اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای پایان نامه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راهنمایی برای پایان نامه

خوب مهندس حالا مشکل چیه؟ یه باردیگه مشکلتو واضح توضیح بده.
    وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
    نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

اااا دوباره؟ باشه
      جانم به فدای ائمه اطهار
      می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سلام دوستان من فایل موضوع پایان نامه خودم رو پلود می کنم و نظرتون رو درباره سوال من بگید که میشه اینکارو کرد؟
        من همونطور که در تصویر دیده میشه در رله های 2 کنتاکت به یکی از تیغه ها 5+dc دادم که led روشن بشه و به تیغه دیگه فاز 220v وصل کردم تا هیتر و یا شیر برقی روشن بشن.آیا میشه در رله ها اینکارو کرد یا رله جواب نمیده؟منظورم به این صورته که در شکل کشیدم.اگر ممکنه جواب بدین آخه باید بسازمش هفته دیگه.ممنون میشم دوستان...
        http://www.ecapic.ir/image3/ECA-110118130653.png
        جانم به فدای ائمه اطهار
        می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

آره دوست عزیز میشه اینکارو کرد ولی اصلا اصولی نیست و احتمال آسیب رسیدن به مدارت هست . برای روشن شدن ال ای دی بهتره اونو با سیم پیچ رله موازی کنی .البته به یه سر ال ای دی یه مقاومت 470 اهمی سری کن و بعد مجموعش رو با سیم پیچ رله موازی کن . بهمین راحتی و بدون دردسر.
          وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
          نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad1354
            آره دوست عزیز میشه اینکارو کرد ولی اصلا اصولی نیست و احتمال آسیب رسیدن به مدارت هست . برای روشن شدن ال ای دی بهتره اونو با سیم پیچ رله موازی کنی .البته به یه سر ال ای دی یه مقاومت 470 اهمی سری کن و بعد مجموعش رو با سیم پیچ رله موازی کن . بهمین راحتی و بدون دردسر.
            آخه اینجوری که LEDهمیشه روشن می مونه و نمیشه وضعیت رو باهاش نشون داد :angry:OK?
            جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

ببین آقا جواد:در سنسور سطح بالا: اگر آب بالا بیاد و مدار بسته بشه به دو سر بوبین برق می رسه و مثلاLED قرمز روشن میشه ولی در حالت عادی خاموشه و نمیشه LED GREEN رو روشن کرد و در رله 4 هم مثل قبلی فقط وقتی دما پایین میاد بوبین برقدار شده و میشه LED RED روشن بشه و لی در حالت عادی LED GREEN رو نمیشه روشن کرد.حالا اینو حدس میزنی یا مطمئنی که مشکل به وجود میاد؟
              جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

احمد جان دیگه موضوعو سختش نکن .شما توی یکی از رله هات که دوکانتکت مجزا داره این کارو کردی ،و طبق نقشت هروقت رله جذب بشه (یعنی به سیم پیچ رله جریان برسه) هم مسیر ولتاژ AC و هم مسیر ولتاژ LED برقرار میشه.پس این امر مستلزم روشن شدن رله است و هروقت که رله روشن بشه LED موازی با اون هم روشن میشه و شما وضعیت رو میتونی مشخص کنی.
                نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

بابا یکی جواب بده لطفا :angry:از کسانی که تجربه ساخت دارن خواهش میکنم این موضوع پایان نامه منه :cry2:
                  جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

احمد جان دیگه موضوعو سختش نکن .شما توی یکی از رله هات که دوکانتکت مجزا داره این کارو کردی ،و طبق نقشت هروقت رله جذب بشه (یعنی به سیم پیچ رله جریان برسه) هم مسیر ولتاژ AC و هم مسیر ولتاژ LED برقرار میشه.پس این امر مستلزم روشن شدن رله است و هروقت که رله روشن بشه LED موازی با اون هم روشن میشه و شما وضعیت رو میتونی مشخص کنی.
                    ممنون جواد جان.حالا من تصمیم گرفتم بعد امتحان CNC امروز شروع به ساختش روی فیبر سوراخ دار بکنم تا اگه جواب نداد بتونم عیب یابی کنم :agree:و به این صورت حرف من هم به بوته آزمایش گذاشته میشه،آخه حرف شما که قطعا درسته
                    جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

پس تصمیم گرفتی همون کار خودت رو بکنی! موفق باشی.
                      نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

[quote author=javad1354 link=topic=47394.msg244715#msg244715 date=1295425206]
                        پس تصمیم گرفتی همون کار خودت رو بکنی! موفق باشی.
                        [/quote
                        قطعا نظر شما باعث شد روی فیبر سوراخدار بسازم .این به کنجکاوی در مورد ناشناخته ها و کسب تجربه برمی گرده دوست عزیز.نمیشه سرکوبش کرد ممنونم از شما
                        جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

خوب میخواستم دیگه موضوع رو تموم شده بدونم ولی حیفم اومد یه چشمه دیگرو بهت نگم .
                          میکروهای AVR بشدت نویز پذیرند و من تابحال اینو در چندین پروژه دیدم . نزدیک بودن کانتکتهای رله ای که در اون ولتاژ AC و DC رو میخوای کلید بزنی نویز بسیار زیادی روی مدارت ایجاد میکنه که باید حتما مد نظر بگیری . نکته بعد هم اینکه حتما در قسمت تغذیه مدارت از سلف 10 میکروهنری استفاده کنی و همچنین در قسمت مربوط به ADC .
                          نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

خوب میخواستم دیگه موضوع رو تموم شده بدونم ولی حیفم اومد یه چشمه دیگرو بهت نگم .
                            میکروهای AVR بشدت نویز پذیرند و من تابحال اینو در چندین پروژه دیدم . نزدیک بودن کانتکتهای رله ای که در اون ولتاژ AC و DC رو میخوای کلید بزنی نویز بسیار زیادی روی مدارت ایجاد میکنه که باید حتما مد نظر بگیری . نکته بعد هم اینکه حتما در قسمت تغذیه مدارت از سلف 10 میکروهنری استفاده کنی و همچنین در قسمت مربوط به ADC .
                            بازم ممنونم جواد جان همونطور که میبینی تمام موارد لحاظ شده.من بچه درسخونیم :applause: :mrgreen:
                            جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X