اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه ی ارتباط مموری sdبا میکرو AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : نحوه ی ارتباط مموری sdبا میکرو AVR

فکر نکنم مشکلی به وجود میاد در مورد ایجاد فایل هم با FAT میتونید از کتابخونه های آماده استفاده کنید اگر جایی پیدا کردید به ما هم بگید :nice:
    ما داریم در این باره توی این تایپیک صبحت میکنیم ولی یکم سرعت کار کمه
    نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=41177.0

دیدگاه

سلام بالاخره کسی پیدا نشد سوال مل رو جواب بده،آقا یه نگاهی هم به ما بندازید. :angry:

دیدگاه

شمت بیا تو تایپیکی که گفتم شاید جوابت پیدا شد

دیدگاه

سلام دوست عزیز.من به اون تاپیک که شما زحمت کشیدید و معرفی کردید بارها و بارها سر زدم الانم دوباره رفتم نگاه کردم اما اون چیزی که من می خوام رو نگفته.ببین حقیقتا من تونستم اون فایلی رو که می خواستم تو مموری SD تولید کنم اما فقط یه مشکلی هستو ا.نم اینکه اول که برنامه رو اجرا می کنم هیچ اتفاقی نمی افته اما کافیه که یه پیچ گوشتی بگیرم دستمو پایه های میرو رو تحریک کنم.با هر بار تحریک کردن یکی از دستوراتی که از کتابخونه ی ff.h هستش رو اجرا می کنه.به نظر من من درست spi رو کانفیگ نکردم یا اینکه نیاز به تنظیمات دیگه ای هست که من نمی دونم.راستی نیاز هست که Timer یا چیز دیگه ای رو فعال کنم؟مرسی

دیدگاه

خوب زودتر میگفتید
            من تخصصی در حل مشکلات ندارم :redface: ولی شما سورس و شماتیک رو بزارید شاید بقیه دوستان شایدم خودم :eek:حلش کردیم

دیدگاه

سلام

ارتباط با SD از طریق پروتکل SPI با MMC فرقی نداره....من این کار رو انجام دادم و ازش جواب گرفتم ...

کتابخونه ای که میزارم رو فخر زحمت کشیدند و نوشتند....قابلیت ارتباط ساده با MMC (بدون فت) و قابلیت استفاده از فت16 رو داره (البته fat16 نمیدونم چرا خطا میده oo
              (توضیحات داخل PDFش هست )
              موفق باشید
              فایل های پیوست شده

دیدگاه

سلام، آقا دستت درد نکنه.اما من می خوام با FAT کارکنم.می خوام یه فایل متنی ایجاد کنم.البته همینطور که تو پاسخ بالاتر توضیح دادم تا حدودی هم انجامش دادم اما نمی دونم چرا مشکل داره.اگه می شه پاسخ بالاتر بنده رو مطالعه بفرمایید.تشکر

دیدگاه

چیز هایی که میگید نامشخصه مثلا کدوم پایه میکرو تحریک میشه یا ...
                  سورس و شماتیک مدار رو بزارید تا ببینیم مشکل از چیه

دیدگاه

شهریار جان من فکر می کنم که مشکل از کانفیگ کردن SPI باشه،میشه بفرمایید که من تو کدویزن به چه شکل باید SPI رو کانفیگ کنم؟ضمنا وقتی SPI رو کانفیگ کردم اون پایه های پورت B رو باید به چه شکل کانفیگ کنم؟(از نظر ورودی/خروجی).اصلا نیازی به این کار هست یا نه.مرسی

دیدگاه

آخرش هم نمیخواهید بگید چه کار کردید :twisted:
                      ببینید SPI برای کارت باید در حالت صفر تنظیم شود یعنی CPOL=0 CPHA=0
                      بعد پیغام میده که پایه SS رو خروجی تنظیم کنیم؟این پایه چیپ سلکته و من با SPI کار نکردم ولی خروجی بزارید بهتره بعد هم مدار رو با تقسیم مقاومتی اینطوری میبندید:
                      MOSI====>DIN
                      MISO==>DOUT
                      SCK====>SCK
                      SS=====>CS
                      و بعد هم تغذیه رو وصل کنید
                      تقسیم مقاومتی هم بین پایه ها 1.8Kو با مقاومت 3.3K خطوط رو به زمین وصل کنید

دیدگاه

سلام،مرسی.اما مگه به غیر از SPI راه دیگه ای هم واسه ارتباط میکرو با مموری sd و استفاده از کتابخونه fat هست؟

دیدگاه

بله یه رابط دیگه هم هست که از نظر سرعت نمیدونم چجوریه ولی چیزی دربارش پیدا نمیشه اگر پیداکردید به ما هم بگید ممنون میشیم فکر کنم اسمش با ID شروع میشد شایدم اشتباه میکنم :redface:

دیدگاه

راه دیگه که راه اصلی ارتباط هست SD mode هست.تو این روش سرعت کار خیلی بیشتر میشه و قابلیت خوندن یا نوشتن متوالی سکتورها رو هم داریم.از روش خطایابی هم استفاده میشه و تعداد خیلی بیشتری مموری رو میشه راه اندازی کرد. در کل خیلی خفنه!!!تمام موبایل ها و دستگاه ها از این روش استفاده میکنند.
                            منم خیلی دوست داشتم این کار رو بکنم ولی با توجه به این که باید خطایابی انجام داد و کلی پردازش دیگه بیخیالش شدم.فکر کنم مد spi توی avr سرعت بهتری رو میده.ولی اگه بخواید این کار رو بکنید کار خیلی سختی نیست. دیتاشیت رو یه نگاه بندازی حله.
                            [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

:NO:
                              من ATmega 32 رو به MMC وصل کردم ولی SD رو هر کاری کردم نتونستم
                              چار فرانسه نباش

دیدگاه

خوب اگه امکان داره فایل سورس برنامه رو اینجا قرار بده.ضمنا با FAT کار کردین؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X