اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه در atmega32pu اجرا میشه اما در atmega32a اجرا نمیشه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه در atmega32pu اجرا میشه اما در atmega32a اجرا نمیشه

برنامه در atmega32pu اجرا میشه اما در atmega32a اجرا نمیشه.
    یکی گفت کامپایلر رو عوض کن.
    کسی میتونه راهنمایی کنه؟
    www.Askdin.com
    www.BEKco.ir

پاسخ : برنامه در atmega32pu اجرا میشه اما در atmega32a اجرا نمیشه

فرقی ندارن برادر :eek:
    احتمالا میروتون آسیب دیده

مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

میکرو رو عوض کردم اما بازم کار نکرد
      www.Askdin.com
      www.BEKco.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بنده خدا
        میکرو رو عوض کردم اما بازم کار نکرد
        سلام
        دوست عزیز فیوز بیت ها رو تنظیم میکنید؟؟ میشه بگید سخت افزار شما چیه و به چه پورت هایی دادید؟؟
        موفق باشید

دیدگاه

سخت افزار شامل ds1307 , lcd graphic , ds1820 میباشد. فیوز بیتها رو تنظیم نمیکنم
          www.Askdin.com
          www.BEKco.ir

دیدگاه

من هم دقیقا همین مشکل را با mega8pu و mega8a دارم
            خیلی عجیب است که سری a این مشکلات رو داره
            دونیادا قارانلیقلار اگر بیرلشه باهم
            بیر خیرداجا شمعین ایشیغین سؤندوره بیلمز
            حق سئل کیمی دریایه آخیب یول تاپاجاقدی
            داش آتماغینان کیمسه اونو چوندره بیلمز

دیدگاه

این میکروها با سری معمولی فرقی ندارند
              فیوزبیتها رو چک کنید مخصوصا فیوزبیت watchdog
              پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

سلام دوست عزیز

فرق میکروهای مدل (a) با میکروهای بدون پسوند در این هست که در مدل a در ولتاژ کاری بین 2.7~5.5 میکرو

میتونه با فرکانس 16 مگا هرتز کار کنه اما در میکروهای بدون پسوند در ولتاژ 5 ولت میتونی به این فرکانس

دسترسی داشته باشی و در مدلهای (L) حداکثر میتونی از فرکانس 8 مگا هرتز استفاده کنی.

یه فرق دیگه در مدلهای a وجود داره که از پایداری حرارتی بیشتری نسبت به مدل های دیگه برخورداره .

تنها فرقی که بین این مدلها وجود داره در همینه .من خودم پروژه های مختلفی با هر کدم از این مدل ها انجام دادم

و مشکلی نداشتن از این بابت خیالت راحت.
                [glow=red,2,300]گرد هم آمدن شروع است.با هم ماندن پيشرفت است.با هم کار کردن موفقيت است.[/glow]
                [img width=98 height=100]http://s3.picofile.com/file/7407857311/icon3.png[/img]

دیدگاه

سلام

مسیر تغذیه مدارتو چک کن.

میکرو های سری a با وجود اینکه خیلی بهتر شدن،بازم یه سری توجهات لازم دارن.

من یه مشکل که سابقا داشتم با سری a این بود که وقتی ولتاژ 5 ولت رو مستقیم از پاور کامپیوتر میدادم میکرو درست کار نمی کرد ولی وقتی با یه 78l05 این کارو کردم مشکل حل شد.با وجود اینکه تو سری معمولی این مشکل رو نداشتم.
                  دکتر شريعتي:

زنده بودن را به بيداري بگذرانيم که سالها به اجبار خواهيم خفت.

دیدگاه

سلام
                    با اجازه منم یه چیزی بگم!
                    سری a درسته که تا 16m فرکانسو تحمل داره.اما برای ولتاژ 5 ولت و برای ولتاژ 3.3 ولت چیزی حدود 10m کریستال براش حالت نرمال هست.و خود سازنده گفته که اگه نسبت فرکانس به ولتاژ بیشتر باشهپایداری میکرو کم میشه.اینم مد نظرت باشه رفیق
                    یعنی یه جاهایی ممکن درست کار کنه و یه جاهایی نه!
                    هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

معمولا مشکل بوت نشدن میکروها سره یه خازن سره VCC و گراند هست
                      در ضمن من Mega8 L رو با نرم افزار Mega8 A راه اندازی کردم و کریستال 12MHZ هم استفاده کردم ، ولی بازم جواب داد :nice:
                      دلا خو کن به تنهایی که از تنها بلا خیزد

دیدگاه

من یه برنامه برای mega32 نوشته بودم روی mega32a جواب نمیداد-هی ریست میشد - میکروها هم سالم بودن!

لطفا اگه موارد خاصی در مورد این موضوع هست بگید چون الان می خوام از mega128a استفاده کنم در حالیکه کدویژن فقط mega128 داره .

در ضمن دقت کنید که کدویژن برای mega32a کتابخانه ی خاصی داره که احتمالا با کتابخانه mega32 فرق داره.

دیدگاه

دوست عزیز با یه خازن ۱۰۰نانو سر vcc و gnd امتحان کن . در ضمن mega128 با mega128a وبا mega128L از لحاظ نرم افزاری هیج فرقی با هم ندارن
                          تنها تفاوتشون تو کلاک و ولتاژ کاریه
                          دلا خو کن به تنهایی که از تنها بلا خیزد

دیدگاه

من تو دستگاهم اشتباهی سری a گذاشتم . سر پروژه وقتی رله فعال میشد دستگاه رست میشد . ولی تو کارگاه رست نمیشد .
                            بعد کلی بالا پایین فهمیدم میکرو a گذاشتم . میکرو رو عوض کردم درست شد.
                            فرق پروژه با کارگاه این بود که سر پروژه از یه ترانس 9 ولت برا تغذیه دستگاه استفاده میکردم اما تو کارگاه یه تغذیه سوییچینگ 9 ولت استفاده میردم
                            www.Askdin.com
                            www.BEKco.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X