اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال رگلاتور به میکرو بدون نویز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اتصال رگلاتور به میکرو بدون نویز

با سلام

اگر لطف کنید و توضیحاتتون رو که برای بایاس کردن سنسور ها در پست بالا ذکر کرده اید رو به صورت شماتیک پلود کنید تا مورد بررسی قرار دهیم و بهترین نوع بایاس سنسور مادون قرمز رو تهیه کنیم

با تشکر
    http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

با سلام خدمت تمامی دوستان

به نظر من این تاپیک از محورت موضوع خارج شده است و من تصمیم گرفتم که ادامه بحث رو در تاپیک جدیدی بررسی کنیم و ادامه دهیم که لینک آن در زیر موجود است

لینک تاپیک جدید : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=46618.0

با تشکر

دیدگاه

با سلام خدمت تمامی دوستان

من با توجه به نتایج به دست آمده در این تاپیک ، شماتیک زیر رو طراحی کردم لطفا شماتیک رو چک و بررسی کنید

شماتیک :

با تشکر

دیدگاه

موتور های شما مگه 5 ولتن داداش؟
          ورودی تغذیه موتور ها(درایور) رو از قبل رگلاتور بگیر

دیدگاه

سلام دادا.
            اشتباهه دادا.

اون خازن 100 نانو رو باید بذاری بعد سلف!!! مثل اون خازن 4200 وصلش کن (همون که قبل از سلف بستی). کسی که خازن رو توی مدار سری نمیبنده دادا! مگه میخوای dc مدار رو حذف کنی؟!!!!

این اشتباه رو توی قسمت موتور هم کردی. من گفتم با یه خازن بزرگ زمن کن نه اینکه سری کن. در ضمن دیود باید قبل از رگولاتور باید نه بعد از رگولاتور.

موفق باشی.
            تشکر لازم نیست!

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

یک سوال داشتم ، رگلاتور 7805 تا چه ولتاژی رو میتواند به 5 ولت تبدیل کند آیا توان تحمل 14.5 ولت رو دارد ؟
              ‏‏
              شماتیک رو هم تا 24 ساعت آینده تصحیح میکنم

دیدگاه

سلام دادا.
                بستگی به جریان هم داره. من توی یه مدار تا 16 ولت پشتش انداختم اما داغ نکرد. بهتره توی ورودی رگولاتور یه دیود بذاری. اینطوری دیود یکم جلوی جریان رو میگیره. درضمن میتونی از lm317 استفاده کنی.

موفق باشی.
                تشکر لازم نیست!

دیدگاه

من اصلا lm317 رو توصیه نمیکنم
                  توی جریان حداکثر با هیت سنک مناسب میتونه تا 8 ولت بالاتر رو به عنوان ورودی قبول کنه

دیدگاه

با سلام

شماتیک کامل شد و در زیر پلود کردم لطفا چک و بررسی کنید

شماتیک :

با تشکر

دیدگاه

استفاده از خازن با ظرفیت بیش از 10میکرو، بعد از رگولاتر مجاز نیست
                      برای اطلاعات بیش تر ،به دیتاشیت رگولاتور های سری 78xx مراجعه کنید

دیدگاه

یه نکته مهم رو دوستان باید توجه کنن. حدف نویز در مدار هیچ ربطی به اضافه کردن . بزرگ ترک کردن خازن الکترولیت نداره!. اولا که با اضافه کردن مقدار این خازن در لحظه وصل این خازن توسط طبقه خروجی رگولاتور باید شارژ شه که دهنش سرویس میشه! دوما مگه میکرو چقدر جریان میکشه که به همچین خازنی نیاز داشته باشه؟!! اگه دیتا شیت مثلا 7805 رو نگاه بندازین با 100 نانو خروجیش رگوله میشه!!
                        کلا اکثر کاربرد خازن های الکترولیت در یکسو سازیه. جند تا کار خیلی ساده برای حذف نویز میتونین انجام بدین.
                        اولا PCB خیلی مهمه! دوما در ورودی هر آی سی در مسیر تغذیه و در کمترین فاصله ممکن از خازن های مولتی لایر که کارشون حذف نویزه استفاده کنین. اگر جریان لحظه ای توسط میکرو کشیده میشه از خازن های تانتالیوم موازی با خازن مولتی لایر در مسیر تغذیه میکرو استفاده کنین.
                        مسیر های قدرت و جریان بالا رو از مسیر های کنترلی و جریان پایین جدا کنین. یعنی بعد ار رگولاتور دو تا مسیر متفاوت بکشین که یکی واسه میکرو بره و یکی واسه قسمت پرمصرف. برای گراند این نکته خیلی ضروریه که گراند قدرت رو از گراند میکرو مسیر جدا داشته باشه.
                        بازم یه سری نکات مثل فاصله دار کردن ترانس برق شهر از مدار تا حد ممکن و .... هست!
                        موفق باشین!

دیدگاه

چند تا چیز دیگه از پست دوستان یادم افتاد. فرقی بین استفاده از lm317 یا مثلا 7805 نیست! مهم اینه که بتونین تلفاتش رو یه جوری از بین ببرین مثلا با هیت سینگ. تا اونجایی که یادم میاد مثلا 7805 رو میشه 30 ولت هم به ورودیش داد اما اگه مثلا شما فقظ 5 میلی آمپر از خروجیش بکشی تلفاتش میشه 10 * 25= 5- 30 که میشه 250 میلی وات که باید تلفش کنین! یعنی با وصل فقط یه led شروع میکنه داغ کردن. حداکثر مقدار ولتاژ ورودی رو در بخش Absolute maximum ratiing داخل دیتا شیت آی سی پیدا می کنین.استفاده از سلف در مسیر تغذیه هم همیشه کار ساز نیست! چون اولا سلف در برابر عبور جریان لحظه ای مقاومت میکنه اگر هم جریان محسوس نباشه خود سلف تشعشع میدان داره!! اگر خواستین در مسیر تغذیه از فیلتری استفاده کنین فریت بید توصیه میشه! دیدین سر کابل های usb یا سر کانکتور مانیتور یا کلا کابل های ارتباطی یه قلمبه ای هست!!! به اون میگن فریت بید! خوبیه این فریت ها اینه که در حذف نویز مثل سلف موثرن اما نویز رو پس از دمپ کردن radiate نمی کنن. بلکه تو خودشون تلف می کنن. بازم اگه چیزی یادم اومد مینویسم!!

دیدگاه

سلام دادا.
                            خوبه. فقط چند نکته رو حتماً مدنظر بگیر. سلف رو براساس عبور جریان بگیر. ( فکر نکنم بیشتر از 500 میلی آمپر بکشه). خازن بعد از خروجی رگولاتور هم زیاده. یه 470 بذار. توی pcb هم دقت کن. قسمت تغذیه رو جدا بذار وتا جای ممکن نزدیک بهم. سعی کن کنار هر مصرف کننده یه خازن 100 نانو بذاری. توی حذف نویز مسیر بسیار موثره.

موفق باشی.
                            تشکر لازم نیست!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X