اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در استفاده از کلید های فشاری در پروژه با AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در استفاده از کلید های فشاری در پروژه با AVR

سلام به همگی

مدتی هست که قصد دارم پروژه کنترل دور موتور DC رو که یکی از دوستان تکمیلش کرده بود و فایلهای آن رو در این فروم قرار داده بود رو پیاده سازی کنم. تا به الان هم کار اسمبل کردن پروژه تقریبا تموم شده ولی مشکلی که هست اینه که پروژه با این دکمه که عکس رو در زیر میبینید کار میکنه و میتونم دور موتور رو با آن کم و زیاد کنم و جهت چرخش موتور رو تعیین کنم:

ولی با این کلید که شش پین هم هست اصلا و ابدا کار نمیکنه:

و مشکل من هم دقیقا همینه...!! موندم چیکار کنم... این کلید هم مثل کلید قبلی فشاری هست و حالت On- OFF نیستش... یعنی تا زمانی که دستمون روی کلید باشه کار میکنه و اگر دستمون رو بداریم کار نمیکنه... لیکن در این مدار کلید اولی کار میکنه و دومی خیر...!! منهم چون مدار رو روی برد سوراخدار پیاده سازی کردم نمیتونم کلید اولی رو روی آن پروژه ببندم... به خاطر همین به کمک شما احتیاج دارم...

من کلید شش پین رو روی برد بستم و به سه تا پایه آن VCC و به سه تا پایه دیگر هم ground رو وصل کردم ولی کار نکرد...

ممنون میشم یک راهنمایی بفرمایید.

پاسخ : مشکل در استفاده از کلید های فشاری در پروژه با AVR

سلام دادا.
    اشتباه وصل کردی دیگه. تا جایی که من میدونم این کلید ها دو حالت داره. دو بین وسط بین حالتها مشترکه.
    اول با یه مولتی متر حالتو پیدا کن و بعد تست کن.
    موفق باشی.
    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iman-63
      سلام دادا.
      اشتباه وصل کردی دیگه. تا جایی که من میدونم این کلید ها دو حالت داره. دو بین وسط بین حالتها مشترکه.
      اول با یه مولتی متر حالتو پیدا کن و بعد تست کن.
      موفق باشی.
      ممنون...

ممکنه بیشتر توضیح بدید... آخه من خیلی آماتور هستم...

من مولتی متر دیجیتال دارم ولی نمیدونم چیکار باید بکنم تا این کلید رو راه بندازم...

دیدگاه

:angry: سلام
        اولا اصلا چرا شما سه تا رو به ولتاژ و سه تا رو به زمین وصل کرده اید با این کار فقط اتصالی اتفاق می افته :wow: بعدش شما احتیاجی به کلید 6 پین ندارین کلید اولی 2 پینه شما هم یک کلید 2 پین بخر و درست سرجای همون بالایی وصل کن یا که اصلا یک میکرو سویچ بخر و وصل کن :wow:
        مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

سلام دادا.
          این که کاری نداره.
          مولتی متر رو بذار روی حالت اتصال کوتاه. (همون که بوق میزنه)
          بعد یه سرشو بزن به یکی از پایه های وسط و اون سر دیگه رو بزن به بقه پایه ها و بعد کلید رو فشار بده. هر کدوم که صداش در اومد میشه کلیدت.
          موفق باشی.
          تشکر لازم نیست!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X