که به ورودی اولی عدد1 به ورودی دومی عدد2 و به همین ترتیب به شانزدهمی عدد 16 را دادم حالا میخوام با صفحه کلید و با ارتباط سریال یک عدد دلخواه که بین 1 تا 16هست به ورودی دوم همه گیت های مقایسه گر بدم تاخروجی مربوط به گیت مقایسه گری که دارای دو ورودی یکسان هست 1 بشه.سوال اصلی و مشکل من اینه که چطور با ارتباط سریال عدد در ورودی گیت مقایسه گر قرار می گیره دستورات مربوط به اون چیه در بسکام یا کدویژن؟

پاسخ : سوال در مور ارتباط سریال

با سلام
    دوست عزیز اگر میخواهی از ارتباط سریال استفاده کنی باید در ابتدای برنامه یک بود ریت و کریستال با فرکانس مناسب انتخاب کنی تا خطا صفر بشه برای مثال boud= 9600, crystal= 7373800
    و سپس برای آنکه ورودی شما از کی پد به کامپوتر منتقل بشه از دستور print استفاده کن
    واما گیت مقایسه گر دوست عزیز لطفا یکم بیشتر در مورد این گیت توضیح بده
    آیا این گیت یک قطعه سخت افزاری مثل xnor هست یا اینکه منظورت یک دستور مثل if در داخل برنامه است

دیدگاه

در زمینه ارتباط سریال با کامپیوتر قبلا کار کردم و مشکلی ندارم من در این برنامه نمی خوام از کامپیوتر استفاده کنم.میخوام یه عدد روی کیبورد فشار بدم مثلا 9و بعد این عدد در یکی از پورت های میکرو قرار بگیره سپس با استفاده از ارتباط سریال این عدد در ورودی گیت مقایسه گر مثلا XORقرار بگیره.این کار چطور انجام میشه؟مثلا 1001در یکی از ورودی های گیت مقایسه گر قرار بگیره.

دیدگاه

خوب اول یه سوال شما با دستور INPUT کار کردی؟

دیدگاه

بله با دستور INPUT کار کردم.برای نمایش از صفحه کلید در محیط ترمینال کامپیوتر.لطفا راهنمایی کنید.

دیدگاه

خوب پس چرا از دستور IF یا SELECT در برنامه برای ابن کار استفاده نمیکنی
            د
            اما اگر میخواهی از مقایسه گر جهر بیتی استفاده کنی اولا که به تعداد اعدادی که گفتی باید از مقایسه گر 4بیتی استفاده کنی و 4بیتی مربوط به اعداد اول رو به هر کدوم متناسب با عدد بدی سپس چهار ورودی دیگه همه مقایسه کننده ها رو که مربوط به عدد دوم هستش بدی به چهار ورودی اول یک پورت مثلا پورت A از 0تا 3 و همون پورت A رو برابر عددی بکنی که از کامپوتر برای میکرو میاد بکنی
            اگر خواستی شماتیکش رو برات می کشم
            اما بنظر من از همون دستور ها استفاده کنی خیلی ارزونتر تموم میشه
            موفق باشی

دیدگاه

راستی برای این کار میتونی از آی سی 7485 که مقایسه گر 4 بیتی هست استفاده کنی

دیدگاه

با تشکر از راهنماییتون اولا در این پروژه اصلا نباید از کامپیوتر استفاده بشه فقط از میکرو صفحه کلید lcdتکست و گیت های مقایسه کننده استفاده می کنم. من 16تامقایسه کننده دارم و اگه بخوام خروجی 0تا3مثلا پورت Aرا به ورودی اول همه مقایسه کننده ها بدم سیم کشی زیاد میشه هدف من از این پروژه ارتباط سریال به جای موازیه برای اینکه به جای تعداد سیم های زیاد فقط از دو تا سیم استفاده کنم.ارتباط سریال میکرو با کامپیوتر راحته قبلا کار کردم ولی از میکرو به ورودی گیت مقایسه کننده چطور باید از ارتباط سریال استفاده کنم؟

دیدگاه

با استادم مشورت کردم و گفتن برای این کار باید قبل از هر گیت مقایسه گر یک میکرو قرار بگیره :agree:و عدد سریالی که از میکروی اول به میکروی دومی اومده را با یه برنامه موازی تبدیل کرده و به گیت مقایسه گر بدیم.این کار برام جدیده اگه آشنایی دارین لطفا برام توضیح بدین در مورد قسمت نرم افزاری که سریال را به موازی تبدیل کرده.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X