اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار تاخیری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار تاخیری

سلام سوالم خیلی تو این انجمن مرتبط نیست ولی الکترونیک بازا بیان وسط :mrgreen:
    من یه مداری می خوام طراحی کنم که ترانزیستور رو با تاخیر روشن کنه (RC) ولی وقتی خواستم خاموش کنم سریع خاموش بشه حالا یا با ابتو یا چیز دیگه
    تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

پاسخ : مدار تاخیری

سلام دادا.
    برو در مورد مونواستابل یکم تحقیق کن.
    در اصل شما باید یه تاخیر بسازی و این کارها رو با مونواستابل انجام میدن.
    موفق باشی.
    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

تو مدارات 555 یه مدار هست که اگر به یه مدت خاص وصل باشه ، خروجیش فعال میشه اما اگر ورودیشو قطع کنی بلافاصله قطع می شه
      همین خوبه؟
      Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

555 مدارشو دیدم ولی نمی خوام استفاده کنم (البته نمی تونم استفاده کنم چون توی مدار صنعتی میخواد استفاده بشه توجیح اقتصادی نداره باسه همین گفتم الک بازا بیان وسط که با ترانزیستور بسازم :rolleyes
        با ترانزیستور و خازن و مقاومت می تونم با تاخیر روشنش کنم مشکل تو خاموش کردن سریع و بدون تاخیره . :cry:
        تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sey22
          555 مدارشو دیدم ولی نمی خوام استفاده کنم (البته نمی تونم استفاده کنم چون توی مدار صنعتی میخواد استفاده بشه توجیح اقتصادی نداره باسه همین گفتم الک بازا بیان وسط که با ترانزیستور بسازم :rolleyes
          با ترانزیستور و خازن و مقاومت می تونم با تاخیر روشنش کنم مشکل تو خاموش کردن سریع و بدون تاخیره . :cry:
          سلام
          میتونید با دو تا دیود مسیر شارژ و دشارژ خازن و از هم جدا کنید
          The harder I work, the luckier I get

دیدگاه

یشتر راه ها رو امتحان کردم با دیود مدار خاصی منظورته؟

دیدگاه

منظورم اینه که یه کاری کنی که مسیر دشارژ خازن مقاومت کمتری نسبت یه شارژش داشته باشد یعنی سریعتر دشارژ بشود. اگه خواستی بگو شماتیکشو میکشم میزارم
              البته تو این حالت هم تاخیرش صفر نمیشود یه تاخیری واسه خاموش شدن خوهی داشت
              (تاخیر خاموش شدن=تاو دشارژ)
              (تاخیر روشن شدن=تاو شارژ)
              The harder I work, the luckier I get

دیدگاه

مرسی بابت راهنماییت ولی تاخیر حتی یک لحظه هم نباید باشه :sad:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X