اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص ورود و خروج با سنسور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص ورود و خروج با سنسور

با سلام خدمت دوستان وبا تشکر از زحمات شما
    دوستان من ترم اخر کاردانی هستم تابستان با یه استادی پروژه ساخت برداشتم ایشون گفتن یه مداری طراحی کن که دو سنسور روبه روی هم داشته باشد که ورودی و خروجی را حس کند و ان را در ال سی دی نمایش دهد. حالا موندم چی کار کنم تا دوشنبه هم گفته باید چارتشو با برنامه avr بیاری. اگر کسی از دوستان در این زمینه قبلاً طراحی داشتن و میتونند به اینجانب کمکی بکنند ممنون میشم.

پاسخ : help

فکرنکنم با دوتا سنسور اون هم روبه روی هم بشه ورود و خروج رو تشخیص داد.اگه 4تا میشد شاید.حالا امکان نداره 4تاش کنی؟از چه سنسورهایی باید استفاده کنی یا میخوای استفاده کنی؟

دیدگاه

میشه ولی باید از سنسور هایی که تو موس هست استفاده کنی منظورم موس های قدیمیه توپیه
      دوتا مادون قرمز تویه بسته میشه :bye
      [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dr.Xylitol
        فکرنکنم با دوتا سنسور اون هم روبه روی هم بشه ورود و خروج رو تشخیص داد.اگه 4تا میشد شاید.حالا امکان نداره 4تاش کنی؟از چه سنسورهایی باید استفاده کنی یا میخوای استفاده کنی؟
        نمیدونم از چه سنسور های باید استفاده کرد چرا اگه بشه 8تا سنسور هم میزاریم

دیدگاه

پاسخ : کمک

ببین یه مثال شما فکر کن کنار دیوار دوتا ادم وایستدن و به شما نگاه میکنن وقتی از روبه روشون رد میشی فکر کن اول یکی شمارو میبینه بعدش اون یکی در این حالت خارج شدی حا لا اگه وارد بشی اول اون شخصی شمارو میبینه که هنگام خارج شدن اخر سر شمارو دیده بود نمیدونم تونستم بفهمونم یا بد توضیح دادم :cry2:
          [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

پاسخ : تشخیص ورود و خروج با سنسور

دوست عزیز یکمی بیشتر راجب پروژت توضیح بده تا بشه راهنماییت کرد ،ورودیت چی هستش ،سنسورت چیه ؟چی کار باید بکنی؟دوستان عزیز موندم وقتی ی چیزی مجهوله چطوری جواب میدید بهش
            نخستین گام در شناخت، این است که بدانیم نادانیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط peyman_dj69
              نمیدونم از چه سنسور های باید استفاده کرد چرا اگه بشه 8تا سنسور هم میزاریم
              از LEDهای گیرنده و فرستنده مادون قرمز استفاده کن
              دقیقا رو به روی هم بزار و برنامه رو جوری بنویس که وقتی ارتباط نوری بین دو LED قطع شد، واکنش نشون بده
              برای ورود و خروج هم از دو جفت LED استفاده کن
              اگه در این مورد سوالی داشتی بپرس تا جواب بدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid67
                از LEDهای گیرنده و فرستنده مادون قرمز استفاده کن
                دقیقا رو به روی هم بزار و برنامه رو جوری بنویس که وقتی ارتباط نوری بین دو LED قطع شد، واکنش نشون بده
                برای ورود و خروج هم از دو جفت LED استفاده کن
                اگه در این مورد سوالی داشتی بپرس تا جواب بدم
                دوست عزیز امروز رفتم از استادم کامل پرسیدم گفتش که سنسور هارو روبه روی هم نزار یکی رو کمی بالاتر از اون یکی بزار که بتونه مثلا اگه شخصی وارد شد سنسوری که بالاتر از سنسور دومی هست تشخیص بده و خروجی رو سنسور پایینی تشخیص بده گفتش که میتونی از مادون قرمز استفاده کنی
                مرسی از راهنماییتون

دیدگاه

پاسخ : کمک

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
                  ببین یه مثال شما فکر کن کنار دیوار دوتا ادم وایستدن و به شما نگاه میکنن وقتی از روبه روشون رد میشی فکر کن اول یکی شمارو میبینه بعدش اون یکی در این حالت خارج شدی حا لا اگه وارد بشی اول اون شخصی شمارو میبینه که هنگام خارج شدن اخر سر شمارو دیده بود نمیدونم تونستم بفهمونم یا بد توضیح دادم :cry2:
                  یه مثال دیگه میزنی متوجه نشدم

دیدگاه

دوست عزیز امروز رفتم از استادم کامل پرسیدم گفتش که سنسور هارو روبه روی هم نزار یکی رو کمی بالاتر از اون یکی بزار که بتونه مثلا اگه شخصی وارد شد سنسوری که بالاتر از سنسور دومی هست تشخیص بده و خروجی رو سنسور پایینی تشخیص بده گفتش که میتونی از مادون قرمز استفاده کنی
                    مرسی از راهنماییتون
                    منظور استادتون رو خوب متوجه نشدید.
                    منظورش این بود که بین جفت سنسور ها فاصله باشه.(مثلا 5cm)
                    ولی گیرنده و فرستنده ها حتما باید رو به روی هم باشن.
                    وقتی کسی وارد میآ‌شه، ابتدا جفت سنسور Aحس میآ‌کنه و بعد جفت سنسور B . موقع خروج برعکس هست. یعنی اول جفت سنسور B حس میآ‌کنه بعد A.
                    این پروژه رو قبلا خودم انجام داده بودم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid67
                      منظور استادتون رو خوب متوجه نشدید.
                      منظورش این بود که بین جفت سنسور ها فاصله باشه.(مثلا 5cm)
                      ولی گیرنده و فرستنده ها حتما باید رو به روی هم باشن.
                      وقتی کسی وارد میآ‌شه، ابتدا جفت سنسور Aحس میآ‌کنه و بعد جفت سنسور B . موقع خروج برعکس هست. یعنی اول جفت سنسور B حس میآ‌کنه بعد A.
                      این پروژه رو قبلا خودم انجام داده بودم
                      ایول همینه.
                      دوست عزیز من هر چی استاد پرژه ساخت گفته بود بهتون گفتم البته استاد خودش هم زیاد بلد نبود ادرس استادی که کنترلر تدریس میکنه رو داد گفت اون میتونه کمکت بکنه رفتم متسفانه نبودند دقیق بپرسم بهتون بگم
                      خب حالا من چه جوری اینو درستش کنم تا حالا اصلا با avr کار نکردم یعنی بلدم ولی مدار نبستم
                      مرسی

دیدگاه

ایول همینه.
                        دوست عزیز من هر چی استاد پرژه ساخت گفته بود بهتون گفتم البته استاد خودش هم زیاد بلد نبود ادرس استادی که کنترلر تدریس میکنه رو داد گفت اون میتونه کمکت بکنه رفتم متسفانه نبودند دقیق بپرسم بهتون بگم
                        خب حالا من چه جوری اینو درستش کنم تا حالا اصلا با avr کار نکردم یعنی بلدم ولی مدار نبستم
                        مرسی
                        خب .اولین قدم ساخت مدار برای سنسور هاست. یعنی باید تغییر ولتاژ روی پایه های دیودهای گیرنده رو آشکار سازی کرد تا بتونه به میکرو فرمان بده. به نظرم از یه آشکارساز ولتاژ با OP-AMP استفاده کن.
                        در ضمن دور دیود های گیرنده رو با یه رنگ سیاه بپوشون(جلوش رو نه) تا اثر نور محیط کم بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid67
                          خب .اولین قدم ساخت مدار برای سنسور هاست. یعنی باید تغییر ولتاژ روی پایه های دیودهای گیرنده رو آشکار سازی کرد تا بتونه به میکرو فرمان بده. به نظرم از یه آشکارساز ولتاژ با OP-AMP استفاده کن.
                          در ضمن دور دیود های گیرنده رو با یه رنگ سیاه بپوشون(جلوش رو نه) تا اثر نور محیط کم بشه
                          ok
                          خب الان من برم چه قطعاتی رو بگیرم میشه لیست قطعات رو بگی برم بخرم
                          این اشکار ساز رو با 741 میشه بست.و برای هر گیرنده یک مدار اشکار ساز ببندم دیگه

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : help

ok
                            خب الان من برم چه قطعاتی رو بگیرم میشه لیست قطعات رو بگی برم بخرم
                            این اشکار ساز رو با 741 میشه بست.و برای هر گیرنده یک مدار اشکار ساز ببندم دیگه
                            فکر میآ‌کنم حداقل اینآ‌هارو باید بخری:
                            2 تا 741 یا یدونه 324
                            دیود گیرنده و فرستنده مادون قرمز از هر کدون 2تا
                            یه میکرو هم به انتخاب خودت(mega8 مناسبه)
                            یه سری هم مقاومت و پتانسیومتر حدود 1 تا 10k

بله، جمعا 2 تا آشکارساز

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : help

نوشته اصلی توسط hamid67
                              فکر میآ‌کنم حداقل اینآ‌هارو باید بخری:
                              2 تا 741 یا یدونه 324
                              دیود گیرنده و فرستنده مادون قرمز از هر کدون 2تا
                              یه میکرو هم به انتخاب خودت(mega8 مناسبه)
                              یه سری هم مقاومت و پتانسیومتر حدود 1 تا 10k

بله، جمعا 2 تا آشکارساز
                              باشه ممنون که سریع جواب میدین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X